Zaloguj się do konta

Pomarańczowa wędka a kolor kołowrotka.

utworzono: 2015/01/24 22:27

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.
[2015-01-24 22:27]

Wygrałeś wycieczkę do Wąchocka.............normalnie padłem. [2015-01-24 22:35]

Bernard51

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

A do tego kalosze zielone i spodnie niebieskie.
[2015-01-25 05:32]

ryukon1975

Modne kolory jesień- zima 2014/2015.


http://polki.pl/moda_trendysezonu_artykul,10039018.html

[2015-01-25 05:39]

Sith

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

Do tego różowa torebka i biały fartuszek z baaardzo długiiimi rękawkami...
[2015-01-25 07:41]

kaban

W różowym odcieniu to ja bardziej kamizelkę widzę :)))) [2015-01-25 07:55]

Artur z Ketrzyna

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

Pomijając dogryzki. To zależy id twojej estetyki. Bo każdy ma inny gust.
Ale i widziałem kołowrotki w kolorze miedzi czy metalicznego zbliżonego do pomarańczy.

Czarny zaś uniwersalny...

A może w jakimś kontraście...
To zależy od tego na czym ci zależy i co ci się podoba.
[2015-01-25 09:02]

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

Do tego różowa torebka i biały fartuszek z baaardzo długiiimi rękawkami...

Witam. Widzę Koledzy, że niezbyt serio traktujecie tematykę wątku - to zaskakujące, tym bardziej ,że wbrew pozorom - kolorystyka zestawu  ma duże znaczenie: jak wyglądałaby bowiem wędka pomarańczowa czy czerwona z kołowrotkiem koloru fioletu czy różowym? Źle, bardzo źle. I o to właśnie chodzi we wpisie:  jaki kolor kołowrotka najlepiej komponuje się z taką wędką. Przyznam ,że niezbyt rozumiem prześmiewczy ton - zwłaszcza, że  pytanie zostało zadane rzeczowo: niektóre kołowrotki zestawione z wędką o takim czy innym kolorze, wyglądają przecież cholernie brzydko... Pośród wpisów nadesłanych tutaj przez użytkowników forum, najbardziej przyciąga uwagę, wypowiedź kol.Sith - nie odpowiedział on na temat, raczej pozwolił sobie na nutkę abstrakcji. Przypomina mi się  nawet w tym momencie  pewien dowcip:
"Nauczyciel wpisał do dziennika  uczniowi, że jest osłem.
Po chwili przychodzi uczeń.
-Proszę pana, dlaczego pan mi nie wpisał oceny?
-Przecież wstawiłem.
-Nie proszę pana, pan się tylko podpisał.

[2015-01-25 09:06]

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

Pomijając dogryzki. To zależy id twojej estetyki. Bo każdy ma inny gust.
Ale i widziałem kołowrotki w kolorze miedzi czy metalicznego zbliżonego do pomarańczy.

Czarny zaś uniwersalny...

A może w jakimś kontraście...
To zależy od tego na czym ci zależy i co ci się podoba.

Z tym się zgodzę. I widzę też, że nawet taki temat można potraktować normalnie.Przecież to też jest w jakimś stopniu ważne: mamy żółtą wędkę to nie założymy do niej różowego kołowrotka - chyba, że ktoś tak lubi, prawda? Tak samo jest z  pomarańczową , zieloną i każdą inną.Pozdrawiam.
[2015-01-25 09:12]

perwer

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

Do tego różowa torebka i biały fartuszek z baaardzo długiiimi rękawkami...


 No i obowiązkowo szpile - różowiutkie z perełką na szpicy..
  No i ten pomaranczowy kij - wędkarz pierwsza liga - można by rzec, prawie jak karpiarz ...no ale prawie ,to czasami wielka różnica ..)


[2015-01-25 09:15]

marek-debicki

Z tym odmiennym kolorem kołowrotka można się jeszcze ratować zakładając nań pokrowiec!
[2015-01-25 10:43]

Widzę, że niektórzy wędkarze mają trudności  zrozumieniu ,że niektóre zestawy pod względem kolorystyki - wyglądają albo komicznie albo tragicznie lecz zawsze źle...Do takiej wędki założyłbym najlepiej srebrny (metaliczny ) kołowrotek.
[2015-01-25 10:47]

Chodzi o to aby było gustownie i z sensem. Niektórym pewnie jest wszystko jedno i założyliby żółty albo fioletowy... [2015-01-25 10:56]

Jędrula



Z tym się zgodzę. I widzę też, że nawet taki temat można potraktować normalnie.Przecież to też jest w jakimś stopniu ważne: mamy żółtą wędkę to nie założymy do niej różowego kołowrotka - chyba, że ktoś tak lubi, prawda? Tak samo jest z  pomarańczową , zieloną i każdą inną.Pozdrawiam.







Kiedyś , moja żona będąc ze mną na rybach zwróciła mi uwagę , iż według niej , zielony kołowrotek nie pasuję do pomarańczowej wędki . Przemilczałem bo nie wiedziałem co powiedzieć . Tym razem też nie wiem ...



