Polska - Ukraina

/ 114 odpowiedzi / 3 zdjęć
u?ytkownik39933


Nawet idąc tym tokiem myślenia , czemu dorabiający do emerytury na chińskich boiskach rasowi zawodnicy / Et*o , Santos , Galić itd. / mając kolegów z pola ryżowego są najlepszymi snajperami tej ligi ? 


Oprócz Eto który z tego co wiem grał ostatnio w Rosji to nie wiem gdzie grali w ostatnim czasie Ci piłkarze ale podejrzewam że  ich koledzy z pola wcale nie są gorsi technicznie  od naszych "gwiazd "  :) (2013/03/23 13:47)

skryty


nie oglądałem, bo nie mam czasu na pierdoły, ale słyszałem o wyniku, który bynajmniej mnie nie zdziwił, a o polskiej piłce mogę powiedzieć tylko jedno: HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHa (2013/03/23 13:51)

u?ytkownik32263


Przepraszam byłem niepoprawym optymistą :-/ Pisałem że remis będzie dobrym wynikiem ale nie spodziewałem się się takiej porażki:( Ale może i dobrze, budżet zaoszczędzi na wyjeździe tych pseudokopaczy do Brazylii. Czyli My wszyscy, podatnicy...


____________________________________________________________________________


Tomku, chyba nie myślisz, ze zaoszczędzone pieniądze będę dobrze zainwestowane ;)

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/801302,Milionowe-premie-prezesow-Ministerstwo-Muchy-sie-tlumaczy
Mam nadzieję, że ta Pani odpowie kiedyś za to co niszczy... i uważa za dyscypliny mniej ważne.

http://sport.dziennik.pl/boks/galeria/421418,1,andrzej-supron-oddal-medal-olimpijski-to-na-znak-protestu-galeria-zdjec.html
http://jakubradomski.natemat.pl/50321,co-czula-pani-minister-mucha-gdy-zdobylismy-medal-w-biathlonie-mam-nadzieje-ze-bylo-jej-glupio

Olu akurat z tą pierwszą wiadomością niezbyt dobrze trafiłaś. Bo EURO było organizacyjnie sukcesem, tylko nie dostosowali się do tego tzw. piłkarze. A dobry manager musi dostać dobre pieniądze. Zreszą w firmach prywatnych człowiek na takim stanowisko zarabia 2-3 krotnie większe pieniądze, nie licząc nagród. Tam są wypłaty rzędu 60-100 tys. PLN miesięcznie. A oni jak pamiętam mieli po 3 dyszki. Więc uważam że takie nagrody im się należały. Inaczej nikt znający się na organizacji tak wielkich imprez  nie będzie pracować dla państwa. Co oznacza kiepskie zarządzanie a EURO podkreślam jeszcze raz było sukcesem organizacyjnym.

Co do drugiej również pudło. Bo to nie nasz PKOl a Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce podjąć taką a nie inną decyzję. I my Polacy mamy tu g...on do powiedzenia. Wybacz ale wszystkiego nie można zwalać na rząd, jaki by nie był.

Natomiast z trzecim artykułem zgadzam się w 100% z Tobą. Biatlon może nie jest aż tak widowiskowy ale jest jednym z bardzo niewielu sportów zimowych gdzie mamy od czasu do czasu jakieś sukcesy i trzeba to promować czyt. sponsorować. A przynajmniej szkolenie młodzieży. Choć generalnie jestem za tym aby był zakaz sponsoringu przez państwo sportu zawodowego, amatorski oraz młodzieżowy tak. Przynajmniej by nie było sytuacji że z kieszeni podatników idzie co roku ok 9-10 baniek na taki klub żużlowy jakim jest Unia Tarnów czy ok 3 mln rocznie z kieszeni miasta na Polonię Bydgoszcz. PS. Piszę akurat o żużlu bo w nim "trochę" siedzę co nie oznacza że gdzie indziej nie ma podobnych patologii. Bo są niestety:(

Zdaję sobie sprawę że moje poglądy są dla Was dość kontrowersyjne ale mamy XXI wiek, demokrację i wolny rynek. I wynagrodzenia reguluje ten ów rynek a fachowcy się cenią czego nie krytykuję. Kto jest dobry niech dobrze zarabia a my im nie zazdroszczmy.

Pozdrawiam Wszystkich!
  (2013/03/23 13:57)

u?ytkownik27896


Podsumowując wszystkie wypowiedzi z przed i po meczu na usta nasuwa się jedno, jak po każdym meczu Polskiej reprezentacji zresztą: Miało być tak pięknie a skończyło się jak zwykle.  (2013/03/23 14:05)

