Pomoc w doborze obsady do akwarium

/ 13 odpowiedzi
witam po dokonaiu restartu w swoim baniaku mam zamiar dobrac troche nowych rybek.
i własnie obecnie mam
1+1 zbrojnik niebieski odmiany gold
1. długonos ciernisty
1 sum
iteraz zaczynaja sie schody
bo zastanawiam sie nad jkas parka wiekszych rybek
np. barwniaki czerwono brzuche.
do tego harem 1+3 lub 2+5
własnie przechodza mi przez mysl mieczyki lub molinezje.
i dalej temat sie urywa mze cos podpowiecie.
odrazu zaznaczam że nie interesyja mnie rybki ławicowe.
pokemon0225

nie podałeś najważniejszej rzeczy przy doborze obsady .. litrażu :) (2011/11/01 16:55)

obcy91

mi bardzo podobaja sie akwaria z gurami.Jest wiele ciekawych kolorystycznie i wielkościowo gatunków i na prawdę fajnie to wygląda.      (2011/11/01 17:06)

kaban

Moja para barwniaków czerwonobrzychych od dwu lat obdarowuje mnie zdrowym potomstwem (z całości wyklutego narybku pozostaje ich do dwudziestu sztuk ale rosną w zbiorniku ogólnym z narażaniem na pożarcie przez innych mieszkańców) i uwielbiam te ryby.Co do ryb "ławicowych" pomyślałbym o którymś z gatunków brzanek (moje ulubione to różowa i purpurowa). (2011/11/01 17:23)

kaban

Kurcze źle odczytałem co do ryb ławicowych-sorki.Może faktycznie coś z gurami bądź prętników. (2011/11/01 17:33)

pstrag222

litraz to 112l.
tak własnie mysle nad barwniakami bo są bardzo ładne i ciekawe.
a dotego oprócz tych ryb co wymieniłem.
chciałbym kupic cos na dno otoski i kiryski odpadają. (2011/11/01 19:13)

pstrag222

chodzi mi po głowie cos takiego.
1 długonos ciernisty
1 sum
1+1 zbrojnik
1+1 barwniak
1+3 molinezja
6 sumików szklistych lub tetry
2,3 kirysniki czarno plame
co wy na to? (2011/11/01 19:49)

obcy91

Ten sum mi sie nie podoba... mialem swego czasu w akwa "suma" nie wiem co to bylo w sumie dostałem od znajomego i nawet dowiedziałem sie predzej niz myślałem dlaczego sie go pozbył... Okazało sie ze codziennie z niewyjaśnionych przyczyn (na początku) wyławiałem polówki ryb typu gupik,mieczyk... 
Juz nie wspomnę o szalonym glonojadzie, który co wieczór przysysał sie do kotnika z narybkiem molinezji i jakimś cudem je wsysał, zostawały tylko "głowy"...
Moze niektórym z Was wyda sie to niedorzeczne co pisze ale tak bylo...                     (2011/11/01 19:56)

pstrag222

Ten sum mi sie nie podoba... mialem swego czasu w akwa "suma" nie wiem co to bylo w sumie dostałem od znajomego i nawet dowiedziałem sie predzej niz myślałem dlaczego sie go pozbył... Okazało sie ze codziennie z niewyjaśnionych przyczyn (na początku) wyławiałem polówki ryb typu gupik,mieczyk... 
Juz nie wspomnę o szalonym glonojadzie, który co wieczór przysysał sie do kotnika z narybkiem molinezji i jakimś cudem je wsysał, zostawały tylko "głowy"...
Moze niektórym z Was wyda sie to niedorzeczne co pisze ale tak bylo...                    

moj sumik jest łagodny jada ochotke i tabletki.
tylko nie pamietam jego dokładnej nazwy.
moje zbrojniki tak samo mam je od poczatku mojej przygody z akwarystyką.
nigdy nie jadły narybku.
ja nigdy nie trzyymalem go w kotniku.
mam rozrosnieta dobrze roslinnosc powierzchniową w której sie chowa
a jak cos zje pare rybek to nic sie nie dzieje.
wczesniej zjadały mi pare mlodych szczupienczyki ale to dobrze bo mialy urozmaicona diete:)

Chodza mi po glowie zamiast kirysników piskorki fajne rybki.
kurcze niewiem jak to dobrac.
Chciałbym zrobic taki spokojny fragment rzeki ogolno rosliny.
ale nie wiem jakie rybki do tego dobrac.
wiem ze napewno beda barwniaki i molinezje (2011/11/01 21:39)

obcy91

Wiesz co? Jestem zwolennikiem estetyki i ogólnego wyglądu. Wiec proponuje Ci te piskorki (faktycznie sa bardzo ladne,ciekawe). Ale myślę czy połączenie molinezji z barwniakami da fajny efekt? 
   (2011/11/01 22:26)

pstrag222

nikt wiecej sie nie wypowie (2011/11/03 18:30)

użytkownik61983

Ja swego czasu zakonczyłem zabawe z akwarium lecz chyba powrócę do tego, ale ciężko mi moją połówkę do tego namówić - już słyszę.............. a kto to będzie sprzątał , zmieniał wodę itd, nadmienię że miałem akwarium 320 litrów i obsada to pielęgnice pawie oczka (samice)około 22/24cm a samiec 15 cm.

Zdjęcie pochodzi z netu.

(2011/11/03 18:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pstrag222

Znalazłem po kilku tygodniach obsade do mojego nowego baniaka (2011/12/12 16:12)

argul

Znalazłem po kilku tygodniach obsade do mojego nowego baniaka

co kupiłeś? (2011/12/13 19:48)