Zaloguj się do konta

Pomoc w przygotowaniu łowiska

utworzono: 2014/05/27 15:28
szpak666

Witam wszystkich. Karpiuje dopiero drugi sezon ale na rybach całe życie :). Mam pytanie odnośnie przygotowania łowiska. Na ryby mam możliwość wyjazdu 2-3 razy w tygodniu ale nie na zasiadkę 3 dniową tylko są to różne pojedyncze dni. Jeziorko nie duże ok 6 ha głębokość 2-4m dno twarde. Pytanie moje jest takie: ile i czego sypać że by zwabić karpie w łowisko. W tamtym roku jeździłem i wystrzeliwałem ok 5 garści kulek na zestaw i to było na tyle. Nie ma możliwości wywożenia kuku pontonem bo jest zakaz ale jako kule zanętowe mogę strzelać. Ile kulek mniej więcej rzucać ile kukurydzy jak długo nęcić itp
[2014-05-27 15:28]

Bazyl126

To nie tak działa. Ilość kukurydzy jaką sypiesz zależy od tego czy jest na tyle ryb by ją wyjeść i na jednym łowisku wystarczy 1 kg a na innym 5 kg to mało. Dobrze by było żebyś mógł sprawdzać czy ryby wyjadają kukurydzę. Podstawowe pytania to jaka jest populacja leszczy, amurów i karpi w Twoim łowisku. Pamiętaj że jak dasz za mało to nie utrzymasz ryb w łowisku a jak dasz za dużo to kukurydza skiśnie już po kilku godzinach jak będzie ciepło. [2014-05-27 15:57]

szpak666

Populacja karpia jest spora. Amury i leszcze są bo leszcze takie po 3 kg tydzień temu się tarły i aż miło było popatrzeć. A jak mam sprawdzić czy wszystko wyjedzone? Przecież nie wypłynę na 60 metrów i 4 m w dół żeby sprawdzić czy kukurydza leży :) są na to jakieś sposoby?
[2014-05-27 16:40]

Bazyl126

To kukurydzy nie żałuj sobie tylko zacznij od mniejszych porcji :) Nie wiem nie jestem karpiarzem raczej bez jakichś kamerek itd. tego nie sprawdzisz. [2014-05-27 16:48]

szpak666

No to kamerki odpadają bo nie dysponuje takim sprzętem. A czy ktoś z karpiarzy może się wypowiedzieć ile kulek sypać za każdym razem co przyjadę połowić? Czy to 20 kulek czy 1kg? Wiem że każda woda inna ale orientacyjnie. np 5kg kuku i 1kg kulek
[2014-05-27 17:11]

Bernard51

To zależy jaka presja jest tego małego łowiska, czyli jeżeli w ciągu doby przewinie sie powiedzmy 30-40 wędkarzy i każdy wrzuci podobnie jak Ty parę garści kulek i do tego parę kul zanętowych z kuku to sam sobie dopowiedz ile tego żarcia jest w wodzie w ciągu doby.
Natomiast jeżeli wędkujących w ciągu doby jest 5-10 to i tak tąką ilość jak podałeś nęcenia bym nie stosował, wstrzelił bym dwie kule zanętowe i w to miejsce wrzucił bym zestaw wraz z peletem i kulką  w worku PVC.
[2014-05-29 07:22]

szpak666

2 kule zanętowe i to wszystko? Dziadki na spławik tyle rzucają :) wędkarzy tam jest ok 5-10 na dobę ale to głównie spławikowcy i koszykarze :) typowych karpiarzy można spotkać bliżej weekendu ale też do 10 osób. To kulek wogóle nie rzucać w łowisko?
[2014-05-29 17:03]

Bernard51

Gdybyś koczował powiedzmy 3 dni to i owszem można by było wrzucić powiedzmy dwa razy dziennie, rano i wieczorem po 10-15 kulek ale już bez zanęty. Natomiast jak z marszu na parę godzin to lepiej punktowo w worku zakarmić, oczywiście wraz z peletem możesz dodać parę kulek na które łowisz plus swoją na włos.
Mówisz że "dziadkowie" walą kupę zanęty to raczej bez zanęty wrzuć sam zestaw jak wyżej.
[2014-05-29 17:17]