Zaloguj się do konta

Polska - dzikie łowiska

utworzono: 2012/01/08 21:15
magdalena100

Witam koleżnki i kolegów

W ubiegłym roku zwiedziłam z wedką troszke Mazury lecz niebardzo przypadły mi do gustu.W W tym roku planuję z rodziną obłowić pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie,lubimy miejsca spokojne bez turystów gdzie można rozbić namiot(na dziko) i delektować sie urokami przyrody  w ciszy i spokoj. Czy mógły mi ktos pomóc w wyborze któregoś z jezior.Dziękuje za komentarze i życze udanego sezonu 2012r.

[2012-01-08 21:15]

bednar14

Jezioro glinki w pobliżu jeziora białego w pobliżu włodawy.
[2012-01-09 15:44]

magdalena100

Dzięki kolego !!

Na temat Glinek czytałam z mężem i może wybierzemy się tylko że bardziej interesowało by nas Pojezieże w okolicach Łęcznej , gdyż mamy dużo bliżej  na wypady wekendowe.Jestem z okręgu siedleckiego i zrobiłam dopłate na okręg Lubelski a Glinki są w Chełmskim. W 2010 roku byliśmy na Kunowie było fajnie , ale chcemy zwiedzić większy kawałek Lubelszczyzny. Jeśli masz jakieś większe wiadomości na temat tych okolic to proszę o więcej informacji. W zamian  odwdzięczymy się wiadomościami które zgromadzimy w trakcie wedrówek o poszczególnych miejscówkach na jeziorach.... polamania.

[2012-01-09 16:41]

drapierzca

Zalew Zimna woda k. Łukowa (lubelszczyzna) latem jest trochę zarośnięty podwodna roślinnością ale zawsze są miejsca wolne od roślin polecam karpiarzom (są tam ślicznę miśki)
[2012-01-09 17:21]

bednar14

No co do Glinek to łowiłem tam tylko 2 razy ostatni raz w zeszłym roku w czerwcu to na czerwonego kilka sznurówek złowiłem...ale z rozmowy z innymi wędkarzami węgorze tam występują. Co do węgorza to występuje on również w jeziorze Białym w Okunince ale tam ciszy nie znajdziecie wędkować można tam tylko od 19 do 8 rano następnego dnia. Tłumy plażowiczów i hałas utrudniają łowienie.
[2012-01-09 21:15]

szymon71

Witaj Koleżanko! Dzięki za wskazówki odnośnie Wisły, być może skorzystam. Nie wiem jakie ryby Was interesują ale jest kilka jezior godnych polecenia na Poj. Łęczyńsko-Włodawskim. Nie wszystkie jednak to wody PZW bo musisz wiedzieć, że na tym pojezierzu struktura własności zbiorników wodnych jest dosyć skomplikowana. Przyczyn jest wiele i mniejsza o to. To co mogę polecić Wam z wód PZW to jez.Dratów niedaleko Łęcznej, zbiornik sztucznie powiększony (obwałowany) ale obfitujący w wiele gatunków ryb. Niestety dosyć himeryczny. ciekawym łowiskiem jest też jezioro Miejskie k. Ostrowa Lubelskiego, w dużej części niedostępne ale jest kilka ciekawych miejscówek z brzegu i kilka pomostów (w tym 2 większe). W bliskim sąsiedztwie polecam również jezioro Kleszczów, tam trzeba jednak dysponować jakimś własnym środkiem pływającym, bo brzeg jeziora jest prawie cały zarośnięty. Zresztą tak jest z większością tutejszych jezior więc coś takiego jak ponton jest tu bardzo przydatne. Kolejnym b.ciekawym łowiskiem jest jezioro Mytycze w sąsiedztwie wsi Rozkopaczew. Bardzo dobre łowisko karasia, lina i sumika karłowatego ale mocno zarastające, z licznymi zakrzaczonymi wyspami. Jest tu spokojnie nawet w wakacje bo przyjeżdżają sami wędkarze ale bez łódki lub pontonu nie ma co jechać. Dosyć rybnym jeziorem jest też Firlej, obok Kunowa ale w wakacje nie polecam ze względu na duża liczbę turystów. Tam raczej proponuję po lub przed wakacjami. Do tego jest cała masa jezior PGR-owskich lub komercyjnych na ogół lepiej zarybionych gdzie trzeba dodatkowo płacić ale czasami warto. Ja również coraz częściej na nich łowię i znam kilka ciekawych ale jak będziesz zainteresowana to coś napiszę.
[2012-01-10 12:01]

magdalena100

Witam wędkarską brać!!!!

