Pomoc w wyborze wędziska i kołowrotka feeder.

/ 4 odpowiedzi
Witam, Planuję zakup swojej pierwszej wędki gruntowej. Wszyscy polecają feedery więc szukam właśnie w tym zakresie. Wcześniej łowiłem kilka lat na spławikówkach i spiningu. Gdzie planuję łowić- Odra oraz jakieś stawy. Ryby jakie planuję na nią łowić to leszcze, liny, płotki czy karpie. Nie znam się za bardzo na tym sprzęcie ale przeglądając forum i sklepy znalazłem kilka według mnie ciekawych ofert w interesującym mnie przedziale cenowym - do 200zł za wędzisko i kołowrotek. Chciałbym Was prosić o jakieś porady dotyczące zakupu ;) Kołowrotki:1. http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=5691 2. http://www.wedkarski.com/kolowrotki/11957-kolowrotek-top-feeder-jaxon.html 3.http://www.wedkarski.com/kolowrotki/12744-kolowrotek-condor-gt-jaxon.html# Wędziska: 1. http://www.wedkarski.com/wedki/10249-wedka-arcadia-feeder-jaxon.html# 2. http://www.wedkarski.com/wedki/2664-wedka-golden-lion-ultrafeeder-do-100-gram-mikado.html 3. http://www.wedkarski.com/wedki/2650-wedka-golden-lion-feeder-mikado.html Oczywiście czekam też na jakieś dodatkowe propozycje mieszczące się w przedziale do 200zł za kołowrotek+wędzisko Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! ;)
mis2900


Zaczynałem kilka lat temu od takiego zestawu:

http://www.wedkarski.com/kolowrotki/4054-kolowrotek-carbomaxx-iron-carp-konger.html
http://www.wedkarski.com/wedki/2648-wedka-trython-feeder-mikado.html

Koszt obecny 165 zł. Mam zestaw do tej pory i ciągle go używam. Choć jest to mój zestaw feederowy " drugiego wyboru" , lub gdy łowię na dwa feedery.
Szczerze mówiąc , gdybym miał kupić dzisiaj zestaw do 200 zł , napewno wędkę kupiłbym tę samą. Do 100 zł wszystkie feedery będa raczej takie same, ciężkie i dosyć toporne ( co nie znaczy że są złe , gdy kupowałem macałem kilka takich i ten mikado wydał mi się najlepiej wykonany ).
Te lepsze ( leciutkie i dynamiczne ) moim zdaniem , zaczynają się od mniej więcej 150-180 zł. Ciężar wyrzutowy tej wędki to jest do 100g , jeśli nie będziesz rzucał zestawów w sam środek mocnego nurtu , tylko szukał miejsc gdzie trochę zwalnia , powinno być dobrze. Długość 360 , najbardziej uniwersalna chyba.
Jeśli chodzi o ten kołowrotek , dobry hamulec , praca napewno nie maślana , korbka dostała lekkiego luzu. Jednak rzadko łowiłem na dużych rzekach  , więc się nie napracował zbytnio. Na twoim miejscu  kupiłbym coś takiego.  http://www.wedkarski.com/kolowrotki/2281-kolowrotek-silvara-pro-baitfeeder-okuma.html . Model 140 albo 146 ( większy ).

Jeszcze może na koniec dwa słowa ,gdy kupowałem pierwszy zestaw to też nie chciałem wydawać zbyt wiele , nie wiedziałem czy takie łowienie mi podejdzie. Dziś jednak już wiem , jak spora różnica w wykonaniu,jakości i komforcie łowienia jest pomiędzy zestawem feederowym za 200 , a np 350 zł. WIęc jeśli mimo wszystko mógłbyś dołożyć jakieś 150 zł , to dysponując taką kwotą można naprawdę kupić świetny zestaw już na lata , ja osobiście po kupnie wędki Mikado Golden Bay oraz Okumy Travertine Baithfeeder nie potrzebuje już niczego lepszego , gdy coś pęknie lub przestanie działać , kupię to samo.  (2017/02/10 15:02)

Adi777


Nie wiem jak sprawują się wyżej wymienione kołowrotki, powiem jednak, że miałem Jaxona jakiegoś Top Carp nie był zły, ale hamulec nie oddawał płynnie żyłki, a Okumy Tactic czy Travertine tego problemu nie mają. Więc może dozbieraj 3 dyszki i kup sprawdzone
Na początku też chciałem tanio kupić, potem jednak okazało się, że straciłem na tym. (2017/02/10 19:09)