Zaloguj się do konta

Pomarańczowa wędka a kolor kołowrotka.

utworzono: 2015/01/24 22:27
AnimalLine

Też tak myślałem ale wolałem się upewnić. Myślę, że do takiej długości wędki optymalny będzie rozmiar buta 44 żeby nie tracić równowagi. [2015-01-25 13:13]

Sith

"Zima albo jej brak szkodzi niektórym na umyśle.  
Czy rozmiar buta 43 będzie pasował do wędki spinningowej o długości 2,4 metra?"
------------------------------------------------------------------------------------------
"Sądzę, że proporcję będą zaburzone."


Oj oj, to ja jestem nieproporcjonalny, bo noszę buty nr 43 a przytłaczająca większość moich wędek (6/8) ma 240 cm...
Jak ja się pokażę teraz nad wodą... ;-(
[2015-01-25 13:24]

O jejku - widzę, że tym tematem rozpętałem istną burzę. [2015-01-25 14:28]

pakul1206

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

Teraz najmodniejszy w całej UE jest tęczowy,wszystko tęczowe, wędka, buty, ciuchy, torba, piuropusze, szpile ... :)
A tak na poważnie to tylko czarny.

[2015-01-25 14:35]

Witam. Jaki kolor kołowrotka pasuje do wędki w kolorze pomarańczowym? Według mnie :srebrny (metaliczny) oraz czarny. Pozdrawiam.

Teraz najmodniejszy w całej UE jest tęczowy,wszystko tęczowe, wędka, buty, ciuchy, torba, piuropusze, szpile ... :)
A tak na poważnie to tylko czarny.


Zgadzam się z  tym. Ze swojej strony dziękuję wszystkim osobom, które redagowały ten wątek wspólnie ze mną. Myślę, że coraz częściej wędkarze w Polsce - będą zwracać uwagę na estetykę sprzętu , jego funkcjonalność a  także dbałość o stan. Wiele osób nie dba o sprzęt i dziwi się ,że taka wędka wyjęta, gdzieś z  głębokiej piwnicy - ma np: wyszczerbione przelotki i uszkadza żyłkę itp. Także rola odpowiednio dobranych zestawów kołowrotek+ wędka, jest nie do przecenienia. Bo chyba nie chodzi tylko o to, by wyciągać ryby z wody -do znudzenia i na cokolwiek co przypomina wędkę, prawda?
[2015-01-25 14:59]

Witam . Całkiem poważnie ja bym kupił ryobi ecusima cd sport orange - niby czemu wygląd sprzętu się nie liczy ? ile kasy wydajemy żeby ,,upiększyć'' nasz samochód , albo czy wygląd auta nie wpływa na naszą decyzję podczas zakupu - a w tym przypadku tym bardziej powinny się liczyć wyłącznie walory użytkowe i ekonomia . Ja zwracam uwagę na wygład moich zestawów i nie wstydzę się tego . [2015-01-25 19:40]

Witam . Całkiem poważnie ja bym kupił ryobi ecusima cd sport orange - niby czemu wygląd sprzętu się nie liczy ? ile kasy wydajemy żeby ,,upiększyć'' nasz samochód , albo czy wygląd auta nie wpływa na naszą decyzję podczas zakupu - a w tym przypadku tym bardziej powinny się liczyć wyłącznie walory użytkowe i ekonomia . Ja zwracam uwagę na wygład moich zestawów i nie wstydzę się tego .


Witam. Przyznam, że ten Ecusima, całkiem nieźle się prezentuje. Na wiosnę pomyślę może o tym kołowrotku. To jest racja co piszesz. Pozdrawiam.
[2015-01-25 19:59]

Jędrula

Dzisiaj miałem kiepski dzień  , na poprawę humoru podbijam ... [2015-01-26 19:41]

ryukon1975

Jędrek oceń "moje barwy" na dziś. :) [2015-01-26 20:09]

Jędrula

Tak ! To jest to !

[2015-01-26 20:25]

Bernard51

Kolory.... na topie   
[2015-01-28 06:44]

ryukon1975

Ogólnie planuję połączyć barwy Kłapouchego z kolorami Puchatka i dla kontrastu trochę Tygryska. Prosiaczka zostawię bo w jego kolorze czułbym się mocno niepewny swojej orientacji seksualnej a jeszcze gorzej miałbym gdyby inni tak to odebrali. :)

I tym sposobem z śmiesznego wątku "wchodzimy" na poważne tematy. :)))

[2015-01-28 06:58]

Sith

Jejku, Panowie, ale super sprzęt, gdzie taki można kupić, byle nie był zbyt drogi.
[2015-01-28 07:46]

Naigrawacie się z tematu a ja znam się na żartach. Pokażcie swoje "bazary" :). Widziałem na zdjęciach z tego portalu, wędki z rękojeścią korkową a do tego kołowrotek Jaxon Bingo za 30 zł...
Kto co lubi. Ja staram się nie oszczędzać na hobby, nie mam kurczę dużo pieniędzy,ale lubię jak wędka w dłoni leży dobrze i zestaw naprawdę świetnie wygląda
Kto co lubi, mnie nikt nie zabrania używać wędki pomarańczowej -metalik tak jak nikt nikomu nie zmieni kołowrotka.
Kto co lubi- ta zasada rządzi wędkarstwem.
[2015-01-30 23:34]

Bernard51

Karasek a co powiesz na taką harmonię kolorów, pewnie pasiła by?