Interesuje mnie jez.Dratów  Mytycze i Bikcze na temat których nie mogę znależć nic konkretnego w necie .Chcemy wyjechać tego lata w te miejsca ,jeśli ktoś ma interesujące wiadomości to prosze o kilka szczegułów lub podanie linku do ciekawej strony na temat owych jezior. Interesuje mnie rybostan , możliwość rozbicia namiotu w cichym i spokojnym miejscu , czy można wypożyczyć łodzie? Na Pojezierze Łęczyńskie wybieramy sie poraz pierwszy jeśli ktoś może pomóc bedziemy wdzięczni.

Pozdro

P.S. Przydała by się dobra stronka na temat jezior na Pojezierzu Łęczyńskim.Jest troche wiadomości lecz skąpe i moło obrazujące to Pojezierze.

 

[2012-01-16 22:08]

magdalena100

Witam szymonie71

Dzięki za dość sporą  porcję info. Jeśli chodzi o rybostan to właściwie nie jesteśmy zbyt wybredni byle coś się działo na kiju ,choć jeśli bedzie coś dużego też będzie dobrze wpisać do rekordów. 

Pozdro

[2012-01-16 22:21]

radi76

Witam.Jesli koleżanka preferuje ciszę,spokój i ładne rybki polecam rozbić namioty np: nie nad jeziorem ale na rzeką jaką jest wieprz.Naprawdę są tam takie miejsca że przez cały pobyt możecie nie zobaczyć żywej duszy a w rybostanie jest co wybierać.Jeśli zainteresowana mogę pomóc w doborze takiego miejsca.Pozdrawiam.
[2012-01-23 19:35]

magdalena100

Witaj radi76

Dzięki za odpis oczywiście,że jesteśmy zainteresowani rzekami Polski .Jak narazie łowiliśmy tylko na Wiśli i na malutkim odcinku Bugu .Chętnie zapoznamy rzeke Wieprz i skorzystam z rady co do miejsc jak piszesz spokojnych i bez natłoku ludzi.Chętnie poznamy urokliwe miejsca naszych polskich rzek.A tak na marginesie szukamy także takich miejsc w internecie ,które również można uwiecznić na zdjęciach a których moim zdaniem jest bardzo mało w necie.Nasza Wisła.

dzięki pozdro

 

 

 

 

[2012-01-23 21:51]

magdalena100

Witaj radi76

Jeśli możesz to opisz kilka miejsc takich jak piszesz spokojnych i bezludnych.Napewno jest dużo urokliwych miejscówek nad naszymi polskimi rzekami.My często wędkujemy na Wiśle i sporadycznie na Bugu.Często szukamy takich podpowiedzi wi necie lecz moim zdaniem jest bardzo skąpa ilość wiadomości na takie tematy i bardzo mało zdjęć.Jest zrozumiałe ,że każdy chce zachować dla siebie jakieś miejsce , ale kilka pięknych łowisk możmna by było opisać.Czekam na wyjawienie tych urokliwych miejs.

Pozdro  

[2012-01-23 22:00]

mazur76

Witam
to ja trochę o jez. bikcze,, dojazd nie należy do najłatwiejszych i trzeba jechać drogami polnymi, dostęp do jeziora jest wyłącznie od zachodniej strony - 2 miejsca, nie ma możliwości łowienia z  brzegu, jeśli chodzi o biwak to trzeba by się pewnie dogadywać z ludźmi zamieszkującymi 2 gospodarstwa położone pomiędzy jez. bikcze a jez. usciwierz (odległość pomiędzy nimi ok. 1 km),, ryby to głównie szczupak na spining, jezioro jest bardzo zarośnięte i do łowienia na spławik trzeba by się przygotowywać (oczyścić miejscówkę), próbowałem na wiosnę spławik lecz bez poważniejszych efektów, na brania nie narzekałem ale koluchów miałem dość na dłużej tym bardziej że nie były też smaczne, przyduchy w tym roku nie było, Na biwak na pojezierzu polecałbym bym jez. uściwierz (miejsce po dawnym ośrodku górniczym gdzie jest plaża nieopodal otuliny parku narodowego, przy kilkudniowej wyprawie można spotkać się z ciekawszą rybą, też trzeba dysponować środkiem pływającym) przy łowieniu z brzegu jez. krzczeń, jez. dratów ale tam presja wędkarska jest jak dla mnie zbyt duża i często zamiast fajnego odpoczynku trzeba wysłuchać "polaków nocą rozmowy". pozdr [2012-04-04 09:32]

magdalena100

Witam Mazur 76.Dziekuje za opis jezior,powiekszyl on moja wiedze o pojezjerzu Leczynskim.Wybieram sie na majowke z rodzina w te strony i mysle ,ze nie bede zalowac tej decyzji.Pozdro [2012-04-15 18:45]

tomaszrecz

witam pod koniec maja i ja chciałbym wybrać się na to pojezierze czy mogła Byś Koleżanko podzielić się efektami z majówki i polecić któreś z jeziorpozdrawiam [2012-05-07 20:50]