polski związek wędkarski okręg - przerwa w PZW od

/ 4 odpowiedzi
witam
mam takie pytanie
ze względu na brak czasu nie opłacałem i nie korzystałem z wód PZW od 2006(byłem członkiem "klenia")
ale w połowie tego roku znowu mnie wzięło na rybki i nie mając opłaconych składek korzystałem ze zbiorników komercyjnych lub jeździłem do znajomych na prywatne stawy
w sezonie 2010 chciałbym znowu powędkować na wodach PZW i co muszę zrobić tzn:
- czy ponowny egzamin
- jakie składki i na jaką kwotę muszę wpłacić
- czy będąc w "kleniu" mogę łowić na następujących łowiskach i czy jest dodatkowa opłata - stawy na Talarze, Wymysłów, zalew w Baryczy, Łopatki, Zajączek, Zielęcice, Zofiówka
mysza1970

Czyli witamy ponownie w naszym kole :)
W odpowiedzi na pierwsze pytanie to nie musisz zdawać ponownie egzaminu . Egzamin zdaje się tylko raz ,a jeżeli powstały jakieś zmiany w regulaminie to wędkarz ma obowiązek się tylko dla swojej wiadomości z nimi zapoznać.
Jeżeli chodzi o składki na rok 2010 to jeszcze nie umiem odpowiedzieć jakie będą wiem że zarząd okręgu Sieradz nad tym pracuje myślę że za dwa lub trzy tygodnie wyjaśni się to na 100%.
Na zbiorniki które wymieniłeś są dodatkowe dopłaty napisze ci w jakich kwotach było to w tym roku:
-Talar + Wymysłów 30zł
-Barycz 30 zł
-Łopatki 20 zł
-Zajączek 20zł
-Zielęcice 5 zł
- Zofijówka 10 zł

Pozdrawiam Sławek Jakubowski (2009/11/17 15:18)

piotr 0206

kol.podstawowa składka jaką musisz uiścić to jest "wpisowe"jej wysokośc jest
jednolita w całym PZW i wynosi 25zł.Wysokość pozosałych opłat w zalezności
od danego okręgu PZW . (2009/11/17 15:34)

SETA81

dziękuję za info
zielęcice i zofijówka opłaty ok a reszta trochę drogo,
myślałem,że jako zbiorniki z okręgu sieradzkiego w którym jest "kleń" są tańsze
najbardziej jestem zaskoczony ceną zalewu w Baryczy
chciałem trochę posprawdzać te zbiorniki i zobaczyć na którym mi się najprzyjemniej wędkuję

a jeszcze odnośnie zielęcic i zofijówki
ja preferuje metody gruntowe i spławikowe z nastawieniem na białą rybę
czy te zbiorniki umożliwiają taki połów, czy są jakieś ograniczenia?? (2009/11/17 16:15)

mysza1970

Witam
Jeżeli chodzi o ścisłość to stawy w Talarze i w Wymysłowie nie są pod władaniem Okręgu Sieradzkiego ,a okręgu Łódzkiego. Zbiorniki w Łasku (Łopatki,Zajączek) są własnością powiatu Łaskiego ,a Koło Łask Grabia jest tylko ich gospodarzem i opiekunem. Natomiast zbiornik Barycz jest przekazane pod opiekę przez gminę Dobroń Kołu Kolumna i z tego co wiem stawki (dopłaty) na te wody ustalają sami wędkarze na walnych zgromadzeniach. Cel tych dopłat to pozyskanie funduszy na zarybianie w/w zbiorników. Z Zofijówką jest trochę inaczej ponieważ Koła (Kleń,kolumna i lutomiersk) płacą sporą dzierżawę za użytkowanie tej wody i prowadzimy tam zarybiania też za nie małe pieniądze . Moim zdaniem dopłata członków tych kół naprawdę jest symboliczna !

odpowiedź odnośnie technik łowienia na Zielencicach to polecam wyłącznie metodę spławikowa we wszystkich jej odmianach. Na Zielencicach jest zbyt miękkie dno na połowy gruntowe . Jeśli chodzi o Zofijówke to można stosować wszystkie techniki wędkarskie. O ograniczeniach informuje tablica zamieszczona na łowisku oprócz tego jak kolega wykupi wkładkę na ten zbiornik to na niej jest wypisany cały regulamin łowiska.

pozdrawiam Sławek Jakubowski (2009/11/17 18:49)