Zaloguj się do konta

Pomoc dla niepełnosprawnych wędkarzy

utworzono: 2010/01/08 13:41
von_trzmielke

Zaintrygowała mnie sprawa pomocy dla niepełnosprawnego wędkarza z naszego portalu. Chodzi mi o zakup wędki dla kolegi Barcel00.

Mam pewien pomysł na taką pomoc.

Wymaga to jednak zaangażowania redakcji portalu i całej naszej społeczności.

Pomysł jest następujący:

Na portalu funkcjonuje sklep. Tu ukłon do redakcji. Można zorganizować coś w rodzaju aukcji charytatywnej. Byłby to oddzielny dział sklepu, do którego wszyscy użytkownicy portalu mogliby wysyłać (za pośrednictwem redakcji) zbędny sprzęt wędkarski i wszelkie akcesoria związane z tym sportem. Oczywiście nieodpłatnie. Redakcja wystawiałaby takie gadżety na sprzedaż za niewielką kwotę (plus koszt wysyłki). Pieniądze ze sprzedaży zasilałyby fundusz charytatywny. Nie powinno to jednak funkcjonować jako typowa aukcja, żeby nie podbijać ceny. W ten sposób wędkarze o skromniejszym portfelu mogliby nabywać używany sprzęt i przynęty.

Wprawdzie nie mam aktualnie zbędnego sprzętu ale wysyłałbym przynęty mojej produkcji (może ktoś kupi).

Nasza społeczność jest dość liczna i wydaje mi się, że coś moglibyśmy zmajstrować dla szczytnego celu jakim jest pomoc niepełnosprawnym kolegom.

Poddaję ten pomysł waszej ocenie.

[2010-01-08 13:41]

Sebastian Kowalczyk

Jestem jak najbardziej za. Po to mamy społeczność na portalu, aby móc zorganizować taką akcję. Na pewno znajdę coś w swoim sprzęcie, czego nie używam a może się komuś przydać.

Pozdrawiam

[2010-01-08 13:53]

hubi

Witam  bardzo dobra idea popieram Piotrek. [2010-01-08 14:12]

jurek

Oczywiście , że zgadzam się ......................... posiadam dużą , nową wędkarską torbę i mógłbym to podarować na ten szczytny cel...................Jurek .
[2010-01-08 15:08]

amur

Witam kolegów i koleżanki z portalu ! Jest nas wielu i razem możemy zrobić wiele w jedności siła. Paweł jest wśród nas ,a jego niesprawność nie pozwala mu na dostępność do łowiska bo porusza się na wózku inwalidzkim. Sami wiemy jako pełnosprawni wędkarze, że nad wodą nie ma żartów . Wędka o jakiej marzy Paweł może rozwiązać jego problemy, będzie mógł bezpiecznie wędkować.Razem możemy wiele więc tak jak Jurek Owsiak zróbmy Wędkarską Orkiestrę na Wędkuje .pl Pozdrawiam Krzysztof AMUR Kielce.
[2010-01-08 16:43]

adler

No i gitara , do dzieła . Sam niewiele mogę , ale się przyłączam . 

Konkrety kiedy , gdzie i ile lub na jakie konto .?

[2010-01-08 17:02]

maksymilian 42

Ja też jestem za taką akcją,i podpisuję się dwoma rękami.Poruszę jednak jedną kwestię,a mianowicie:płacimy na nasz związek niemałe pieniądze , a książęta z ZG nawet nie pomyślą aby z Kadry ściągnąć jakiś używany sprzęt,przecież zawodnicy dostają jakiś tam sprzęt a co ze starym? Ten właśnie sprzęt powinien trafić do kolegów sprawnych inaczej.Pozdrawiam maksymilian 42
[2010-01-08 17:37]

