Połów z łodzi na dwie wędki

/ 23 odpowiedzi
Czy słusznie PSR chciało nałożyć mandat dla wędkarza łowiącego na łodzi na dwie wędki (zarzucone na żywca)  dwie kolejne miał w łodzi oparte o burtę nie były "uzbrojone" w przynęty, haczyki były zaczepione o przelotki. PSR upierało się, ze wędkarz mógł te wędki zwinąć na widok podpływającej łodzi strażników. Wędkarz nie przyjął mandatu sprawa ma trafić do sądu.
Czy nie jest to nadgorliwość PSR ?
karpc


Myślę, że niesłusznie. Gdyby ściągał nadliczbowe wędki widząc kontrolę, bądź miał zarzucone wędki w czasie kontroli to tak - ja bym dał za każdą nadliczbową wędkę po 200 PLN. Ale jeżeli były oparte, to nie. Można mieć na łodzi wiele wędek, a łowić tylko na 2.

Pozdrawiam. Strażnik PSR.

(2010/11/03 22:57)

u?ytkownik37642


To co wyobrazcie sobie n.p. co musiało by sie dziac na zawodach,nie koniecznie z łódki ale na zawodach spławikowych,kiedy ma przynajmniej każdy z zawodników uzbrojone baty i tyki,oczywiście na brzegu i w tym przypadku popieram kol.essoxxa,bo co? nie są zażucone-ale one muszą byc w gotowości bojowej,w każdej chwili do wymiany.To nikt z P.S.R. (2010/11/03 23:25)

Rufin


Kolego-wspólczuje.Nasi strażnicy(możę nie wszyscy) są bardzo nadgorliwi i często bardzo nieprzyjemni.To chyba pozostałośc po poprzedniej epoce.A jak były uzbrojone te oparte wędki-jak na żywca,to sprawa przegrana-chyba,że były to wędki spławikowe do połowu żywca,to jest jakaś szansa wygranej. (2010/11/04 10:15)

u?ytkownik32263


I to ewidentny błąd. Ciekawe co taki nadgorliwy durak powiedziałby mi gdyby zobaczył mnie z dwoma spinningami, bo najczęściej chodze z 2 kijami, może by sie upierał, że łapię na dwa spinery jednocześnie:)). Generalnie to musiały być jakieś głąby, które chciały pokazać swoją "wyższość" bo są przecież z PSR a wędkarz jest tylko wędkarzem, któremu mozna wszystko zarzucić a on i tak będzie płacił składki. Pozwoliłem sobie napisać tak ostro bo nie cierpię jak ktoś próbuje być kimś "lepszym" tylko dlatego, że ma jakieś uprawnienia i tyczy sie to wszystkich służb. (2010/11/04 11:20)

mlotek2222


Zgadzam sie z poprzednikem ze strażnicy mają sie za kogoś lepszego (nie wszyscy)myślą ze jak ma mundur i i jakeś prawo do kontroli to mu wszystko wolno (2010/11/04 11:30)

baloonstyle


W moich okolicach niestety kontrole trak wyglądają, szkoda ze nie łapią na moje wędki :((
Ogólnie tylko jedna kontrole wspominam pozytywnie reszta to przekopywanie mojego sprzętu .No ale jedna maja prawo i drudzy powinni go przestrzegać :)) (2010/11/04 13:42)

gusto


Jeśli rzekome dwa kije leżały w gotowości bez znaczenia czy to były żywcówki,czy spławikówki do pozyskania żywca to kolega został ukarany nie słusznie .nie kiedy PSR-SSR obserwują wedkarzy zanim zaczno kontrole i mogła byc taka sytuacja , że wędkarz łowił na dwa żywce i pomimo to próbował pozyskac żywca trzecią wędką. A wtedy pomimo tego,że w czasie kontroli były one zwinięte strażnicy mieli powód do ukarania,i zgodze się z wami że są w każdych służbach są ludzie i ludziska.pzdro (2010/11/04 15:34)

bluehornet


Sam jestem Komendantem Grupy Terenowej SSR , ale nie czepiam się na patrolach bzdur. Może Panowie z PSR dostali opeer od małżonek i chcieli się na kimś odkuć . Oczywiście żartuję , ale najważniejsze jest , by wędkarz łowił wg RAPR (chyba , że są jeszcze dodatkowe przepisy okręgowe ) , a rozłożonych wędek może mieć nawet 100 , a liczą się tylko te zarzucone !!! (2010/11/04 15:47)

