Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego

/ 7 odpowiedzi

Witam

Od dwóch tygodni za sprawą Kacpra Góreckiego rozgorzała burzliwa dyskusja wśród wędkarzy wędkujących metodą zestawu skróconego na temat oddolnego zrzeszenia się wędkarzy, którego celem jest promocja wędkarstwa wyczynowego w Polsce poprzez powołanie Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego. Cała idea powołania PLWS jest oddolną alternatywą dla beznadziejności poczynań PZW w kontekście rozwoju sportu spławikowego w naszym kraju. Pomysł sam w sobie jest na tyle świeży że na razie jest w fazie koncepcyjnej i poddany pod szeroką dyskusje na różnych forach internetowych związanych z wędkarstwem spławikowym tak aby z początkiem 2014r Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego mogła już działać prawnie.

Jak to ma mniej więcej wyglądać można wstępnie zapoznać się z  zamieszczonego  przeze mnie blockquoteu z wstępnej koncepcji samego pomysłodawcy kol. Kacpra?


Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego to organizacja społeczna, do której należeć mogliby wszyscy pasjonaci wędkarstwa, oczywiście całkowicie za darmo, bez najmniejszych formalności. Zadaniem PLWS jest organizowanie zawodów wędkarskich na terenie całego kraju, podzielonego na 4 regiony. Najlepsze drużyny z poszczególnych regionów rywalizują ostatecznie w ogólnopolskim finale. Strukturę PLWS stanowią osoby, które całym sercem i zaangażowaniem chcą dbać o rozwój całej idei. Moim osobistym zadaniem jest zorganizowanie i skoordynowanie całego pomysłu, pozyskanie sponsorów i przekonanie wszystkich, że TO MA SENS. Uważam, że powodzenie tego projektu zależy wyłącznie od nas!

Więcej szczegółów na temat samego pomysłu i dlaczego? Jeśli ktoś z kolegów jest zainteresowany tym pomysłem odsyłam do zapoznania się z pełnym artykułem przewodnim tej inicjatywy Kacpra


A po przeczytaniu zachęcam  kolegów do dyskusji merytorycznej w tym temacie na forum w wątku Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego odnosząc się do samego pomysłu, jej powołania lub nie a jeśli tak to dlaczego? 

Serdecznie zapraszam  do dyskusji i Pozdrawiam
marecki27-1979


Na wędke wyczynową nigdy nie łowiłem,ale mogę się dorzucić jako sponsor.Kto wie może też sam będę łowił ta metodą.
Pomysł genialny,ja bym z chęcią brał udział w lidze spiningowej.
Pozdrawiam (2013/03/16 21:36)

krzysiekdan


Cenna incjatywa Kacpra popieram ją, a jeśli będzie trzeba to chętnie ze swojej strony deklaruję wszelka pomoc na jaką bęzie mnie stać. Myślę żę  ten zapał i incjatywa szybko nie wygaśnie. Pozdrawiam (2013/03/19 06:56)

Roxola


Romanie, czy dobrze rozumiem, że zawody te byłyby przeprowadzane  na podobnych zasadach jak Sensas Challenge, czy Maver Cup, które odbywają się w różnych rejonach Polski, a zakończone są finałem, na jednym łowisku ?
Zastanawia mnie również brak kosztów takich jak startowe, bo dobrze wiemy, że organizator musi pokryć koszty np. sędziów, często również przygotowania łowiska. 
Nie wiem jak odbywa się i czy jest w innych Okręgach tak jak w moim Spławikowa Liga, gdzie właśnie zgłaszasz się do eliminacji, przechodzisz przez cykl zawodów II Ligi i awansujesz do I Ligi, gdzie poprzeczka jest bardzo wysoko postawiona. Ja w takiej lidze startuję od czterech lat, początkowo było 20 drużyn pięcioosobowych (junior, kobieta i trzech seniorów) obecnie jest zmniejszona ilość drużyn do 16, a głównym problemem były zbyt małe łowiska do tego żeby pomieścić wszystkich. Co do startowego, to wynosi ono 450zł (od drużyny) za trzy zawody drugiej ligi i 750zł za pięć zawodów pierwszej ligi. Startowe np. na Sensasie wynosi 100zł od zawodnika za udział w jednych zawodach...  więc zastanawiam się skąd PZW zdobędzie fundusze na organizację takich zawodów i czy nie będzie znowu krzyku o to, że bawimy się za pieniądze tych członków, którzy nie biorą udziału i nie są zainteresowani sportem.

W moim mieście jestem jednym z organizatorów zawodów spławikowych nie mających wiele wspólnego z PZW, ponieważ bawimy się - to fakt, ale Koło i członkowie, którzy nie są zainteresowani sportem nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Chętnych jest więcej niż możemy przyjąć do tych rozgrywek, ponieważ znowu problem jest z pojemnością łowisk.

http://www.bytom.pzw.org.pl/cms/11742/splawikowa_liga_mistrzow

http://www.bytom.pzw.org.pl/cms/11744/organizacja_i_regulamin_drugiej_edycji (2013/03/19 11:35)

Okonek 49


Ja polecam ten link. Tam jest wskazana droga  jak założyć klub sportowy

Stowarzyszenia/Kluby Sportowe

Rejestracja klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej (2013/03/19 13:04)

Roxola


Może Kol. Okonek49 przestanie w końcu narzucać nam we wszystkich tematach na forum, swoją wizję PZW i podziałów. Ja już nie mam ochoty polemizować w tych wątkach, bo jedynie z osobą znającą temat z obydwu stron, może to mieć jakiś sens.Zbyt mało wiecie o organizacji sportu i finansach jak również o ilości członków chętnych do brania w tym udziału...  dlatego mnie to już nie śmieszy, a jedynie wzbudza politowanie.

(2013/03/19 14:30)

s1bartosz


Jestem pełen wiary dla tej inicjatywy i oderwania w końcu sportu od PZW. (2013/03/19 15:11)