Mądre słowa Kolego Maksymilian .Czy to niepełnosprawni , czy to dzieciaki powinni otrzymac ten sprzęt za darmo .Pozdrawiam, .
[2010-01-08 18:35]

pisaq

Jestem za! Jeżeli będzie nas więcej to każdy skromny wkład będzie znaczył dużo!
W kupie siła!
Ponadto jestem za zamieszczeniem materiału na ten temat na głównej stronie - jestem pewien, że Redakcja poprze tą ideę i może uda się wciągnąć jakichś sponsorów!
Wszak portal odwiedzają przedstawiciele handlowi wielu firm oraz wielu wędkarzy zawodowców.
Jestem pewien, że nie jeden wygrał sprzęt, którego nie używa, a to wszystko może się przydać naszemu Koledze!
[2010-01-08 18:46]

Panowie i Panie macie wielkie serca muj szacun jestem z wami klepa 683 [2010-01-08 19:03]

kocisko

Jak najbardziej za. Co prawda nie mam zbędnego sprzętu ale zawsze jakiś grosz na szczytny cel można wyskrobać.
[2010-01-08 19:08]

Norbert Stolarczyk

Materiał "Pomoc dla Pawła" gotowy. Oczekuje na na edycję przez Redakcję na stronie głównej swoją drogą jestem bardzo miło zaskoczony tak dużym poparciem z Waszej Koledzy strony.
Przestały istnieć różnice zdań i inne dzielące nas aspekty wędkarskiego życia a połączył jeden cel to jest niesamowite.

[2010-01-08 21:10]

kostekmar

Zgadza się Norbert. Jak już pisałem Tobie wcześniej i GHOSTMIR-owi jestem za i przyłączam się do tego. [2010-01-08 21:26]

Zbig28

Wszystkie pomysły powyższe pomysły bardzo mi się podobają. Podpisuję się pod nimi obiema łapami i serduchem.  Cel piękny i szlachetny ! Brawo Koledzy !

Mam sporo sprzętu, prawie nie używanego, który chętnie przekażę wskazanemu adresatowi lub oddam na proponowaną aukcję. Trzeba jednak będzie jakoś to ode mnie odebrać, gdyż z powodu choróbska nie prowadzę auta. Ale to chyba najmniejszy problem. 

Pokażmy pseudodziałaczom z Twardej, że możemy bez ich namaszczenia coś zrobić. Niech wstyd zeżre ich morale !

[2010-01-08 21:29]

Norbert Stolarczyk

Co pomysłu Gerarda uważam że jest bardzo dobry i go popieram, jeśli będę mógł w czymś pomóc jestem do dyspozycji. Jednak uważam ze ten temat trzeba omówić z Redakcją zdając się na ich doświadczenie.
[2010-01-08 21:55]

jestesmy Polakami i mamy to we krwi szacun klepa683 [2010-01-08 22:23]

Pomysł bardzo dobry . Na pewno potrafimy się zjednoczyć,w tak zacnym celu ,który posłuży pomocą ludziom najbardziej pokrzywdzonych przez los.Da im to iskierkę do lepszego życia,i uczestniczenia czynnie wraz z kolegami ,na wspaniałych wyprawach, jakie jest wędkarstwo .Niech się czują potrzebni .Niech wiedzą ze jesteśmy z nimi ,i służymy pomocą.Pozdrawiam .
[2010-01-08 22:39]

Ech, co tam poglądy..jeszcze nieraz się zetrzemy, byle na rzeczowe słowa. Kazdy wyjdzie bogatszy. A jak trzeba pomóc - to jedna z najpiękniejszych cech Polaków ! Na głos dzwonu zbiegną się, i dadzą, ile kto może. Ja - tyle. A ty - ile możesz? Dawaj. Pasuje. I tak wzruszony chłopak na wózku dostanie porządną tyczkę z amorem. Brań będzie miał...bez liku. Bo to wędka firmy "Serce". Niech mu służy....!
[2010-01-08 23:15]

Piękne słowa Gilbert. Ja już zgłosiłem swój akces wcześniej, im nas więcej tym lepiej.
Mam nadzieję że w tym temacie nie będzie podziałów i wspólnie wszyscy osiągniemy zamierzony cel. Coraz więcej nas przybywa i będzie jeszcze więcej.
[2010-01-09 00:08]

To szczera prawda że my Polacy mimo zawsze odmiennych zdań potrafimy się w sprawach ważnych jednoczyć. Pomoc potrzebującym jest nie jednorazowym kaprysem, jest naszym zakichanym obowiązkiem i już nieraz udowodniliśmy że potrafimy. Bezdyskusyjnie jestem ZA!!! i poprę każdą tego typu akcje. [2010-01-09 08:19]

Norbert Stolarczyk

Drogie koleżanki i Drodzy Koledzy.