bluehornet


Do Gusto .Masz Kolego rację , że wszędzie , nie tylko w służbach są ludzie i ludziska . Mój kumpel ma jeszcze trzecie określenie w tej kategorii , ale nie za bardzo nadające się do zacytowania ( prze.......ny ) !!! (2010/11/04 15:55)

bluehornet


I jeszcze jedna dobra i życzliwa rada od mojej skromnej osoby - Drodzy Koledzy Wędkarze , przed zarzuceniem wędki koniecznie wpiszcie w rejestrze połowów datę i symbol łowiska - to jest pierwsza rzecz , na którą zwraca uwagę (a w razie braku wpisu czepia się ) PSR !!! (2010/11/04 16:09)

essoxx


Małe sprostowanie to nie mnie chciała ukarać PSR lecz moich znajomych dwóch z nich łowiło na jednej łodzi i to oni nie przyjęli niesłusznie moim zdaniem nałożonej grzywny w kwocie po 200 zł.
Co do obserwacji to jest oczywiste, że straż najpierw obserwuje wodż przez lornetki jednak nie sądzę aby można w 100% stwierdzić z odległości około 800 m, co jest ile wędek jest zarzuconych. Jest jednak pewna prawidłowość w corocznych działaniach PSR z Olecka, gdy zbliza sie termin odłowów na jeziorze prowadzonych przez rybakóe PZW to oni przystepuja do "nękania" wedkarzy szkoda tylko, ze nie ma ich jak rybacy robią czystkę na kilka km sieci, dlaczego wtedy nikt nie sprawdza ile i co łowią? (2010/11/04 16:31)

withanight88


W życiu miałem jedna kontrole PSR. Wszystko odbyło się w bardzo kulturalny sposób , Panowie mało mówni, jednak nie mówiacy za dużo , zwłaszcza niepotrzebnych rzeczy. Podeszli , Powitali, poprosili o dokumenty, poswiecili w stronę wody (bo już po zmierzchu było) w celu sprawdzenia ilosci wedek na które łowię, o siatke nie pytali bo widzieli, że niema , wedka leżąca na brzegu im nie przeszkadzała. Wszystko było ok.


Co do Twoich znajomych - również nie przyjął bym mandatu , gdybym miał swoje racje. Zastanawiam sie tylko po co im na łodzi dodatkow dwie wedki w dodatku rozłożone , które ograniczaja tylko ruchy, a jak wiadomo na łodce zbyt wiele miejsca wolnego niema. Może poprostu nie powiedzieli Ci całej prawdy? Strażnicy tak jak juz wspominaliście powinni obserwować wedkarzy których maja zamiar skontrolować. Nie wiemy jak było wieć nie nam oceniać. 

(2010/11/04 19:07)

withanight88


 jednak nie sądzę aby można w 100% stwierdzić z odległości około 800 m, co jest ile wędek jest zarzuconych. 








Kolego można, nie tyle widzieć ile wędek jest zarzuconych co zachowanie obserwowanych wędkarzy.

(2010/11/04 19:10)

Manolo8


Miałem kiedyś sytuację kiedy strażnik z PSR pouczył mnie że mogę być ukarany za łowienie na dwa spinningi. Na jeden trolowałem, drugi leżał uzbrojony w woblera, w łódce. Aby było wszystko ok powinienem zdjąć woblera pozostawiając zapasowe wędzisko z żyłką zaczepioną na agrafce np o przelotkę ( chodziło o definicję wędki w RAPR ). (2010/11/04 20:21)

bluehornet


Do manolo8 . Szczerze powiedziawszy , to ci panowie z PSR nie mają się już się do czego przyczepić i strasznie zdziwiają - przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie łowił na dwa spinningi naraz ( musiał by to być niezły akrobata ) . Ale między Bogiem  a prawdą nie mieli - szanowny Kolego w twoim przypadku racji . Wg przepisów RAPR liczy się ilość wędek w wodzie , a nie na brzegu lub w łódce . Z poważaniem ., (2010/11/04 20:45)

withanight88


kol. hornet kolega manolo wspominal o trollowaniu , czyli jest mozliwość łowienia dwoma spinami na raz, jeżeli ma sie sternika, jednakże również była by to akrobacja :) (2010/11/04 21:08)

essoxx


Na jez. Gołdap w tym roku były III z kolei zawody spinningowe aktorów, zaproszeni byli znani w Polsce wędkarze oraz zaproszeni goście. Wszyscy na łodziach mieli po kilka spinningów z założonymi przynętami, łowili nimi na zmiany w zależności od panujących na danym łowisku warunków, ciekawe czy PSR tez nałożyła by im grzywnę, bo mieli rozłożone wędki ponad dwie? Szlag mnie trafia jak ci Panowie robią wyniki na wędkarzach, a unikają konfrontacji z prawie zawodowymi kłusolami regularnie stawiającymi sieci na tym jeziorze, z tego co mi wiadomo informowano o tym PSR. (2010/11/04 22:19)

