Zaloguj się do konta

Polskie artykuły wędkarskie

utworzono: 2018/10/14 22:55
Gruch4

Witam. Od dawna zastanawia mnie pytanie, czy są artykuły wędkarskie produkowane w Polsce. Wiem, że za czasów PRL był polskie wędki i kołowrotki (np. Prexer). Czy w czasach dzisiejszych (lub około -15 lat) są/były produkowane artykuły wędkarskie? Pytanie to nie daje mi spokoju bo bardzo popieram patriotyzm gospodarczy :) . Wiem również o firmach, które są importerami chińskiego sprzętu w Polsce (Jaxon, Konger, Mikado itd),  jednak chodzi mi o przynajmniej częściową produkcję w Polsce. 

ps. Nawet wielkie firmy wędkarskie (DAM, Abu Garcia itp) produkują sprzęt w Chinach, więc byłbym bardzo mile zaskoczony faktem istnienia rodzimych sprzętów, i poleciałbym od razu do sklepu :) . [2018-10-14 22:55]

barrakuda81

Jakieś niewielkie części nazwijmy to produkcji niektóre firmy mają w Polsce ale raczej to są podwykonawcy którzy wytwarzają pod ich szyldem na zamówienie.Ostatnio kupowałem jakieś tam drobne akcesoria Jaxona i na opakowaniu napisano wyprodukowano w Polsce.Pokrowiec również "made in PL".Oczywiście ze względów ekonomocznych 99% asortymentu powstaje w ojczyźnie Mao ale coś by się na siłe znalazło z polskim rodowodem.Pomijając cały "przemysł" hand made większośc artykułów mamy z importu.Oczywiście jest jeszcze rynek przynęt spinningowych gdzie mamy nasze Salmo, Dorado,Glooga itd, itd...Tu jesteśmy silni.Są spinwale, stan mary, spin mad itd.Trochę w segmencie drobiazgu mamy do powiedzenia. [2018-10-15 10:45]

Gruch4

Z wędek oprócz bodaj art-fishing nic nie ma? Również z kołowrotków? Oraz czy sprzęt np. spinningi z Dragona czy Kongera (250 zł+) "produkcji chinskiej" można porównywać do sprzętów zagranicznych z tej samej półki cenowej? [2018-10-15 13:36]

barrakuda81

Moge się mylić ale sądzę że w tym budżecie ( 250 zł ) firmy zagraniczne również zaoferują kije wyprodukowane w Chinach.Bliżej tysiaca pewnie można byłoby liczyć na coś "made in USA" lub zrobione w Meksyku jak chociażby St.Croix jeśli dobrze to kojarzę.To jest chyba ta dolna granica.Nie wiem czy na dzień dzisiejszy nasze firmy mają do zaoferowania cos co nie powstało w Chinach nawet w droższym segmencie.Nie wiem jak z taką serią np. Dragona jak HM - to być może robiono w Polsce ale nie wiem nawet czy to prawda ani czy ta seria jest kontynuowana. [2018-10-15 16:16]

Gruch4

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) [2018-10-15 19:10]

Majster 81

Moge się mylić ale sądzę że w tym budżecie ( 250 zł ) firmy zagraniczne również zaoferują kije wyprodukowane w Chinach.Bliżej tysiaca pewnie można byłoby liczyć na coś "made in USA" lub zrobione w Meksyku jak chociażby St.Croix jeśli dobrze to kojarzę.To jest chyba ta dolna granica.Nie wiem czy na dzień dzisiejszy nasze firmy mają do zaoferowania cos co nie powstało w Chinach nawet w droższym segmencie.Nie wiem jak z taką serią np. Dragona jak HM - to być może robiono w Polsce ale nie wiem nawet czy to prawda ani czy ta seria jest kontynuowana.
Rio Santo Zaprojektowano w Park Falls USA produkcja Meksyk Fresnillo.

[2018-10-15 19:56]

JOPEK1971

Polski przemysł nie istnieje,jesteśmy wiochą UE,nie wiedziałeś o tym..?

ẞŚcieki przemysłowe i chemia rolnicza która winna spływać Renem i Menem płynie naszymi rzekami,bo głównie przemysł niemiecki rządzi na naszej ziemi,tego pewnie teź nie wiedziałeś... [2018-10-21 17:27]