18-01-2010 poniedziałek, jest ostatni dzień pozyskiwania środków finansowych które mają pomóc w zdobyciu sprzętu wędkarskiego dla naszego Kolegi Pawła z Leszna. Na dzień 15-01-2010 uzyskaliśmy kwotę 1 789,81 jest to bardzo dużo szczęśliwie pozyskanych pieniążków które ponad wszelką wątpliwość pomogą Pawłowi zdobyć to o czym marzy. Począwszy od dnia 19-01-2010 (wtorek) do dnia 25-01-2010 (poniedziałek) czkamy na zaksięgowanie wszystkich przelewów szczególnie tych wysyłanych pocztą choć gro z nich już znalazło się na koncie.
26-01-2010 umówiony jestem z przedstawicielami firmy Robinson aby zakupić niezbędne akcesoria wędkarskie.
Pomimo wszelkich prób pozyskania zewnętrznych środków które miały by pokryć paliwo aby zakupione rzeczy przekazać Pawłowi osobiście co wydawało mi się świetnym pomysłem, niestety zakończyły się fiaskiem, dlatego też nadam przesyłkę kurierską do Kolegi Pawła.
Po tych czynnościach dokonam publikacji artykułu w którym opiszę całą sytuację naszej akcji oraz towarzyszące jej nastroje.
tym czasem dziękuje Koleżankom i Kolegom za wsparcie akcji o której mowa.

Norbert
[2010-01-17 16:03]

withanight88

Jednak, jak chcemy to potrafimy:) [2010-01-17 16:19]

Szkoda ze nie ma możliwości otrzymania sponsorowanego transportu. Była propozycja, by zrobić film o przekazaniu sprzętu Pawłowi, ale w takim przypadku trzeba by do Pawła pojechać. 

Norbert wziął na siebie wszystkie sprawy związane z akcją, ale niestety odległość jest znaczna i sam mu odradzałem, by ze swoich funduszy pokrywał koszty przejazdu tam i z powrotem.

Norbert też chyba nie jest zbyt bogaty, by sobie pozwolić na fundowanie auta na tę podróż za jakieś 3 stówy.

Szkoda, myślałem że może Redakcja jako właściciel kilku portali...... ale chyba nic z tego.

Wątpię, by udało się załatwić darmowy transport, zatem trzeba będzie sprzęt wysłać i nici z materiału fotograficznego. Szkoda.....


[2010-01-17 19:22]

No zdążyłem . Przelew poszedł i jestem z tego dumny. Pozdrawiam. [2010-01-17 20:28]

amur

Dzięki Norbercie za całą pięknie przeprowadzoną Akcję Pomocy dla Pawła, a to dla tego, że przekazałem pałeczkę Tobie po prawie roku nie wszyscy o tym wiedzą to była na prawdę sztafeta  i właśnie Ty Norbercie dobiegłeś do mety jako pierwszy i nasza drużyna wędkarska wygrała ten piękny bieg za co bardzo Ci dziękuję. Oczywiście wszyscy koledzy i koleżanki z portalu dowiedli, że można na nich zawsze liczyć. W jedności siła i jeśli mnie pamięć nie myli to jest największa tego typu akcja na portalu wedkuje.pl Pozdrawiam Redakcję i wszystkich wędkarzy z portalu. Krzysztof AMUR Kielce.
[2010-01-17 21:46]

Najważniejsze że akcja się powiodła. [2010-01-18 09:24]