Zaloguj się do konta

Połów okoni

utworzono: 2011/02/27 20:55
daniel29

Witam kolegów mam pytanie chciałbym się wybrac na okonie mam zestaw Daiwy spinning będe łowił na rzece Wiśle na twistery i chciałbym się dowiedziec jak związac koniec żyłki tzn. czy dac przypon agrafkę krętlik i w jakiej kolejności dodam że to bedzie mój pierwszy wypad na połów tą metodą może ma ktoś jeszcze jakieś wskazówki z góry dziękuję. [2011-02-27 20:55]

zander43

Ja to bym nie zakładał żadnych agrafek i bym zrobił inny zestaw na boczny trok z małym paprochem.

[2011-02-27 20:59]

jamesbond

Albo tak jak mój przedmówca powiedział albo jeżeli vbędziesz łowił na cięższe twistery to bez troka. Kup jak najmniejsze takie mikro krętliki i do żyłki głównej krętlik później przypon (z żyłki nie taki szczupakowy najlepiej z 0,14 -0,12) i do przyponu (jakieś 20-30 cm czasem więcej dowiąż twisterka.
Pzdr
Jamesbond
[2011-02-27 21:06]

daniel29

A w jakim kolorze założyc twisterki [2011-02-27 21:44]

SpinerZbok

Albo tak jak mój przedmówca powiedział albo jeżeli vbędziesz łowił na cięższe twistery to bez troka. Kup jak najmniejsze takie mikro krętliki i do żyłki głównej krętlik później przypon (z żyłki nie taki szczupakowy najlepiej z 0,14 -0,12) i do przyponu (jakieś 20-30 cm czasem więcej dowiąż twisterka.
Pzdr
Jamesbond

a co to za dziwny zestaw??? nie wiem czy zrozumiałem intencje kolegi?? to zestaw do troka czy nie?? bo jak nie to po kiego grzyba ten przypon??? Twistera od razu do żyłki (o grubości np. 0.14) za pomocą prostego węzła lub małej agrafki. [2011-02-28 07:28]

SpinerZbok

A w jakim kolorze założyc twisterki

Z uwagi, że Wisła ma przeważnie wodę niezbyt przejrzystą na początek podawaj twistery w jasnych kolorach (mnie nigdy nie zawiódł perłowy kolor), a w przypadku braku brań zacznij kombinować z innymi barwami - zieleń, brązy i masa innych:) [2011-02-28 07:31]

gaudi xxxx

Dziwne połączenie według mnie-mam Wisłę prawie pod nosem ale w życiu nie wybierałem się tam na okonie-starorzecza Wisły owszem ale sama Wisła ma zdecydowanie bardziej atrakcyjną ichtiofaunę niż okonie ,,palczaki,,-mój największy okoń z Wisły miał 39cm i to po kilku ładnych latach spinningowania-po za tym biednie,góra ryby 25-30cm i to sporadycznie( nie mówię o rybach 15 centymetrowych!!!)....Zmień nastawienie,porzucaj za kleniem,jaziem,boleniem,i wyniki i satysfakcję ze spinningowania chyba będziesz miał większą-a naprawdę dużych okoni poszukaj gdzie indziej-pozdrawiam-grzesiek
[2011-02-28 16:03]

daniel29

Dziwne połączenie według mnie-mam Wisłę prawie pod nosem ale w życiu nie wybierałem się tam na okonie-starorzecza Wisły owszem ale sama Wisła ma zdecydowanie bardziej atrakcyjną ichtiofaunę niż okonie ,,palczaki,,-mój największy okoń z Wisły miał 39cm i to po kilku ładnych latach spinningowania-po za tym biednie,góra ryby 25-30cm i to sporadycznie( nie mówię o rybach 15 centymetrowych!!!)....Zmień nastawienie,porzucaj za kleniem,jaziem,boleniem,i wyniki i satysfakcję ze spinningowania chyba będziesz miał większą-a naprawdę dużych okoni poszukaj gdzie indziej-pozdrawiam-grzesiek

Gaudi to jak zmontowac zestaw na klenia itp. [2011-02-28 17:54]

jamesbond

mój sposób. Jak nie wierzysz to idz se kiedys na okonie i wypróbuj
[2011-03-01 08:12]

gaudi xxxx

na klenia polecam Ci wędkę długości minimum 2,8długości, ciężar wyrzutu mniej więcej 3-18 gram,z tym że nie kupuj sobie wklejanki!-jak  będziesz łowił na długich przelewach to możesz użyć jako spinningu praktycznie każdej odległościówki-wtedy komfort prowadzenia małej obrotówki czy woblerka będziesz mial naprawdę duży,i dosiegniesz kleni do których z krótka wędką nie bedziesz miał podejścia.No chyba że będziesz łowił z łódki i zacumujesz ją na wprost przelewu-lub będziesz miał możliwośc wejścia i ustawienia się powyżej zalanego końca główki-a tam właśnie są największe klenie-często trafia się boleń,a jak długo przytrzymasz wobler w miejscu,i nie jest  tam zbyt głęboko to potrafi łupnąć duża brzana.Żyłkę kup w granicach  0,20-ważne jest abyś używał małych agrafek z krętlikiem.A przynęty to zdecydowanie damowskie effzetty numer 1 i 2,w cieplejszych miesiącach meppsy black fury oraz woblerki-ja uwielbiam sieki-m,bo dobrze pracują w nurcie i świetnie je czuć na wędce,a prawdziwym killerem są woblerki krakuski-pozdrawiam-Grzesiek
[2011-03-01 08:54]