[2015-01-25 11:03]

perwer

Ja tam karasek nie pisze że to źle wygląda -broń Boże -że tak złamie przykazanie .

 Będziesz piknie sie prezentował - być może jakiś design na rybach tez jest ważny .
 
Wiesz dla jednego wazna jest praca wędki ,dla drugiego ciężar,a dla trzeciego ważne żeby miala prezęcje z kołowrotkiem.  Na prezencji kolorystycznej za bardzo sie nie znam - tutaj moja kobita dominuje .

 Zawsze możesz dodać jakieś akcenty kolorystyczne w kolorze wedki ,jak źle bedzie z kołowrotkiem wyglądać .Możesz później dokleić jakieś pomarańczowe serduszka na krecioł ,albo kwiatuszki na wedke w kolorze kołowrotka - możesz kombinować .
 Będziesz na pewno jedyny w swoim rodzaju na rybach- to też jest w życiu ważne.
[2015-01-25 11:05]

kaban

Sens to ma dobór kołowrotka danej wielkości, danej wadze, ewentualnie danej firmy, do danej metody połowu a kolor ?... osobiście to takim estetą nie jestem- ot cóż na wsi mieszkam i tu się wychowałem... .Pytanie w sumie świetne do "Pośmiejmy się razem" albo założenie posta na zimowe wieczory w Hydepark'u. [2015-01-25 11:07]

Weźcie się ludzie pohamujcie trochę : zadałem normalne, najnormalniejsze w świecie pytanie a  niektórzy mi tu zaraz skłonni są zarzucać brak wiedzy, praktycyzmu, psychikę kobiecą  (sugestie takie się pojawiły). Nikt nie lubi, kiedy jego sprzęt wygląda jak g*, nikt nie znosi sprzętu, który wygląda jak towar z zabawkowego. Niektóre kolory w zestawieniu z innymi -wyglądają głupio. Bardzo dobrze wiem co jest ważne w doborze  kołowrotka, na półkach sklepowych jest jednak tego tyle, że bez problemu można dobrać sobie kołowrotek  także pod względem kolorystyki.
Może przypomnijcie sobie te Wasze  niezbyt rozsądne  (skądinąd)  petycje. Na wszystkich forach, portalach społecznościowych - można natknąć się na tę bezdennie głupią bibułę konspiracyjną, która miałaby jakoby przynieść jakieś zmiany w polskim wędkarstwie. Bez względu co tam napisano i co obiecano, ja mówię  jedno: wszyscy tworzymy PZW, chcąc zmian, zacznijmy je zatem- od siebie.
[2015-01-25 11:41]

Ja tam karasek nie pisze że to źle wygląda -broń Boże -że tak złamie przykazanie .

 Będziesz piknie sie prezentował - być może jakiś design na rybach tez jest ważny .
 
Wiesz dla jednego wazna jest praca wędki ,dla drugiego ciężar,a dla trzeciego ważne żeby miala prezęcje z kołowrotkiem.  Na prezencji kolorystycznej za bardzo sie nie znam - tutaj moja kobita dominuje .

 Zawsze możesz dodać jakieś akcenty kolorystyczne w kolorze wedki ,jak źle bedzie z kołowrotkiem wyglądać .Możesz później dokleić jakieś pomarańczowe serduszka na krecioł ,albo kwiatuszki na wedke w kolorze kołowrotka - możesz kombinować .
 Będziesz na pewno jedyny w swoim rodzaju na rybach- to też jest w życiu ważne.

Ja zakładam takie kołowrotki, które mi pasują do wędki - chyba ,że ma ona kolor taki a nie inny to wtedy kombinuję. Uważam ,że do takiej wędki - "ceglastej" pasuje najlepiej metaliczny albo czarny. Inne - nie za specjalnie mi się komponują,  wyjąwszy aspekt praktyczny bo oczywiście  w roli kołowrotka do takiego kija - sprawdziłoby się mnóstwo kołowrotków w różnych kolorach.
[2015-01-25 11:50]

To forum nie jest Twoją prywatną piaskownicą, więc sam się pohamuj. Pytanie jest normalne w Twoim pojęciu, inni postrzegają je jako bzdurę i w ten właśnie sposób komentują. Chcesz mieć zawsze rację, załóż swoje forum i mianuj się adminem.... [2015-01-25 11:50]

Bernard51

Chodzi o to aby było gustownie i z sensem. Niektórym pewnie jest wszystko jedno i założyliby żółty albo fioletowy...

Tak na pewno masz rację, i Ty o tym wiesz i większość też wie o tym, ale nie każdy ma dobry gust w doborze kolorów według naszych upodobań więc nie potrzebne to pytanie na publicznym forum, bo nawet szczere odpowiedzi nie zawsze zadowoliły by Ciebie według Twoich gustów.
Więc jakaś doza tolerancji w stosunku do innych powinna istnieć i nie za bardzo trzeba negować dobór kolorystyki przez innych.
[2015-01-25 12:01]

To forum nie jest Twoją prywatną piaskownicą, więc sam się pohamuj. Pytanie jest normalne w Twoim pojęciu, inni postrzegają je jako bzdurę i w ten właśnie sposób komentują. Chcesz mieć zawsze rację, załóż swoje forum i mianuj się adminem....

