Pomoc w dobraniu zanęty na zawody

/ 2 odpowiedzi
Witam. W niedzielę odbędą się ważne dla mnie zawody spławikowe. Zawody odbędą się na stawie o głębokości maksymalnej 4 metry. Najczęściej łowionymi rybami "na spławik" są: karasie, płocie, ukleje i świnki. Można złowić również karpia i lina. Ostatnio kupiłem sobie 1 kg zanęty Traper Sekret. Mam tutaj dwa pytania:
1. Czy nie zepsuje pracy zanęty dodanie do niej innej zanęty? Myślę, że jeden kilogram to będzie dla mnie za mało i stąd to pytanie.
2. Jaką proponujecie, żebym kupił zanętę i wymieszał ją z wyżej wymienioną? Czy może kupić taką samą?
3. Jakie proponujecie dodać dodatki do zanęty?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomocne odpowiedzi :)
Jędrula


Możesz mieszać zanęty ale kilogram powinien wystarczyć , dodaj dwa kilogramy ziemi bełchatowskiej , ewentualnie ziemi z kretowiska . Dobrze jakbyś przesiał przez sito wszystkie składniki . Do zanęty dodaj pinkę a potem używaj jej jako przynęty. (2014/05/02 08:00)

abra1990


Witam,

Kolego Traper Sekret nie nalezy do zanet wybitnie zawodniczych, jesli lubisz zanety trapera to uzywaj tych z serii TRAPER GOLD SERIES , sa to mieszanki zawodnicze a ich cena nie odstrasza 9-10 zl/kg, na te rybki ktore wymieniles zrobil by taka mieszanke:

TRAPER GOLD SERIES MAGIC (PLOC) 1KG
TRAPERGOLD SERIES GRAND PRIX 1KG
ZIEMIA BELCHATOWSKA 3KG
0,5 KG GLINY ROZPRASZAJACEJ
PACZKA PINKI
Konopia Prazona 100 Gram
Pieczywo Fluo mix 60 Gram

Wszystko przepuscic na sicie, na koncu dodac pinke. Na hak pinka, i ochotka haczykowa , ew. drobna kukurydza.

Jesli chcesz naprawde zawodnicza zanete to pisz na priv.

pozdrawiam (2014/05/02 18:23)