Pomoc przy spławiku - nęcenie

/ 2 odpowiedzi
Koledzy wędkarze!
 Chciałbym zasięgnąć u was rady w sprawie spławikowania, a dokładniej zanęt....Jestem w tym kompletnie zielony...Wędkuję od 11 lat, jednak zawsze parałem się spinningiem, żywcem i gruntem...spławik to ulubiona metoda mojego ojca....W związku z powyższym... nie mam żadnego pojęcia jak prawidłowo(prawidłowo jak prawidłowo ,ale DOBRZE!) przyrządzić zanętę na lina i jak nęcić... Zanętę chciałbym wykonać na wodę stojącą ( płytki stawik max 1.7 m) dno jak na stawie ..mulisto piaszczyste....Lin tam siedzi ładny bo mój kolega  ciągnie takie sztuki po 30-40 cm.....a ja za Chiny nie wiem jak sie za niego wziaść....Co przychodzę, to dupa...Nic! Sama drobnica..Mimo, iż  kolega obok ciągnie brania...Pomóżcie mi ....Jak tanio i szybko sporządzić skuteczną zanetę na lina....ojciec mi mówił coś o robaczkach ochotce, ale jakoś nie miałem okazji ich kupić...Czy są one naprawdę tak skuteczne?Pomóżcie! =DChciałbym aby w mojej zanęcie znalazły się jakies składniki domowe =D A nie sama "sklepizna"Jeżeli ktos poda mi tzw. "przepis", to będę bardzo wdzięczny =P
Gieniusz


Witam kolegę
Najlepiej spróbuj coś gotowego kupić. Na każdym łowisku sprawdza się inna zanęta. Trzeba próbować, robionych jest mnóstwo na na wędkuję.pl. Duże znaczenie ma to czym miejscowi wędkarze nęcą. Jak ryba jest przyzwyczajona do jakiejś zanęty to najczęściej na nią najchętniej bierze. Tutaj podaję linka do forum w którym była dyskusja o zanęcie na linusia.

Zanęta na Lina - skuteczne zanęty na lina
pozdrawiam (2012/05/16 06:49)

MrBOOO


Wielkie dzięki =D (2012/05/16 15:05)