 
W czym chcę mieć według Ciebie "zawsze rację" - w  tym ,że takie wątki jak ten, są pożądane -bo wówczas można się z kogoś ponabijać i wyżyć? Zna to fum znacznie dłużej od Ciebie , dłużej też jestem wędkarzem. Znam mentalność ludzi znad wody jak i z  forów:wiem ,że są ludzie całkiem w  porządku ,ale też widzę, że często chamstwo w gumofilcach wyłazi zewsząd i rozpełza się na wszystkie strony. Czy to moja wina? Pytanie jest normalne, a ja Ci przypomnę jeszcze kiedyś - co jest bzdurą a co nią nie jest. Poczekam trochę i prędzej czy później napiszesz coś takiego co będzie właśnie tą bzdurą . Wtedy ja skomentuję to w identyczny sposób. Ludzie ci komentują  ten temat w ten sposób - bo innego stylu nie znają i bardzo lubią właśnie w tej formie z  kogoś się ponabijać.Są to zachowania reliktowe, rodem z piaskownicy kiedy  kogoś przy tuszy wyzywano "Gruby", kogoś rudego"Rudy" itd. Nie inaczej jest  tu, tylko zostało to przeniesione na grunt ludzi dorosłych: kiedy ktoś szuka sobie ładnej wędki czy ładnego kołowrotka - to od razu musi być stawiany pod pręgierz.  To typowo polskie zachowanie. Ja nie zakładam byle jakiego kołowrotka do byle jakiej wędki, musi to być estetyczne, żebym się dobrze czuł nad wodą z taką wędką w dłoni i chyba nie tylko ja tak mam.
[2015-01-25 12:47]

Chodzi o to aby było gustownie i z sensem. Niektórym pewnie jest wszystko jedno i założyliby żółty albo fioletowy...

Tak na pewno masz rację, i Ty o tym wiesz i większość też wie o tym, ale nie każdy ma dobry gust w doborze kolorów według naszych upodobań więc nie potrzebne to pytanie na publicznym forum, bo nawet szczere odpowiedzi nie zawsze zadowoliły by Ciebie według Twoich gustów.
Więc jakaś doza tolerancji w stosunku do innych powinna istnieć i nie za bardzo trzeba negować dobór kolorystyki przez innych.

Rzeczywiście, ludzie mają odmienny gust i różne kompozycje mogą się tym ludziom podobać. Mnie pasuje srebrny do czerwonej czy pomarańczowej a innemu będzie "leżał" zielony czy żółty. Według mnie:tylko czarny lub typowo metaliczny.
[2015-01-25 12:50]

Karasek odleciałeś....co jeszcze idiotycznego wymyślisz? Teraz to już mentalność ludzi jest zła. Nie filozofuj chłopie bo zwyczajnie założyłeś debilny temat i nie potrafisz przełknąć krytyki. Aha widzę też, że jesteś jasnowidzem, skąd Ty niby wiesz ile lat jestem wędkarzem? W swojej kolorowej wędce to wyczytałeś? [2015-01-25 12:56]

JKarp

Weźcie się ludzie pohamujcie trochę : zadałem normalne, najnormalniejsze w świecie pytanie a  niektórzy mi tu zaraz skłonni są zarzucać brak wiedzy, praktycyzmu, psychikę kobiecą  (sugestie takie się pojawiły). Nikt nie lubi, kiedy jego sprzęt wygląda jak g*, nikt nie znosi sprzętu, który wygląda jak towar z zabawkowego. Niektóre kolory w zestawieniu z innymi -wyglądają głupio. Bardzo dobrze wiem co jest ważne w doborze  kołowrotka, na półkach sklepowych jest jednak tego tyle, że bez problemu można dobrać sobie kołowrotek  także pod względem kolorystyki.  Może przypomnijcie sobie te Wasze  niezbyt rozsądne  (skądinąd)  petycje. Na wszystkich forach, portalach społecznościowych - można natknąć się na tę bezdennie głupią bibułę konspiracyjną, która miałaby jakoby przynieść jakieś zmiany w polskim wędkarstwie. Bez względu co tam napisano i co obiecano, ja mówię  jedno: wszyscy tworzymy PZW, chcąc zmian, zacznijmy je zatem- od siebie.
Petycje może w końcu coś zmienią. Natomiast pytania o dobór kolorystyczny wędki z kołowrotkiem nie zmienią nic bo należy pomyśleć też o butach spodniach, torebce, fotelu i kolorze zanęty. Co się może stać jak jeden z elementów nie zostanie dobrany prawidłowo kolorystyczne?Ja na Twoim miejscu w takim wypadku wróciłbym się do domu i udał do stylisty. 
JK
[2015-01-25 12:57]

AnimalLine

Zima albo jej brak szkodzi niektórym na umyśle.  
Czy rozmiar buta 43 będzie pasował do wędki spinningowej o długości 2,4 metra? [2015-01-25 13:01]

Sądzę, że proporcję będą zaburzone. [2015-01-25 13:06]