Zaloguj się do konta

Połów karasia

utworzono: 2011/12/19 20:30
czarnylis96

Witam
Ja już się przygotowuje na nowy rok, a dokładniej chce wiedzieć dużo na temat karasi, więc liczę ze pomożecie mi, a dokładnie kiedy zaczynają się brania, czy lepiej na spławik czy na grunt, jakie zanęty, co na haczyk, gdzie tej ryby szukać (może przy szuwarach czy na otwartej wodzie) i liczę ze podzielicie się własnymi doświadczeniami z tą rybą(czy to waleczna ryba albo coś w tym stylu)
a może macie jakieś własne metody

z góry dziękuję
[2011-12-19 20:30]

przemo1980

No ja też się PRZYGOTOWUJE NA NOWY ROK i obawiam się że jego pierwszego dnia może mnie boleć głowa :)
[2011-12-19 20:38]

grzesiek35

Nowy Rok..................,przygotowania do drożyzny,podwyżek cen i ogólnie złego samopoczucia.
[2011-12-19 20:46]

ryukon1975

Witam
Ja już się przygotowuje na nowy rok, a dokładniej chce wiedzieć dużo na temat karasi, więc liczę ze pomożecie mi, a dokładnie kiedy zaczną się brania, czy lepiej na spławik czy na grunt, jakie zanęty, co na haczyk, gdzie tej ryby szukać (może przy szuwarach czy na otwartej wodzie) i liczę ze podzielicie się własnymi doświadczeniami z tą rybą(czy to waleczna ryba albo coś w tym stylu)
a może macie jakieś własne metody

z góry dziękuję

Brania zaczną się dokładnie trzydziestego lutego o godzinie :czternastej dwanaście .

:)
[2011-12-19 20:57]

slawek82

Ja karasie zaczynam łowić dwa tygodnie po zejściu lodu.Jedna wędka na spławik,a druga na grunt.Przynęta to biały robaczek na wiosnę to tylko mięsko.Zanęta to TRAPER karasiowa.Wyszukuję płytkie miejsca tak do 1,5m tam woda szybciej się nagrzewa i najlepiej w pobliżu roślinnosci. [2011-12-19 21:03]

CZzesio

Cześć :) hehehe  też byłem przekonany ,że chodzi o przygotowania % Sylwestrowo - Nowo Roczne... Znalazłem taki artykuł o karasiu :) warto przeczytać : http://marfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=555:kara-ryba-dla-ekspertow&catid=98:wdkarstwo-gruntowo-spawikowe&Itemid=216 [2011-12-19 21:19]

MaN90

JA pierwszego jade z feederkiem na starorzecze jak lodu nie bedzie :) [2011-12-19 21:29]

czarnylis96

mimo wszystko dzięki
[2011-12-23 22:01]

bednar14

(czy to waleczna ryba albo coś w tym stylu)

Oj bardzo waleczna taki 40 cm potrafi powalczyć a na delikatnym zestawie to jest już ciekawa zabawa.Co do zestawu na karasia to przyponik 0,16-0,18mm bo naprawdę większe sztuki są waleczne no chyba że chcesz łowić takie karaski na żywca no to wtedy mały haczyk i cieniutki przypon...takie jest moje zdanie.Zadai to pytanie ponownie ale w kwietniu lub maju wtedy sezon gruntowy rozpocznie sie na dobre to i odpowiedzi o wiele więcej otrzymasz.
[2011-12-24 09:06]

przemo1980 popieram to jest możliwe. a w kwesti tych karasi to zaneta uniwersalna pomieszana z kukurydzą raczej obok krzaków haczyk 8-10 kanapeczka znaczy c.robak b.robak ta ryba walczy od 1kg dopiero i jest dość łatwa ryba
[2011-12-27 19:41]

norka

Złowiłem karasia i to niejednego tak ok.1kg większość.Na haczyk nr 10 zakładałem ze 2 białe robaki ale polecam też pęczak.Oczywiście łowiłem na feederka ale był to okres letni ale jak zejdzie lód to po miesiącu min.3 tyg możesz połowić.Zanętę kup na leszcze dodaj pinki,pęczaki i dosyp trochę atraktora waniliowego. [2011-12-27 19:58]

rybak2000

Karaski to całkiem waleczne ryby, a co do haczyka to najlepiej nr. 8-12  [2012-01-19 20:40]

PitekSRD

Witaam wszystkich kijomaniaków:) Ja już sie powoli szykuje na nowy rok, z niecierpliwościa czekam na 1 kwietnia(wtedy otwarcie praktycznie wszystkich zbiorników komercyjnych) Czekam az będzie ulubione moje miejsce otwarte:) Zbiornik Gosławice gdzie karpie osiągają wage 25kg:) bylem tam 7 razy i zawsze złapał sie jakiś wspaniały okaz. Moj rekord na tym zbiorniku to 17 kg:)) Podobaja mi się tam przestrzegane warunki jakie obowiązują, zero śmiecenia, zostawiania jakichkolwiek śladów użytkowania:) Na wodach pzw jeszcze nie udało mi się zdobyć tak wspaniałych okazów:)) Pozdrawiam wszystkich:))
[2012-01-19 21:01]

mielec