Zaloguj się do konta

Pomoc w wyborze wędki-opinie

utworzono: 2013/11/13 17:33
hablababla25

WITAM KOLEGÓW WĘDKARZY...

Szukam rady na temat wyboru wędki na przyszły rok mianowicie mam trzy rodzaje wędek:
1. DRAGON Viper Rapid 30
2. DRAGON Guide Select Boxer 2.7m cw 7-28g
3.DRAGON Guide select veltica 2.6m/5-25g FUJI
Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki i wydaje mi się ze te trzy wędki są na tą rybę wystarczające patrząc na parametry, i każda z nich mnie że tak powiem zauroczyła ale potrzebuje rady trzeźwym okiem i większymi doświadczeniami. Do kija chcę dołączyć kołowrotek SPRO RED ARC tylko mam problem z wyborem dokładnej wielkości (10300 czy 10400) jeśli moglibyście to też podpowiedzcie mi który.Z góry dzięki  [2013-11-13 17:33]

DelTor0

No chyba grupa Shimano to nie najlepsze miejsce do zadawania tego pytania ;)
Popros moderatora niech przeniesie ten watek do grupy Dragona.
[2013-11-13 17:38]

piotrcarp

To jak juz pytanie w grupie Shimano to ja zaproponuje Shimano Technium DF CX 14-40g. Fajnie pracujacy kijek dobrze amortyzuje wyskoki i zrywy szczupaka a w razie czego ma na tyle sily ze i sandacza mozna tym przyciac. Kijek juz dziala od 8g glowka+kopyto 3'' moim zdaniem kijek powinien byc opisany 10-35g.
[2013-11-13 19:03]

kaban

No chyba grupa Shimano to nie najlepsze miejsce do zadawania tego pytania ;)
Popros moderatora niech przeniesie ten watek do grupy Dragona.


Dokładnie. [2013-11-13 19:23]

Artur z Ketrzyna

To jak juz pytanie w grupie Shimano to ja zaproponuje Shimano Technium DF CX 14-40g. Fajnie pracujacy kijek dobrze amortyzuje wyskoki i zrywy szczupaka a w razie czego ma na tyle sily ze i sandacza mozna tym przyciac. Kijek juz dziala od 8g glowka+kopyto 3'' moim zdaniem kijek powinien byc opisany 10-35g.

No i catana shimano też jest dobra. cw 10-35, lub 12-40g. To zależy kto co preferuje. Ale śmiało ten 19-35g jest wystarczający.
[2013-11-13 19:27]

hablababla25

nie chciałem nikogo w jakiś sposób urazić tym wpisem ze w grupie shimano wpisałem wędki dragona sam używam wędek shimano a dokładnie catany wypasiona wędka i kołowrotek tez z tej stajni poprostu chcę spróbować czegoś innego przecież  to nic złego... wpisałem to tu bo jestem świeżym członkiem portalu wedkuje jak i grupy shimano nie wiedziałem ze cos takiego tu obowiązuje.jezeli to tak bardzo przeszkadza powiedzcie mi w jaki sposób to przenieść i to zrbie ale uważam ze można porozmawiać na każdy temat i o każdym sprzęcie. [2013-11-13 20:22]

piotrcarp

Akurat mi to nie przeszkadza ale jak zadasz pytanie w odpowiedniej grupie to szybciej dostaniesz odpowiedz i nikt po zlosci tego nie pisze tylko tak na przyszlosc zeby bylo wiadomo gdzie zadawac jakie pytania:) Zaproponowale Ci kijek shimano bo jest sprawdzony i dobrze wywazony do tego kolowrotek spro 4000 i mozna caly dzien machac spinem bo kijek jest lekki a ma moc nawet na metrowe okazy:)
[2013-11-13 20:36]

hablababla25

dzieki wielkie za polecenie kija tylko czy znajde 2.4 bo jak patrzyłem to same 2.7 a czy nowe modele catany są godne uwagi? [2013-11-13 21:16]

DelTor0

Mnie tam osobiscie nie przeszkadza ;) Tematycznie z grupa tylko nie zwiazane hehehe

Zreszta pod szczupaka tez Catane bym polecil, raz bo dlugo swego czasu lowilem tym patykiem, dwa bo wole bardziej paraboliczne wedki pod szczuplego. Guide select bardziej kojazy mi sie w wedkami pod sandacza, ale wypowiadac sie nie bede bo nie znam sie na wedkach Dragona.


[2013-11-13 22:08]

piotrcarp

dzieki wielkie za polecenie kija tylko czy znajde 2.4 bo jak patrzyłem to same 2.7 a czy nowe modele catany są godne uwagi?

Co do Catany to sie nie wypowiem bo tylko w sklepie mialem ja w rece ale porownujac do Techniuma to przepasc i ja mam wlasnie 14-40g 2.40m a tu przykladowy link i jak poszukasz to znajdziesz taniej http://bass-sklep.pl/wedka-shimano-technium-df-cx-spinning-240mh.html  A jest jeszcze jedno wyjscie mozna w tych pieniadzach kupic uzywany kijek robiony w pracowni
[2013-11-13 22:23]

DelTor0

A tu Piotr masz calkowita racje, catana to taki kij na poczatek, tani, i dobry do nauki spina. Ale jakosciowo to nie ma co wymagac od patyka za 100zl, czuly to on nie jest ;) 

Ja tam jeszcze taka catanke mam, ale wody to ona juz dawno nie widziala ;) Ostatnio myslalem czy by ja nie przerobic na pilniki do rozwiercania korka hehehe

[2013-11-13 22:31]

piotrcarp

A tu Piotr masz calkowita racje, catana to taki kij na poczatek, tani, i dobry do nauki spina. Ale jakosciowo to nie ma co wymagac od patyka za 100zl, czuly to on nie jest ;) 

Ja tam jeszcze taka catanke mam, ale wody to ona juz dawno nie widziala ;) Ostatnio myslalem czy by ja nie przerobic na pilniki do rozwiercania korka hehehe


He he na pilnik to troche szkoda bo zawsze mozna ja przerobic np. oskrobac, zmienic przelotki i znowu bedzie zabawa,nauka i cos do przetestowania:)
[2013-11-13 22:38]

DelTor0

Sie zobaczy, moze bede sie nudzil w styczniu :D [2013-11-13 22:48]