Zaloguj się do konta

Pomoc w doborze zestawów feeder

utworzono: 2011/03/20 14:08
Nadi

Witam :)
Poczytałem trochę na forum o sprzętach jakie polecacie i zauważyłem, że są to głównie kijki mikado i kongera.
Jak każdy świeżak mam prośbę o pomoc przy wyborze 2 wędek + kołowrotków i żyłki :) jak szaleć to na całego :)
Wydaję mi się, że będę głównie łowił na rzekach Narew, Wisła, będę odwiedzał Zegrze i na pewno jakieś jeziora. Jeśli chodzi o ryby to duże i te małe też :)
Myślę, że dwie wędki o różnych parametrach byłyby najlepszym rozwiązaniem gdyż na pewno chciałbym jedną czasem przeznaczyć do łowienia na rybkę- chyba nazywa się to metoda na trupka :D
Wypatrzyłem sobie te wędki:
Konger ARCUS FEEDER 360/210
KONGER GRANDIS FEEDER 360/150

Proszę powiedzieć czy te kijki będą dobre i dobierzcie mi do tego jakieś kołowrotki :)
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

[2011-03-20 14:08]

matiuss

Ja stosuje kołowrotek Kongera Team Pro Carp. [2011-03-20 14:15]

matiuss

A co do wędek to tą pierwszą mogę Ci polecić. A co do tej drugiej nigdy nie używałem. [2011-03-20 14:17]

mariusztrojnar

Jeżeli chodzi o kołowrotki to polecam SHIMANO EXAGE 4OOO będą służyły pare ładnych latek no i masz do wyboru przedni albo tylni hamulec + dragja posiadam 2 z przednim i sa super [2011-03-20 19:50]

HeadAche

Parametry wędek ok na te wody co piszesz. Jak narazie na kongera którego mam  nie moge nażekać jednak nie jest to feeder. Proponuje zebyś kupił kije o długości 360cm i 390cm. Ułatwi to wędkowanie. No i ja na próbe kupiłbym jednego kongera i jednego mikado. Myśle ze z obu tak czy owak  bedziesz zadowolony. [2011-03-20 20:51]

przemo1980

osobiscie nie posiadam tych feederków, ale miałem okazję trzymać w ręku ARCUSA i nie spaecjalnie mi się spodobał,ale gusta są różne. Ja też często,a nawet głónie wędkuję nad Narwią, Wisłą i na tych rzekach łowię na Mikado Golden Bay 3.90/140 i spisuję się super , czasami na feederka Robinsona do 100g (nazwa modelu wyleciała mi z głowy). Na ten sezon nabylem Mikado SCR Heavy Feeder 3,90/150 będzie on też używany do gruntowych połowów na trupka,żywca. Przy SCR będzie pracował kołowrotek Okuma Travertine Baitfeeder 45 , a przy Golden Bay pracuję już od dwóch sezonów Spro DragMaster X-Class 8500 - super kołowrotek.

[2011-03-21 17:08]

przemo1980

jeśli chodzi o żyłki to Trabucco T-Force Special Feeder , Dragon Maxima Match-Feeder.  Kupiłem też żyłkę Jaxon z serii Eternum ,ale nie wiem jak się sprawuję, bo jeszcze na nią nie łowiłem, ale już wydaję mi się trochę sztywna.

[2011-03-21 17:17]