Zaloguj się do konta

Pomoc w łowieniu na żywca

utworzono: 2010/03/22 16:00
maniek25

Cześć czy może ktoś mi poradzić jak założyć rybkę na kotwiczke lub haczyk, bede lowił na żywca , dotyczy sie to ryb:szczupak,sandacz,okoń.dziekuje i pozdrawiam [2010-03-22 16:00]

Fragles

Na sandacza najlepiej jest żywca przeszyć, i do tego celu stosujemy kotwiczkę podwójna. Do tej metody jeżeli łowimy w nocy nie potrzeba stosować stalki bo sandacz nie przegryzie żyłki.
Na szczupaka żywca przebijamy pod górną płetwę lub za pyszczek.
[2010-03-22 20:03]

blendi

Kolego Fragles morzesz bardziej opisac ten sposób na sandacza jak przeszywa sie żywca [2010-03-22 20:13]

Fragles

Do przeszycia żywca potrzebna będzie specjalna igła, którą można kupić bez problemu w sklepie wędkarskim. A przeszywamy w ten sposób, że na końcu przyponu robimy pętelkę, do której przyczepiamy igłę. Żywca szyjemy pod skórą na grzbiecie , zaczynając od głowy a kończąc za płetwą grzbietową. Lub odwrotnie można zacząć szycie od płetwy grzbietowej, tutaj zdania są podzielone.Polecam zacząć szycie od płetwy grzbietowej. Następnie ściągamy igłę i zakładamy podwójna kotwiczkę.
[2010-03-23 14:55]

ja na sandacza wole trupka lub fileta
[2010-03-24 09:14]

kinga2002

mam nadzieje  , że szanowny kolega poczeka jeszcze z połowem tych ryb a na sandała  to najlepsza ukleja przeszywana od ogona do głowy , ja osobiście łowie na martwą ukleję . rozpruwam jej brzuch i wkładam troszkę styropianu aby podniosła się z dna .................
[2010-03-24 19:55]

tomasz123

ja przy łowieniu szczupaka  zakładam pojedyńczy hak na wofram, przebijam żywca zazwyczaj za grzbiet tak aby hak był pod płetwą grzbietową , jak łowie z gruntu sandacza to hak mocuję na plecionce i zakładam go od dolnej części ogonka podwójnie przebijając , łatwiej wtedy o dalsze zarzuty i żywiec nie spada
[2010-03-24 20:42]