Połów ryb na śledzia solonego

/ 4 odpowiedzi

Witajcie, czy ktoś już kiedyś próbował łapać jakikolwiek gatunek ryb słodkowodnych na sklepowego śledzia solonego bądź z octu? 

Czy ma to jakikolwiek sens? jeśli tak to jakie gatunki? Który był by lepszy solony czy z octu?

Czy przed użyciem należało by się je wymoczyć by pozbyć się nadmiaru soli bądź octu?

Bądź jakoś inaczej przyrządzić je na przynętę... Słyszałem że ryby lobią przynęty zawierające sól ze względu na niską jej obecność w naturalnym środowisku (informacje od karpiarzy).

W tym roku mam zamiar użyć śledzia ale przed tym chciał bym poznać waszą opinie i spostrzeżenia osób które już testowały taką przynętę... 


PS. w razie nie powodzenia, pozostaje zawsze "POPIĆ" pozostałego z zasiadki śledzika :D


Pozdrawiam KamiK

damiangrzeskowiak


ja kiedyś próbowałem na kawałek płotki,złapałempłoteczke wyciełem z niej mały kwadracik i załorzyłem na haczyk i co łapałem?całkiem niezłe płotki i małe okonie.Polecam (2013/05/05 18:27)

altershepi


To nikt nie próbował łowić na śledzia? (2013/05/05 23:00)

Bernard51


Tak śledz sprawdza sie w kostce na pstrąga pużna jesienia i wczesną wiosną . Pokroić w kostkę włożyć do naczynia z wodą i do lodówki na 24godz aby sól wypłukać trzeba zmienić wode po kilu godzinach . Na hak i gotowe. Trafiał sie nieraz i klenik na jesień. (2013/05/06 05:23)

Przemkownicki


Śledź na kilkudniowe zasiadki jest jak najbardziej odpowiednią zanętą nie tyle dla ryby ile dla wędkarza :) (2013/05/06 09:02)