Pomoc w wyborze parasola

/ 6 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu sen z powiek spędza mi wybór parasola wędkarskiego. Lubię zasiadki 24 godzinne sam bądź z synem i wielokrotnie odzczułem jego brak. Chcę kupić coś naprawdę solidnego i nie będę na tym oszczędzał. Powiem szczerze, że w grę wchodzą dwie firmy i użytkowników tych parasoli prosiłbym o opinie. Pierwszą z nich jest Maver, a konkretnie model Maver System o rozpiętości po pałąkach jakieś 300 cm. Ma regulację kąta nachylenia i możliwość przytwierdzenia tyłu do podłoża śledziami. Nie ma natomiast nigdzie info z czego wykonana jest sztyca (w tańszych modelach tej firmy jest ze stali i gdyby tu tak było to super). Interesuje mnie także jak ten parasol zachowuje się w ekstremalnych warunkach (silny wiatr, ostre słońce itp). Drugą opcją są parasole Anacondy, gdyż nigdy na jej wyrobach się nie zawiodłem a i na forum same dobre opinie. Jeśli więc nie wybiorę Mavera to z pewnością Anaconda będzie dobrym wyborem. Ale diabeł kusi do nowego :). Jestem otwarty na wasze sugestie.   
Timur2148


Tutaj http://lowisko.net/parasol-z-systemem-maver.html  pisze że ma aluminiową sztycę. (2014/11/09 10:08)

u?ytkownik26223


Chyba każdy parasol może "odfrunąć" przy silnym wietrze, Ja już 1 parasol załatwiłem a raczej załatwił mi go niespodziewany podmuch wiatru (od czoła) 

Kupiłem sobie "Brolly" i nie żałuje chroni od wiatru lepiej niż parasol ,przetrwał "porządną" burzę,oczywiście nie ma szans aby desz "zacinał" po nogach.Jadyna wada to wysokość ,jestem raczej niski a mimo to głową udeżam niekiedy o pałąki,na czczęście jest regulacja wysokości i o te parenaście cm da rade podnieść.


Ja mam "brolly" firmy ULTIMATE nie dostępne już są te brolki ale konstrukcja identyczna z TB,FP i innymicena ok 600 zł niby dużo ale za komfort warto zapłacić. (2014/11/09 10:46)

berthold


ja rok temu kupiłem tego najnowszego jaxona z naszywką zamka i nawet zadowolony jestem do tego jest dodana rura świder wkładasz sztycę do środka i wzbudza to jakieś zaufanie ale fakt faktem ubogi rynek w te parasole (2014/11/09 10:53)

pompips


Kolego sam jestem użytkownikiem parasola z systemem który jest zamykany 360 stopni generalnie jestem z niego zadwolony ale jest kilka ale. Parasole słabo spisują się w razie wiatru. Dobrze jest jak są podgumowane bo wtedy na pewno nie przepuszczą wody, koniecznie muszą mieć zakryte zamki w miejscu gdzie ścianka łączy się z parasolem, zwróć również uwagę na system mocowani szpilek w ściance bocznej czy bez problemu będziesz mógł zastosować większe szpilki. Sprawdź też czy jest na szczycie uchwyt do przymocowania linek stabilizujących. Co do łamanych sztyc zwróć uwagę na rodzaj złącza tylko metal.    Jednak parasol to stosunkowo delikatna konstrukcja. Ja po dwóch sezonach kupuje mimo wszystko namiot i rozważam również zakup brodlly na zasiadki 24h. (2014/11/09 13:27)

Hanger


Timur 2148 napisał:
Tutaj http://lowisko.net/parasol-z-systemem-maver.html  pisze że ma aluminiową sztycę.

Dzięki - nie wiem jak to przeoczyłem.

Berthold napisał:
ja rok temu kupiłem tego najnowszego jaxona z naszywką zamka i nawet zadowolony jestem do tego jest dodana rura świder wkładasz sztycę do środka i wzbudza to jakieś zaufanie ale fakt faktem ubogi rynek w te parasole

Do wszelkich patentów z zamkami w newralgicznych miejscach podchodzę ostrożnie. Wolę prostsze konstrukcje, w których mniej może się zepsuć. Poza tym jakby to powiedzieć sama firma jest "podwyższonego ryzyka:)"

Jarek11 i Pompips - pewnie macie rację, że brolly jest lepsze ale ze względu na wrodzone lenistwo jak i na to, że nad wodą dostaję prawie drgawek jak nie zarzucę zestawów myślę na razie o parasolu. Czy nie było by dobrym pośrednie rozwiązanie tzn parasol Maver System ze szpilkami mocowanymi z tyłu + chwyt do parasola np. coś takiego:
http://www.sklepbazant.pl/pl/p/Uchwyt-do-parasola-Anaconda-Sandbar/893
Wygląda naprawdę solidnie. Czy te dwie rzeczy uchronią przed porywistymi wiatrami.

Prosiłbym także jeszcze raz użytkowników parasoli firm Maver i Anaconda o opinie. Z góry dziękuję. (2014/11/10 13:48)