                              [2015-01-31 05:05]

Karasek a co powiesz na taką harmonię kolorów, pewnie pasiła by?

                             

Nie gram w zielone.
[2015-01-31 11:07]

sy28

Witam temat uważam za śmieszny lecz traktuje go bardzo poważnie, ponieważ dbanie lub interesowanie się tego typu detalami to myślę jeden z punktów oznaki bycia wędkarzem hobbystom. Gościa nie interesuje ile dziś ryb na tłucze wybierając się na rybki tylko czy się zrelaksuje odstresuje na łonie przyrody a jak nic nie złowi to mu to wynagrodzi spojrzenie na sprzęcik który dobrał i skomponował w najmniejszych detalach a szczególnie kolorystyki. Ponieważ w większości sezonu uganiam się za pstrągami więc raczej unikam kolorów fluo aczkolwiek gdy kupowałem kołowrotek i w ostatecznej rozgrywce zostały trzy modele o identycznych parametrach to sprawę rozwiązał kolor wygrał piękny bordowy metalik bo oprócz nawijania żyłki ma mi się podobać skoro wywalam tyle kasy. Żony też wybieramy żeby wszystko w domu potrafiły były praktyczne ale chcemy przy tym aby były ładne bo na noc zabieramy je do łóżka a czasami nawet na miasto trzeba z nimi wyskoczyć więc aby siary nie było wyglądać muszą hehe ;)
[2015-01-31 11:47]

Bernard51

Witam temat uważam za śmieszny lecz traktuje go bardzo poważnie, ponieważ dbanie lub interesowanie się tego typu detalami to myślę jeden z punktów oznaki bycia wędkarzem hobbystom. Gościa nie interesuje ile dziś ryb na tłucze wybierając się na rybki tylko czy się zrelaksuje odstresuje na łonie przyrody a jak nic nie złowi to mu to wynagrodzi spojrzenie na sprzęcik który dobrał i skomponował w najmniejszych detalach a szczególnie kolorystyki. Ponieważ w większości sezonu uganiam się za pstrągami więc raczej unikam kolorów fluo aczkolwiek gdy kupowałem kołowrotek i w ostatecznej rozgrywce zostały trzy modele o identycznych parametrach to sprawę rozwiązał kolor wygrał piękny bordowy metalik bo oprócz nawijania żyłki ma mi się podobać skoro wywalam tyle kasy. Żony też wybieramy żeby wszystko w domu potrafiły były praktyczne ale chcemy przy tym aby były ładne bo na noc zabieramy je do łóżka a czasami nawet na miasto trzeba z nimi wyskoczyć więc aby siary nie było wyglądać muszą hehe ;)

Jak zbierasz po sobie śmieci nad wodą to mogę Cie nazwać wędkarz esteta.
Promyk Żary był kiedyś w finale Pucharu Polski, grałem sparing u was i Jankowski J. z GKS Katowice grał u was, na początku lat 70-tych spotkali my się w Siarce Tarnobrzeg, ładne miasteczko Żary.
[2015-01-31 15:09]

ryukon1975

Witam temat uważam za śmieszny lecz traktuje go bardzo poważnie, ponieważ dbanie lub interesowanie się tego typu detalami to myślę jeden z punktów oznaki bycia wędkarzem hobbystom. Gościa nie interesuje ile dziś ryb na tłucze wybierając się na rybki tylko czy się zrelaksuje odstresuje na łonie przyrody a jak nic nie złowi to mu to wynagrodzi spojrzenie na sprzęcik który dobrał i skomponował w najmniejszych detalach a szczególnie kolorystyki. Ponieważ w większości sezonu uganiam się za pstrągami więc raczej unikam kolorów fluo aczkolwiek gdy kupowałem kołowrotek i w ostatecznej rozgrywce zostały trzy modele o identycznych parametrach to sprawę rozwiązał kolor wygrał piękny bordowy metalik bo oprócz nawijania żyłki ma mi się podobać skoro wywalam tyle kasy. Żony też wybieramy żeby wszystko w domu potrafiły były praktyczne ale chcemy przy tym aby były ładne bo na noc zabieramy je do łóżka a czasami nawet na miasto trzeba z nimi wyskoczyć więc aby siary nie było wyglądać muszą hehe ;)


Nikogo tu nie interesuje łowienie ryb a najbardziej tych co tego nie potrafią. W tym celu wymyślili sobie jakieś medale i rekordy a na portalach internetowych wklejają zdjęcia z szczupaczkiem 60 cm podpisując 110 cm 12 kg. :)