Romuald55


Wędkarz o którym mówi Kolega essoxx miał rację że nie przyjął mandatu.Sąd Grodzki,bo tam trafiają takie sprawy,na pewno odrzuci wniosek o ukaranie.Nie ma domniemanego przestępstwa.Wędkarz ów łowił na dwie wędki i takie miał prawo. Pozostałe nie były w wodzie,więc nie były używane. (2010/11/04 23:06)

Rufin


Dokładnie jak było to wiedzą tylko Ci wędkarze.Ja ich nie oceniam,bo to nie moja sprawa,ale wiem,że są przypadki łowienia na wiecej niż dwie wędki.Widziałem takie rzeczy na J.Gołdap jak też na innych mazurskich wodach.Wędkarze chcą w ten sposób zwiększyc szansę na rybę.Takiego zachowania nie popieram,ale z drugiej strony jedna czy dwie wędki wiecej to i tak nie to samo co kilometry sieci rybackich,którymi są obstawione zimowiska ryb a na wiosnę tarliska.Na mazurach jak tylko zniknie pokrywa lodowa rybacy stawiają setki żaków.Tak jest na wszystkich jeziorach mazurskich-myślę,że taka sytuacja jest nie fer wobec natury i nas wędkarzy. (2010/11/05 10:27)

jurek


Nie dość , że niesłusznie strażnicy PSR  chcieli nałożyć mandat karny ( jeśli by było to prawdą , to mandat w wysokości 100 zł .............. lecz z tekstu wynika inaczej ) ............. , to jeszcze niesłusznie skierowali wniosek do Sądu Rejonowego (  Sądy Grodzkie już są likwidowane , takie mamy przepisy ) , narażając wędkarza na niepotrzebny stres i czas , a przede wszystkim , jeżeli już Sąd Rejonowy zajmie się sprawą , a raczej musi wydać jakiś werdykt , to i tak koszty będą pokryte z Naszych podatków ( gdyż to my podatnicy utrzymujemy zarówno Wymiar Sprawiedliwości , jak i PSR --- z corocznych pobieranych przez fiskusa podatki ...................... A WĘDKARZ ZOSTANIE UNIEWINNIONY PRZEZ SĄD REJONOWY ---------------- Zatem pytam się otwarcie , czy strażnicy PSR nie idą na łatwiznę --- dodając sobie scenariusze , że jak wędkarz posiada rozłożone 3-4 wędki , to już musi na nie łowić ????????????????--------- Oj wstyd panowie strażnicy !!!!!!!!!!!!!!! Większość strażników wie doskonale , że 80 % wędkarzy nie zna przepisów wędkarskich ( a jeszcze w stanach dużej emocji , mogą się całkowicie pogubić ) , i na tym wielka liczba PSR żeruje ( przepraszam tych etycznych ) , bo łatwiej jest coś tam wędkarzowi nieświadomemu przypisać , niż w nocy gonić prawdziwych kłusoli . Ale wierzę , że to są pojedyncze przypadki ( tak , jak i w innych dziedzinach życia ) ----------- A wędkarzom polecam zwłaszcza na zimę z zapoznaniem się z przepisami Ustawy i RAPR-u , a nie będzie dochodziło do takich sytuacji nieprzyjemnych . Wszakże każdy by chciał aby kontrole odbywały się w sposób przyjemny i cywilizowany    .P.S . Ja jako strażnik społeczny również napotkałem się z nadgorliwością i niesłusznie ukaranymi wędkarzami przez PSR -------- dlatego mówię stanowczo NIE.
(2010/11/05 13:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bluehornet


Do Jurka . POPIERAM W 100 % !!! (2010/11/05 15:05)

Manolo8


Do hornet. Kolego Grzegorzu, myślę że chodziło o ludzi którzy trolowali na kilka wędek. Widziałem nowobogackich na ścig antach jak trolowali na 4 wędki i ręczę że na dużym jeziorze  (dzierżawionym przez rybaków) prędzej oni zobaczą łódź PSR a nie odwrotnie. Myślę że to była dobra rada, po co mam być posądzony o trola na kilka wędek, po za tym wędka bez haczyka , czy bez woblera nie jest wędką. (2010/11/05 20:08)