Pomoc w skompletowaniu zestawów wędkarskich

/ 2 odpowiedzi
Witam. Po 7 latach przerwy znów wziąłem się za wędkowanie i mam niemały problem z doborem sprzętu (poprzedni niestety już zakończył swój żywot).
Przeglądając forum zostałem sparaliżowany wszystkimi informacjami i opiniami i sam nie jestem w stanie dobrze skompletować własnego zestawu. Po tylu latach przerwy wszystko się zmieniło. Są nowe, lepsze sprzęty i metody wędkowania. Proszę o pomoc w skompletowaniu dwóch zestawów (wędki, kołowrotki, żyłki, jeśli ktoś byłby tak miły to również jakieś akcesoria itd): 
- na spławik do łowienia mniejszych sztuk typu płocie, liny, jakieś karasie itd (oczywiście coś elastycznego, żeby i trochę większe sztuki móc złowić)
- na grunt do łowienia karpi, przydałoby się coś bardziej uniwersalnego ale myślę, że to właśnie karpie będą moim głównym celem
 
 
Nie orietuje się za bardzo w cenach  i mam dość elastyczny budżet. Chciałbym coś ze średniej półki, bez przesadnych cen, jakiś kompromis między ceną a jakością ale żeby z drugiej strony nie było to coś, co łamie się w ręce. 600- 800 zł na wędki, kołowrotki, żyłki itd starczy?
Z góry dziękuję za pomoc.
SlawekNikt


Na spławik dragon expres specialist, długość dobierz pod siebie. Solidne wędzisko. Polecam z czystym sumieniem. Do tego kołworotek dragon viper.
Żyłka dragon HM 80. Haki gamakatsu albo owner lub drennan. Na karpia ja mam team dragon silver, ale niewiele ich łowię, właściwie się uczę cały czas
bo karpiowanie takie poważne mnie nie pociąga, także niechaj doradzą karpiarze :-) (2016/06/29 23:41)

Newborn


Dziękuję za pomoc ale temat już do zamknięcia, po całym dniu grzebania jakoś udało mi się cos wyskrobać. Czy dobre to się jeszcze okaże :D (2016/06/29 23:48)