Jeśli chodzi o te żony to mijając czasem jakąś parę na ulicy mam wrażenie że danemu mężowi przed weseliskiem dobrze by zrobiła wizyta u okulisty. :)

hehehe :))


[2015-01-31 15:19]

sy28

Fakt jest spora grupa portalarzy ja takowych określam łowić nie potrafią raczej a w każdym temacie ich wypowiedzi aż kipią agresją i złością że ich myśl i wiedza są najlepsze do tego jeszcze właśnie te fotki na tym portalu z rybami i do tego fantastyka ich opisu, później szybkie przelogowanie na fejsa i kolejne foty z telewizorem nowym autem z wakacji itd żenada. A temat pomarańczowej wędki jak napisałem śmieszny lecz nie jakiś jakby to ująć z poza branży czy tego portalu żeby jak co się nie którym trafiło jechać gościa jakie ma ubrać gacie do gumaków,w między czasie przeglądałem temat własnoręcznie wykonanych spławików i tam jest mnóstwo przepięknie przyozdobionych spławiczków. I teraz podążając myślą co poniektórych też powinno się tych twórców pojechać bo jakie ma powiązanie piękno tego spławika z tym że po wpadnięciu do wody widać tylko pomarańczową lub czerwoną antenkę a te malowidła w niczym nie mają wpływu na pokazanie brania,ale to jest ten dodatek tego sportu hobby pasji czy jak tam kto chce oprócz łowienia cieszą nas inne detale tego hobby jednych kolory innych gadżety itd. A czy u piłkarzy ma znaczenie jakiś kolor butów w jakich grają,też nie a biegają w całej palecie kolorów.  A co do tych mężów i ich żon może okulistami są teściowie tych panów ;))                                                                                                                           
[2015-01-31 16:06]

sy28

Witam temat uważam za śmieszny lecz traktuje go bardzo poważnie, ponieważ dbanie lub interesowanie się tego typu detalami to myślę jeden z punktów oznaki bycia wędkarzem hobbystom. Gościa nie interesuje ile dziś ryb na tłucze wybierając się na rybki tylko czy się zrelaksuje odstresuje na łonie przyrody a jak nic nie złowi to mu to wynagrodzi spojrzenie na sprzęcik który dobrał i skomponował w najmniejszych detalach a szczególnie kolorystyki. Ponieważ w większości sezonu uganiam się za pstrągami więc raczej unikam kolorów fluo aczkolwiek gdy kupowałem kołowrotek i w ostatecznej rozgrywce zostały trzy modele o identycznych parametrach to sprawę rozwiązał kolor wygrał piękny bordowy metalik bo oprócz nawijania żyłki ma mi się podobać skoro wywalam tyle kasy. Żony też wybieramy żeby wszystko w domu potrafiły były praktyczne ale chcemy przy tym aby były ładne bo na noc zabieramy je do łóżka a czasami nawet na miasto trzeba z nimi wyskoczyć więc aby siary nie było wyglądać muszą hehe ;)

Jak zbierasz po sobie śmieci nad wodą to mogę Cie nazwać wędkarz esteta.
Promyk Żary był kiedyś w finale Pucharu Polski, grałem sparing u was i Jankowski J. z GKS Katowice grał u was, na początku lat 70-tych spotkali my się w Siarce Tarnobrzeg, ładne miasteczko Żary.

No teraz to już Promień Żary takich sukcesów nie odnotowuje a miasto chyba jeszcze piękniejsze się robi tylko wody barak i aby połowić trzeba na inne tereny się wypuszczać.
[2015-01-31 16:13]

ryukon1975

Wszystko jest możliwe. :)

Ogólnie to pisałem tak całkowicie żartem dlatego że atmosfera na forum bywa czasem tak żywa, wesoła i rześka niczym w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. :)

Dlatego należy od czasu do czasu coś z tym zrobić. Ważne tylko aby inni to zrozumieli i nie biegli oglądać i oceniać swoich żon. Szczególnie jak już ta żona jest przy kimś 20 lub więcej lat. :))))

[2015-01-31 16:19]

Jędrula

A tu dalej kolorowo :) [2015-01-31 16:39]

Kocius

Ja szukam różowej wędeczki - też chce być na topie wędkarskim !  [2015-01-31 16:43]

sy28

Wszystko jest możliwe. :)

Ogólnie to pisałem tak całkowicie żartem dlatego że atmosfera na forum bywa czasem tak żywa, wesoła i rześka niczym w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. :)

Dlatego należy od czasu do czasu coś z tym zrobić. Ważne tylko aby inni to zrozumieli i nie biegli oglądać i oceniać swoich żon. Szczególnie jak już ta żona jest przy kimś 20 lub więcej lat. :))))


Dokładnie no i o gustach się nie dyskutuje :) A mam jeszcze pytanko tylko żeby ktoś nie pomyślał że z kogoś drwię , maluje właśnie swoje woblery i tak się zastanawiam czy żółtawe brzuszki będą pasowały do srebrnych kółeczek które kupiłem ;)
[2015-01-31 16:48]