Zaloguj się do konta

Połów flądry

utworzono: 2011/04/05 06:41
grabarzsz

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć od was koledzy czy ktoś ma doświadczenie w połowie flądry z plaży i kanałów portowych. Chodzi mi o porę połowu, sprzęt, przynęty. Czytałem trochę w internecie na ten temat ale może ktoś z was mi coś doradzi???  
[2011-04-05 06:41]

marcinfan

Pierwsze to na flądra ma okres ochronny do 30 maja .Jeśli chcesz je łowić to na grunt ,jako przynętę najlepiej kawałek śledzia lub szproty .Tym mogę ci pomóc jak chcesz to napisz do 

bosman1974 lub bochniakas

[2011-04-05 15:44]

piaho80

O ile mi wiadomo fladra niema okresu ochronnego.Ochrona flądry  dotyczy tylko rybaków. [2011-04-05 16:14]

witam,
z tego co ię orientuję, może nie do końca mam rację, nie wszystkie gatunki zwane potocznie flądrą mają okres i wymiar ochronny. Co do techniki połowu, to jak wcześniej kolega wspomniał, najlepszą przynętą jest filecik ze śledzia, kawałek szproty, czasem czerwony robak. Zestaw to wędzisko min. 3,6 przy połowach w kanałach lub przy brzegach i w ujściach rzek, żyłka 0,28 dobrej jakości, mocny krętlik i przypon z dwoma trokami z hakami nr 2 na koniec obciążenie, odpowiednio do ruchu wody. Ot i cała filozofia ;).

połamania
[2011-04-05 19:07]

witam,
z tego co ię orientuję, może nie do końca mam rację, nie wszystkie gatunki zwane potocznie flądrą mają okres i wymiar ochronny. Co do techniki połowu, to jak wcześniej kolega wspomniał, najlepszą przynętą jest filecik ze śledzia, kawałek szproty, czasem czerwony robak. Zestaw to wędzisko min. 3,6 przy połowach w kanałach lub przy brzegach i w ujściach rzek, żyłka 0,28 dobrej jakości, mocny krętlik i przypon z dwoma trokami z hakami nr 2 na koniec obciążenie, odpowiednio do ruchu wody. Ot i cała filozofia ;).

połamania


WSZYSTKO PIĘKNIE NAPISANE dodam tylko że fladry biorą od zmieszchu przez 3 do 4 godzin póżniej brania sa bardzo rzadkie wręcz ich niema>pozdrawiam [2011-04-05 20:31]

bosman1974

Z mojego doświadczenia także twierdzę że najlepszą porą do połowu storni jest zmierzch, ale bywają takie okresy gdy bierze nawet o godzinie 15.
[2011-04-05 22:56]

Z mojego doświadczenia także twierdzę że najlepszą porą do połowu storni jest zmierzch, ale bywają takie okresy gdy bierze nawet o godzinie 15.

Dokładnie, nie ma reguły, oczywiście najlepsze godziny to zmierzch i pierwsze godziny nocy, ale czasem fląderka bierze cały dzień.
[2011-04-08 16:45]

grabarzsz

Dzięki  koledzy za drobną rade, trzeba będzie złożyć sprzęcik i wyruszyć tak na początku maja połowić fląderkę. Zobaczymy czy jakąś fląderkę złowię, zobaczymy.
[2011-04-11 09:13]

piaho80

PREDATOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

[2011-04-11 10:28]