Zaloguj się do konta

Polscy producenci sprzętu spinningowego

utworzono: 2013/08/27 23:09
mateusz-majda

Witam, proszę o podanie polskiej firmy bądź osoby która/który zajmuje się sprzętem wędkarskim spinningowym. (Wędki,żyłki,kołowrotki i przynęty sztuczne). Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenia, proszę o krótki opis jakościowy :)  [2013-08-27 23:09]

ryukon1975

Witam, proszę o podanie polskiej firmy bądź osoby która/który zajmuje się sprzętem wędkarskim spinningowym. (Wędki,żyłki,kołowrotki i przynęty sztuczne). Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenia, proszę o krótki opis jakościowy :) 

wędziska - to chyba tylko-RodBuilding u nas może Ci coś zaoferować

przynęty sztuczne - jest kilka firm

Żyłek i kołowrotków w Polsce obecnie nie produkuje chyba nikt.

[2013-08-28 07:00]

pfalkor

Rumpol ewentualnie ale nie polecam... Co do przynęt to jest masa naszych rodzimych firm. Szczególnie polecam rękodzieło. Stepanow, kenart, dorado, Góral, Korona fishing - jest w czym wybierać a to tylko część .
[2013-08-28 09:51]

ryukon1975

Firmy Rumpol nie znam ale tyle znalazłem po 10 s szukania.

F irma RUMPOL powstała w 2004 roku. Po 3 latach prężnego rozwoju postanowiliśmy zaistnieć na rynku interetowym. Jesteśmy bezpośrednim importerem towaru z Chin.

[2013-08-28 10:05]

sewo

Kolego chyba jedna z najlpeszych na świecie produkująca przynęty spinningowe a mianowicie firma SALMO. [2013-09-03 18:49]

Artur z Ketrzyna

Witam, proszę o podanie polskiej firmy bądź osoby która/który zajmuje się sprzętem wędkarskim spinningowym. (Wędki,żyłki,kołowrotki i przynęty sztuczne). Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenia, proszę o krótki opis jakościowy :) 

To będzie trudne.
Bo czy chodzi Ci o firmę która jest Polska i produkuje w Polsce. Czy że ma siedzibę w Polsce, a sprzęcik sprowadza z Chin?
[2013-09-27 20:15]

albercik

To będzie trudne.
Bo czy chodzi Ci o firmę która jest Polska i produkuje w Polsce. Czy że ma siedzibę w Polsce, a sprzęcik sprowadza z Chin?

A czego się dziś nie produkuje w Chinach, jeśli wyrzucisz wszystko co chińskie to zostaną Ci cegły

[2013-09-27 22:30]

DelTor0

No znalazla by sie jednak taka firma ;) 

Fishing Art z Krakowa (fishingart.eu) robi blanki, a co za tym idzie i wedki. Blanki 'Made in Poland'

Produkt swietny, napewno nie odstajacy od swiatowych potentatow. Cenowo zreszta tez nie odstaje hehehe 

Oczywiscie jak to zwykle bywa, doceniona na swiecie, malo znana w Polsce. Zgarneli kilka nominacji dla najlepszych wedek na ostatnich targach EFTEX 2013 np. za Vegter X Boron i Ventus XF

[2013-09-27 23:32]

Fishing Art z Krakowa (fishingart.eu)  Po przeglądzie materjałów na temat firmy ,podejrzewam że produkuje ona na Japońskiej licencji. Ale może jest inaczej .  Było by fajnie mieć krajowego , dobrego producenta. [2013-09-28 22:36]

wirefree

A ja podejrzewam że jeśli jej produkty wyglądają tak jak strona www to kupili jakąś stara Japońską maszynę i chcą się wbić na rynek. [2013-09-28 22:58]

DelTor0

HAHAHA szczerze to mnie malo obchodzi jaka maja strone internetowa ;) Interesuje mnie tylko jedno, jakie maja blanki. Zreszta juz jeden sie wypala w Kraku dla mnie :)

Z drugiej strony zajechalo troche takim typowym polskim podejsciem, jak ktos cos zrobil ciekawego i dobrej jakosci, to trzeba udupic...

