Pomoc przy zestawie z PVA

/ 10 odpowiedzi
witam,
Chcę wybrać się na rybki i zobaczyć jak to będzie z woreczkami PVA jednak nie do końca wiem jak taki zestaw mam złożyć.Wędka to DBW 3Lbs , żyłka główna 0.25 mm dragon maxima , łowić będę karpie i amury na komercyjnym stawie z chyba dość sporą ilością mułu na kule proteinowe tonące, do woreczków chcę dodać pellet i pogniecione kulki.i teraz tak kulki mam 18 mmm i jaki do tego  dobrać haczyk? 4-6?, żyłka przyponowa 0.18 mm ? czy 0.20?  długość ok 40 cm? następnie krętlik i gumowy stoperek i właśnie co dalej ? rurka anty-splątaniowa i oliwka "ileś" gram? rzucać będę blisko.
Drugie pytanie to jak się zachować w przypadku kulek pływających ? śrucina 3 cm od haka? mniej więcej jakiej wagi?
u?ytkownik39933


witam,
Chcę wybrać się na rybki i zobaczyć jak to będzie z woreczkami PVA jednak nie do końca wiem jak taki zestaw mam złożyć.Wędka to DBW 3Lbs , żyłka główna 0.25 mm dragon maxima , łowić będę karpie i amury na komercyjnym stawie z chyba dość sporą ilością mułu na kule proteinowe tonące, do woreczków chcę dodać pellet i pogniecione kulki.i teraz tak kulki mam 18 mmm i jaki do tego  dobrać haczyk? 4-6?, żyłka przyponowa 0.18 mm ? czy 0.20?  długość ok 40 cm? następnie krętlik i gumowy stoperek i właśnie co dalej ? rurka anty-splątaniowa i oliwka "ileś" gram? rzucać będę blisko.
Drugie pytanie to jak się zachować w przypadku kulek pływających ? śrucina 3 cm od haka? mniej więcej jakiej wagi?

Najlepszym rozwiązaniem w połowie karpi metodą włosową  jest zestaw samozacinający z ciężarkiem lub z tzw. koszykiem do metody . Żyłka główna min. 0,30, leadcore lub rurka anty splątaniowa (nie polecam ) , ciężarek min. 80g założony "na stałe" (nie przelotowo)  centrycznie lub na tzw.  bezpiecznym klipsie, krętlik karpiowy nr. 8 i przypon do koszyka do metody (10-15cm ) , do zestawu z ciężarkiem (15-30cm, czasem na bardzo duże ryby lub łowiąc w mule  stosuje się jeszcze dłuższe). Do kulek 18mm proponował bym Ci hak nr.4. (2013/05/01 11:15)

kamil-twarog


Ok rozumie, jutro jadę więc po ciężarek i klips i plecionkę przyponową , jaki byś dał rozmiar? 0.16 mm ? czy mniejsza? są tutaj małe karpie bo to młode łowisko max 11 kg a średnio 2-3 kg (2013/05/01 17:57)

u?ytkownik39933


Ok rozumie, jutro jadę więc po ciężarek i klips i plecionkę przyponową , jaki byś dał rozmiar? 0.16 mm ? czy mniejsza? są tutaj małe karpie bo to młode łowisko max 11 kg a średnio 2-3 kg

wytrzymałość plecionki  na przypony do metody włosowej podaje się w lbs lub kg nie w mm ;), jeśli woda jest bez zaczepów i nie będziesz holował siłowo to wystarczy w zupełności  Ci 15-20 lb (2013/05/01 18:29)

kamil-twarog


siłowo na pewno nie będę , zaczepów raczej mało, 20 lb to jaka grubość , jest na opakowaniu napisane?
czyli tak ma być:
Haczyk nr.4 25 cm przypon z tonącej plecionki 20 lb , krętlik nr.8,stoperek?klips i ciężarek 80g?
 i to wszystko do woreczka pva?zawiązać i heja do wody? spotkałeś się może z takimi sylikonowymi "przymocowaniami " do kulek proteinowych? nabijasz na haczyk i tyle nie trzeba robić włosa, czy lepiej zawiązać włos by kulka luźno się zachowywała bo tamto jest dość "ciasne" (2013/05/01 19:02)

kaaczor1


ja myślę że możesz zastosować na muliste dno kulkę 10 mm i połowę kulki 8mm pop-upa na muł w sam ras tym bardziej że jeszcze karp jeszcze nie żeruje dobrze, 18 mm myślę że o tej porze może jeszcze jest z byt duża kulką Pozdrawiam (2013/05/01 20:10)

kamil-twarog


ok, dzięki wielkie za cenne rady ;] jutro jadę po resztę części do zestawu :) (2013/05/01 21:24)

u?ytkownik39933


siłowo na pewno nie będę , zaczepów raczej mało, 20 lb to jaka grubość , jest na opakowaniu napisane?
czyli tak ma być:
Haczyk nr.4 25 cm przypon z tonącej plecionki 20 lb , krętlik nr.8,stoperek?klips i ciężarek 80g?
 i to wszystko do woreczka pva?zawiązać i heja do wody? spotkałeś się może z takimi sylikonowymi "przymocowaniami " do kulek proteinowych? nabijasz na haczyk i tyle nie trzeba robić włosa, czy lepiej zawiązać włos by kulka luźno się zachowywała bo tamto jest dość "ciasne"

to zależy od plecionki, jedna 20lb będzie troche grubsza od innej 20lb :), ja zawsze patrze na wytrzymałość nie na grubość,  co do zestwu to wszystko sie zgadza oprócz stopera który jest nie potrzebny gdyż krętlik wchodzi w ciężarek lub koszyk i stopuje go i w ten sposób powstaje zestaw samozacinajacy. ps. nie wiem co masz na mysli piszac sylikonowe przymocowania :) , moze Ci chodzi o gumki sylikonowe do pętli de ? (2013/05/01 21:45)

kamil-twarog


Chodzi mi o takie coś:

http://allegro.pl/stonfo-zaczep-do-kulek-proteinowych-krakow-i3057828471.html
:) (2013/05/02 08:22)

u?ytkownik39933


Chodzi mi o takie coś:

http://allegro.pl/stonfo-zaczep-do-kulek-proteinowych-krakow-i3057828471.html
:)

nigdy tego nie stosowałem a więc się nie wypowiadam ;) (2013/05/02 13:24)

kamil-twarog


ok , a więc juz wszystko i wiem i wszystko mam;] temat zamknięty:) (2013/05/03 07:59)