Pomoc w przygotowaniu łowiska

/ 7 odpowiedzi
Witam wszystkich. Karpiuje dopiero drugi sezon ale na rybach całe życie :). Mam pytanie odnośnie przygotowania łowiska. Na ryby mam możliwość wyjazdu 2-3 razy w tygodniu ale nie na zasiadkę 3 dniową tylko są to różne pojedyncze dni. Jeziorko nie duże ok 6 ha głębokość 2-4m dno twarde. Pytanie moje jest takie: ile i czego sypać że by zwabić karpie w łowisko. W tamtym roku jeździłem i wystrzeliwałem ok 5 garści kulek na zestaw i to było na tyle. Nie ma możliwości wywożenia kuku pontonem bo jest zakaz ale jako kule zanętowe mogę strzelać. Ile kulek mniej więcej rzucać ile kukurydzy jak długo nęcić itp
Bazyl126


To nie tak działa. Ilość kukurydzy jaką sypiesz zależy od tego czy jest na tyle ryb by ją wyjeść i na jednym łowisku wystarczy 1 kg a na innym 5 kg to mało. Dobrze by było żebyś mógł sprawdzać czy ryby wyjadają kukurydzę. Podstawowe pytania to jaka jest populacja leszczy, amurów i karpi w Twoim łowisku. Pamiętaj że jak dasz za mało to nie utrzymasz ryb w łowisku a jak dasz za dużo to kukurydza skiśnie już po kilku godzinach jak będzie ciepło. (2014/05/27 15:57)

szpak666


Populacja karpia jest spora. Amury i leszcze są bo leszcze takie po 3 kg tydzień temu się tarły i aż miło było popatrzeć. A jak mam sprawdzić czy wszystko wyjedzone? Przecież nie wypłynę na 60 metrów i 4 m w dół żeby sprawdzić czy kukurydza leży :) są na to jakieś sposoby? (2014/05/27 16:40)

Bazyl126


To kukurydzy nie żałuj sobie tylko zacznij od mniejszych porcji :) Nie wiem nie jestem karpiarzem raczej bez jakichś kamerek itd. tego nie sprawdzisz. (2014/05/27 16:48)

szpak666


No to kamerki odpadają bo nie dysponuje takim sprzętem. A czy ktoś z karpiarzy może się wypowiedzieć ile kulek sypać za każdym razem co przyjadę połowić? Czy to 20 kulek czy 1kg? Wiem że każda woda inna ale orientacyjnie. np 5kg kuku i 1kg kulek (2014/05/27 17:11)

Bernard51


To zależy jaka presja jest tego małego łowiska, czyli jeżeli w ciągu doby przewinie sie powiedzmy 30-40 wędkarzy i każdy wrzuci podobnie jak Ty parę garści kulek i do tego parę kul zanętowych z kuku to sam sobie dopowiedz ile tego żarcia jest w wodzie w ciągu doby.
Natomiast jeżeli wędkujących w ciągu doby jest 5-10 to i tak tąką ilość jak podałeś nęcenia bym nie stosował, wstrzelił bym dwie kule zanętowe i w to miejsce wrzucił bym zestaw wraz z peletem i kulką  w worku PVC. (2014/05/29 07:22)

szpak666


2 kule zanętowe i to wszystko? Dziadki na spławik tyle rzucają :) wędkarzy tam jest ok 5-10 na dobę ale to głównie spławikowcy i koszykarze :) typowych karpiarzy można spotkać bliżej weekendu ale też do 10 osób. To kulek wogóle nie rzucać w łowisko? (2014/05/29 17:03)

Bernard51


Gdybyś koczował powiedzmy 3 dni to i owszem można by było wrzucić powiedzmy dwa razy dziennie, rano i wieczorem po 10-15 kulek ale już bez zanęty. Natomiast jak z marszu na parę godzin to lepiej punktowo w worku zakarmić, oczywiście wraz z peletem możesz dodać parę kulek na które łowisz plus swoją na włos.
Mówisz że "dziadkowie" walą kupę zanęty to raczej bez zanęty wrzuć sam zestaw jak wyżej. (2014/05/29 17:17)