[2013-09-28 23:49]

wirefree

Dobre i ciekawe rzeczy to robili za PRL'u, a ponieważ w wiekszości wszystko zostało udupione to to co jest teraz to najczęściej jakaś stara technologia której ktoś się pozbywa za granicą za grosze razem z maszynami. Pewnie że są i nowe technologie ale z reguły wygląda to tak że niemiec zakłada z polakiem spółke kupują nowe maszyny i tłuka towar na rynek niemiecki bo polska to żaden rynek zbytu .

[2013-09-29 00:04]

DelTor0

Nie wiem jakie maja maszyny, ale napewno warto im kibicowac. Bo naszych rodzimych producentow raczej nam brakuje. 

Jak narazie wszyscy chwala ich blanki, ze spokojnie moga konkurowac z Batsonem, Lamiglasem czy innymi podobnymi firmami.

[2013-09-29 00:15]

wirefree

"Wszystcy" tzn kto ? halina z PKT ?  Firma nieznana zupełnie strona www z oferta jakby wczoraj zaczęta a "wszystcy" chwalą [2013-09-29 09:47]

DelTor0

Wszyscy ktorzy maja jakies blade pojecie o blankach. I tyle w temacie ;) [2013-09-29 11:07]

Pawełku widzę że tu też wszystkowiedzące "fachury" :-/

A że się tak zapytam ciebie @wirefree, miałeś kiedykolwiek w ręku wędkę zbudowaną na klasowym blanku? Bo o samodzielną konstrukcję nawet się nie pytam...
[2013-09-29 16:33]

DelTor0

Jak wszedzie Tomek, jak wszedzie :D

Zreszta niewazne, pewnie 'krakusa' bede mial juz niedlugo, takze bedzie mala wymiana info hehehe

[2013-09-29 16:52]

Ja osobiście wędki polskich firm to mogę polecić wędki Dragona, co do kołowrotków , to żadna firma oczywiście polska nie ma dobrych i to nie tylko moje zdanie.Wędkami głównie spinningowymi to zajmuje się FishingCenter i Piotr Matusiak z tego to drugie mogę polecić szczególnie osobom które mają wędki kupywane z produkcji masowej czyli jak się domyślam większość , bo akurat w tej pierwszej jakiejkolwiek przeróbki podlegają tylko blanki wykonane w FishingCenter nie inne . A pracownie Matusiaka polece każdemu dlatego , że sam wysłałem Team Dragona na przeróbke, i tylko ten pan podjął się przeróbki kijka masowej produkcji.Przynajmniej jestem teraz zachwycony z uchwytu prawdziwego rezonansu a nazwa to SONIC IPS. Jestem mega zadowolony [2013-09-29 16:53]

AAA bym zapomniał a tylko dlatego się skusiłem ponieważ cena była super atrakcyjna.Nie jestem żadnym przedstawiicielem , żadnym reklamowcem tylko zwykłym przeciętnym bezstronnym wędkarzem i reklamuje to co służy mi dobrze.Pozdrawiam [2013-09-29 16:57]

DelTor0

Piotrek Matusiak, fajny gosc. Inserty do wedek czasami kupuje od niego :) 

[2013-09-29 17:21]

Piotrek Matusiak, fajny gosc. Inserty do wedek czasami kupuje od niego :) 

akt można się z nim dogdać nt.wszystkiego i facet naprawde zna się na rzeczy;))) Pozdrawiam DelTorO
[2013-09-29 17:35]

mateusz-majda

A jeśli chodzi o woblery? Znacie jakieś osoby co robią? :)
[2014-01-11 18:28]

a może by tak kolega przeczytał temat???post nr 5 kol  sewo [2014-01-11 19:10]

DelTor0

Prosze, pewnie kilkuset sie znajdzie:

http://jerkbait.pl/forum/30-lurebuilding-budowa-przynęt/

http://www.pomorskiprzewodnikwedkarski.pl/index.php?option=com_kunena&func=showcat&catid=54&Itemid=126

[2014-01-11 19:27]