u?ytkownik97760


Wypowiedziało się już wielu ekspertów od piłki nożnej więc i ja swoje 3 grosze wepchnę. Patrząc na ten obraz nędzy i rozpaczy z wczorajszego wieczoru nie jestem wstanie obwinić choćby jednego zawodnika. To nie jest tak, że oni nie potrafią grać w piłkę. Potrafią i to znacznie lepiej niż Ukraina. Z czystym sumieniem całą winę możemy zwalić na Fornalika. Trener bez doświadczenia, bez charyzmy, bez jaj i przede wszystkim bez pomysłu na grę. To nie był zespół, brak kolektywu. Oczywiście nie można powiedzieć że naszym się nie chciało. Chciało się im i to bardzo ale trener zamiast żyć, siedział na ławie cały mecz i trząsł portkami. Może mi ktoś powie że trio z Borussii nie umie grać w piłkę? Grają i to świetnie ale mają nakreślone obowiązki przez Kloppa, które realizują na boisku. Brak taktyki nakreślonej spowodował że przez piłkarzy przemawiała złość i bezradność. Wyglądali tak jakby pierwszy raz grali w piłkę. Ja sądzę że na rynku transferowym sam Robert jest droższy niż połowa drużyny z Ukrainy. Umiejętności jednak to nie wszystko. Zaprzęg choćby z najlepszych koni bez woźnicy nie pojedzie. Jestem przekonany, że Ci sami piłkarze pod wodzą innego trenera wygrała by ten mecz w cuglach.

Jeśli ktoś sądzi inaczej niech mi wyjaśni jakie były założenia przedmeczowe Fornalika i jaka taktyka założona przed meczem? (2013/03/23 14:53)

u?ytkownik145121


Sądzę , że Fornalikowa odprawa była dosyć prosta :
" Chłopaki , proszę nie wypijcie zbyt dużo i wszyscy się módlmy o cud " (2013/03/23 16:30)

Roxola


Oj Tomku, ze mnie nie jest żaden kibic tej dyscypliny..., chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że piłka nożna jest bodajże najlepiej finansowaną dyscypliną, bo jest widowiskowa. Mimo tego, że nie dostarcza nam powodów do dumy, a trener, czy selekcjoner (zwał jak zwał) zarabia ogromne pieniądze na które tak Ty, jak i wszyscy inni się składamy. Mogę krzyczeć teraz w internecie, że nie godzę się na finansowanie tej bylejakości, bo nawet nie jestem członkiem tej organizacji, ale co to da.... Jeżdżę po dziurawych drogach, a Kadra Narodowa w dyscyplinie, której ja jestem pasjonatem, mimo tego że ma bardzo dobre wyniki, ma obcięte dofinansowanie. Zobacz Tomku w kolejnym linku jakie są zarobki P. Fornalika. 
 http://www.sportfan.pl/artykul/znamy-zarobki-fornalika-padla-kwota-miesiecznie-39333

A co do budowy stadionów i organizacji Euro, czy nie dlatego takie dziedziny sportu jak wspomniany wcześniej biathlon straciły dofinansowanie, bo żeby było na jedno, to trzeba zabrać z drugiego ? 
Słyszałeś o Zimowych Igrzyskach w Zakopanem ? Kolejny rewelacyjny pomysł.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/766389,Mucha-bedziemy-ubiegac-sie-o-igrzyska-
Coś tutaj jest nie tak...  nie prawda ? 
http://sport.interia.pl/hokej/news-polska-chce-igrzysk-a-minister-mucha-podcina-galaz-na-ktorej,nId,934860

I nie bierz tego do siebie, co napisałam  ;)
Po prostu nie rozumiem jak można dzielić dyscypliny na ważne i mniej ważne...



(2013/03/23 17:05)

u?ytkownik97760


Sądzę , że Fornalikowa odprawa była dosyć prosta :
" Chłopaki , proszę nie wypijcie zbyt dużo i wszyscy się módlmy o cud "

no myślę, że na więcej nie było go stać (2013/03/23 17:19)

u?ytkownik32263


Olu ja nie biorę tego do siebie. Znasz już mnie nieźle i wiesz że jestem dość wyluzowany:)

Też jestem zdania że finansowanie polskiej piłki nożnej jest bez sensu bo to sport zawodowy i taki powinien sam się "wyżywić". Poza tym jaka jest jej jakość wszyscy widzimy, wczorajszy był świetny przykład. A zarobki takiego Fornalika są przegięciem. Natomiast sama organizacja wielkich imprez już może być sponsorowana przez państwo. Gdyż potem infrastruktura zostaje i może być wykorzystana do innych celów, np. jak stadiony na koncerty itp na czym można zarobić. Oczywiście przy odpowiednim zarządzaniu przez ludzi znających się na rzeczy.

Mucha generalnie ma beznadziejne pomysły i za to powinna polecieć bo na sporcie w ogóle się nie zna. Ale to już polityka. Natomiast organizacja Zimowych IO to dla mnie śmiech na sali. Gdzie my mamy to organizować?! W Tatrach których w Polsce jest 170 km2 i 4 miejscowościach: Kraków, Zakopane, Bukowina i Nowy Targ? Trochę już pojeździłem na nartach po Europie i tam lepsze zaplecze jest w praktycznie każdym sołectwie alpejskim czy Dolomitach.

