Zaloguj się do konta

Połowy na o. "Malinka"

utworzono: 2011/04/17 15:20
lukelat

Miło było zamoczyć kija w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 8.00. Wielu wspaniałych wędkarzy pojawiło się na łowisku.

Ale i w tak specyficznym śrowowisku są też tzw. "mięsiarze" - którzy również licznie przybyli na karpika.

Tu bierze - ktoś krzyknął - i mięsiarze to w lewo to w prawo, aby tylko wyciągnąć dwa limitowe karpiki.

W miarę upływu dni można było zapoznać się z pełną kulturą wędkowania.

Krzyczenie, sprawdzanie sobie wkładek, wytykanie ilości karpi złowionych itp.

Faktycznie okazało się, że są równi i równiejsi wędkarze - jednych przepisy dotyczą a drugich nie.

Jedni mogą wyciągać po 3 karpie - drudzy myślą że jeszcze komuna panuje i to ich własne prywatne łowisko.

A jeszcze jeden to mało butów nie pogubił jak zasuwał do domu, żeby tylko mu rejestru nie sprawdzili (prawdopodobnie nie pisał rybek).

Ale na starość lekarstwa nie ma.

Pierwszy raz spotkałem się z określeniem "mięsiarz" właśnie tu.

Ten wymierający gatunek ssaka jest ciekawym obiektem obserwacji.

Mięsiarz zrobi wszystko, aby możliwy limit był wyłowiny w 100% (legalnie wpisany, a nie wpisany ...).

Łowiłem w całym kraju i przyznam się, że nigdzie nie mogłem spotkać tak zagatkowego stwora jak "mięsiarz".

Z dotychczasowych obserwacji wynika że mięsiarz pochodzi najczęściej z aglomeracji zbiżonej do miejskiej zwanej blokowiskiem, jego mózg jest przestarzały i często zawodzi, nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi, jego ręce są duże i lepkie od ryb, kieszenie posiada olbrzymie często z podwójnym dnem. Z jego poczynań można wywnioskować, że przepisy są dla ludzi ale jego nie dotyczą.

[2011-04-17 15:20]

lukelat

Te spostrzeżenia są czysto neutralne i w nikogo personalnie nie uderzają.

To jest właśnie tak jak to dało sie odczuć na łowisku.

Zdecydowana większość wędkarzy to porządne ludziska.

[2011-04-17 15:28]

opole

Witam.Czytając to co napisałeś to wpis niedobrego człowieka.Pytam dlaczego ty poniżasz i obrażasz.Pytam kim ty jesteś.Proszę opamiętaj się.Twój wpis jest pełen jadu i nienawiści.Mam nadzieje że już nie będziesz to robił.To co napisałeś to była twoja chwila słabości . Opamiętania każdy człowiek to przyjaciel.Pozdrawiam.
[2011-04-20 21:58]

martino 1971

masz rację ja to samo obserwuje na moim łowisku nie wszyscy ale generalnie to ludzie  powyżej 65 roku emeryci z przedpotopowym sprzętem jak ja złowię szybko limit to kręcą głowami jak to możliwe oni siedzą cały dzień i nic a ja w dwie godziny ale jak się łowi na sznur na bieliznę i haki na merlina to co się dziwić.
[2011-04-21 19:19]

lukelat

No pewnie że jestem pełen nienawiści ... ale tylko dla osób którzy myślą że im wszystko wolno ... [2011-04-22 15:28]

lukelat

Zdecydowana większość wędkarzy to ludziska w porządalu z extra sprzętem. Ale i wszędzie są Mięsiarze i nic na to nie poradzimy. Martino 1971 doskonale to rozumie. Można tylko trochę nerwów komuś popsuć i tyle.

Opisałem tylko zjawisko doskonale wszystkim znane a i wytykane po cichu na łowiskach.

[2011-04-22 15:33]

lukelat

Proszę Wielce Szanownych Wędkarzy zwłaszcza mieszkańców blokowisk - proszę opakowania po kukurydzy zabierać ze sobą i wyrzucać DO KOSZA a NIE za ogrodzeniem do rowu !!!

[2011-06-01 08:55]