Połów ryb według RAPR.

/ 15 odpowiedzi
Witam. Proszę odnieść się do pewnego punktu z tego regulaminu, a mianowicie:

7.2. W ciągu doby / w godz. 0.00 - 24.00 /
- sum 1 szt.
- troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń, /łącznie/
2 szt.
- lipień, pstrąg potokowy, /łącznie/ 3 szt.
- brzana, karp /łącznie/ 3 szt.
- lin 4 szt.
- certa 5 szt.
- węgorz 2 szt.
Łączna ilość złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może
przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.

Czy to oznacza, że można zabrać z łowiska, np. 3 pstrągi, 4 liny, 2 węgorze i 1 karpia? I to wszystko w 1 dzień? Jest wiele takich kombinacji. Proszę o wypowiadanie się. Pozdrawiam.
bluehornet


Zgadza się .Łączna ilość zabranych z łowiska ryb ( liczonych obojętnie wg jakichkolwiek kombinacji ) nie może przekroczyć 10 sztuk zgodnie z zapisem w RAPR . Jest tylko jeden mały szkopuł - jak tyle tych ryb złowić ? (2011/01/30 10:34)

witiakwicol1


Jeżeli jesteś pazerny to zabierzesz ale następnym razem jak będziesz łowił to nic nie złapiesz i będziesz narzekał że nie ma ryby więc rozsądek jest ważniejszy niż ilość.Pozdrawiam. (2011/01/30 10:36)

arbeiten100


Zgadza się. Pytam się, ponieważ jeden facet u mnie na jeziorze wziął więcej niż myślałem, że może. Nic mu nie mówiłem, gdyż nie chciałem wyjść na głupka. Stąd moje pytanie. (2011/01/30 10:41)

ryukon1975


Idę na noc do północy łowię dwie brzany,od północy do rana dwie następne biorąc 4 zgodnie z regulaminem jestem wędkarzem jeśli jednak skontrolował by mnie ktoś to kłusownik. (2011/01/30 10:42)

RYCHO80


dokładnie tak masz limit ilościowy na dzień dla poszczególnych gatunków (1, 2, 3szt  itd)a łącznie w ciągu doby wszystkich złowionych ryb z łowiska(w sumie wszystkich gatunków) możesz zabrać te podane 10 szt (2011/01/30 10:45)

Matys24


Tak to jest że  zawsze można się czegoś przyczepić, więc  od godziny 0:00 mogę łowić na nowo moje limity? (2011/01/30 10:48)

bluehornet


Zgadza się , pod warunkiem , że po godzinie 00:00 dokonasz wpisu nowej daty połowu ( wszak będzie to już inny dzień ) - paragraf 9. Instrukcja prowadzenia rejestru połowu ryb . Dane z zezwolenia na amatorski połów ryb wędką ZO PZW Kraków . (2011/01/30 10:56)

arbeiten100


Ale jak łowię w nocy, to co mam zrobić z rybami z dnia poprzedniego( złapanych przed 0:00), abym mogł łowić na nowe limity po 0:00? (2011/01/30 11:04)

Diablo


Ale jak łowię w nocy, to co mam zrobić z rybami z dnia poprzedniego( złapanych przed 0:00), abym mogł łowić na nowe limity po 0:00?

zabić albo wypuścić . Proste (2011/01/30 11:10)

kazik


W pierwszej kolejności jeżeli złowisz ryby to musisz je wpisać do rejestry pod datą w jakiej łowiłeś .  O 24 godz. Musisz już napisać nową datę więc wszystko masz udokumentowane .

Ryby które masz w siatce powinny być wpisane więc już nie jesteś kłosownikiem . Regulamin również mówi o tym że nie można przechowywać ryb dłużej niż 24 godz. Cytat:

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy

przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na

sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipień, przeznaczone do zabrania należy

uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno

złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej

niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów

dobowych.

Więc należy ryb z poprzedniego dnia uśmiercić , ale nie można im odcinać ogona i głowy i przechowywać gdzie indziej czyli poza wodą  i oczywiście wpisy w rejestr są udokumentowaniem złowienia tych ryb w dniu poprzednim . Jednak jak znam życie to raczej nikt tak  nie robi i rezygnuje z dodatkowych limitów ograniczając się na jednodobowym limicie . Zawsze można powiedzieć że złowiło się tuż przed 24 i nie są dłużej niż 24 godz . Podsumowując to co napisałem to jeżeli ktoś ma ryby złowione np.  z dwóch dni i ilość przekracza dobowy limit to niestety jakaś cześć musi być uśmiercona i udokumentowana w rejestrze że złowiono poprzedniego dnia  , inaczej narusza RAPR i już jest kłusownikiem .

Wielokrotnie spotkałem się z tym że wędkarze nie przestrzegają  tych zasad więc muszą się liczyć z ukaraniem za  posiadanie większej ilości ryb  niż limit , albo za przechowywanie tych ryb dłużej niż 24godz , mimo że wpisy są z poprzedniego dnia .

 

 

(2011/01/30 11:44)

robert289922


 

Z mojego punktu widzenia najrozsądniejszym rozwiązaniem jest następujący sposób :

jeśli łowisz ryby i zabierasz je z łowiska to weź tylko taką ilość którą jesteś w stanie

zjeść jednorazowo . Z mojego doświadczenia wiem że ryba zamrożona nie jest tak

smaczna jak świeża przyniesiona znad wody . Bo co z tego że nałapiesz dużo zamrozisz

albo zamarynujesz i tak kilka razy i z domu zrobisz sklep rybny. A przecież w wędkarstwie

nie chodzi o to żeby łapać jak najwięcej ale o czystą przyjemność że każdy wyjazd nad wodę

owocował będzie złapaniem pięknego okazu którego albo zabierzemy do domu albo zwrócimy wolność by móc go ponownie złapać . Bo nie ma większej frajdy jak walka z pięknym okazem

który być może kiedyś wypuściliśmy. Chyba że jesteś tzw. mięsiarzem to RAPR zdrowy rozsądek i etyka wędkarska na nic ci się przyda. Pozdrawiam ROBERT.

(2011/01/30 11:50)

Matys24


I rozumiem  że wpis w rejestrze będzie zabezpieczeniem się przed problemami, dzięki za info. Chociaż co  jest najbardziej smutne to przez 4 lata mojej wędkarskiej kariery nigdy nie spotkałem się z kontrolą... (2011/01/30 21:16)

Matys24


 Co do tego  zabijania ryb po 24h  to jest i tak długo ponieważ w gorące dni ta ryba tylko się tam męczy.  (2011/01/30 21:16)

pstrag222


Kiedy jest gorąco i złowie rybę stwierdze że ją zabieram to odrazu ja zabijam i patrosze i obkladam ja pokrzywa (2011/01/30 21:31)

kazik


Oczywiście to co napisałem jest tylko interpretacją regulaminu , jednak każdy nie musi łowić tyle aby się martwić że coś nie będzie nie tak . Ja po prostu nie dopuszczam do tego abym miął więcej ryb niż limit jednodobowy . Jest to wygodniejsze bo nikt nic mi nie znajdzie w razie kontroli , a z takiej ilości ryb zawsze można się wytłumaczyć . W końcu mogłem zacząć wędkować poprzedniego dnia wieczorem i jak pisze w RAPR  blockquote : zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz.” To zawsze wtedy nie przechowuję dłużej niż 24 godz. , bo 24 godzin  to nie dzień który kończy się o 24 godzinie , a godziny połowu przecież nie wpisujemy w rejestrze .

 

 

(2011/01/31 21:09)