Co do podziału dyscyplin na "lepsze" i "gorsze" uważam że nie jest to aż taki zły pomysł. Lecz trzeba robić to z głową i nie kierować się tylko wynikami z ostatnich kilku lat a mieć szerszą perspektywę. Natomiast podałaś za przykład hokej. I tu niestety zgadzam Muchą bo dyscyplina ta tylko upada z roku na rok i co gorsza w ogóle nie rokuje na przyszłość. Ale jest to spowodowane głównie coraz mniejszym zainteresowaniem młodzieży. Ta już nie chce się garnąć do tego ciężkiego sportu. Coś też wiem bo u mnie w Toruniu hokej był od "zawsze" i nawet chodziłem na niego, rok jako początkujący zawodnik, potem już tylko kibic. I widzę że jest tylko gorzej. A pieniądze na niego będą tylko utopione w błocie. Taka jest moja opinia. Natomiast trzeba inwestować w dyscypliny które dają nadzieję na sukcesy oraz są widowiskowe. Tu niestety znajduje się piłka ale są też inne fajne dyscypliny jak wcześniej wspomniany przeze mnie żużel, siatkówka, kosz, skoki czy piłka ręczna. I tu państwo powinno się skupić na sponsorowaniu i rozwoju. Ale to tylko moja skromna opinia.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie! (2013/03/23 19:34)

Bernard51


Jeśli ktoś sądzi inaczej niech mi wyjaśni jakie były założenia przedmeczowe Fornalika i jaka taktyka założona przed meczem?

Żeby zrealizować jakąś obraną taktykę trzeba mieć do tego wykonawców na boisku , a z tym jest w reprezentacji problem. W pierwszych minutach obrona sie rozsypała , ale kogo można było wymienić teoretycznie na lepszego z tych na ławce i tu jest cały probłem praktycznie to jest 5-7 zawodników do gry na poziomie reprezentacji, reszte to sa "uzupełniacze 11" ale takie mamy bogactwo piłkarzy na dzień dzisiejszy.Podłoże jest troche szersze ,szkolenie młodzieży ,ilość Klubów, osrodków młodzieżowych,i uczciwa selekcja czytaj prawidłowa nie według "syn lekarza 'syn działacza, syn piłkarza,Ale prawdziwe talenty przy awansach do poszczególnych reprezentacji,Okregi,Województwa, Reprezentacja Kraju, A to wiąże sie z dietami wyjazdami i prestiżem w środowisku. Prywata za społeczne pieniądze zaczyna sie od dołu i na górze się kończy.Menadzerowie jak i działacze maja duży wplyw na to kogo sie powoluje i kto zaliczy choćby 5 min w reprezentacji (wartość podpisywanych przez zawodników kontraktów w klubach ,Reprezentant wiekszy kopacz ligowy mniejszy)Na stan pozimu naszej piłki wpłynely lata zaniedbań od podstaw natomiast Centrala ma się wspaniale PZPN Laty podobnie jak nasi Parlamentarzyści -oderwani  oddolnej rzeczywistości.
Pietrzak kiedyś śpiewał "Kraj najwiekszych jaj" (2013/03/24 07:55)

jacek placekkk


Dla mnie wygląda to tak Polska piłka nożna jest już do dupy szkoda oglądać i się denerwować. Zamiast inwestować w Polsce w piłkę nożną ,w której wogóe nie idzie chłopakom powinni te pieniądze przeznaczyć na inne dyscypliny w których polska staje się coraz lepsza i mamy coraz więcej dobrych zawodników ja bym postawił na sztuki walki ,skoki ,lekkoatletykę i różnych innych dużo dyscyplin   itp.... a piłkę nożną na ostatnim miejscu jest co prawda paru zawodników którzy w innych klubach coś grają pokazują , ale jak przyjdzie grać u siebie to porażka są najsłabszymi zawodnikami porażka ,porażka i porażka............. (2013/03/24 13:04)

kuba7128


Jedyny Kosecki nie ukrywał że ,,dali dupy" (2013/03/24 14:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tstaros


Jestem o tyle wk...ny, że byłem na tym meczu i 2 stówki poszły psu w dupe.

A wracając do meczu: najbardziej wkurzyła mnie II połowa. Nawet nie te 3 stracone bramki w I połowie, bo przynajmniej coś grali w ataku, starali się itp. I byłem przekonany, że w II połowie wyjdą na boisko i będą gryźli Ukraińców po łydkach, a oni biegali jak paniusie podczas porannego joggingu (przepraszam za porównanie wszystkie paniusie biegające po parkach). Brak szacunku dla kibiców, którzy czasem jechali przez pół Polski żeby zobaczyć taką żenadę.

(2013/03/24 21:18)

niutek40


A  ja od czasów Leo Beenhakkera, przestałem kibicować naszym piłkarzom grającym (próbującym) w nią grać. Mam tyle innych fajnych dyscyplin sportowych, że  piłkę  nożną i nieszczęsnych naszych niby piłkarzy mam jak na razie w głębokim poważaniu. Zresztą nieuchronnie ostatni mecz chcąc, nie chcąc słyszałem i niekiedy oglądałem (bramki)
 No cóż...........



        (2013/03/24 21:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.