połów pstrąga w okolicy Wrocławia

/ 4 odpowiedzi
chciałem się zapytać "doświadczonych" łowców pstąga o taką rzecz, mieszkam we Wrocku więc mam trochę daleko do górskich odcinków rzek (chyba że ktoś zna jakieś łowiska w "pobliżu"--> proszę o podpowieć :)) a chciałbym koniecznie spróbować powalczyć z tymi rybkami bo doświadczenie w ich połowie mam żadne ;)!!! czy można połapać te rybki np. na woblery stosowane u "nas wyżej" imitujące np. małe ukleje i czy trzeba koniecznie stosować linki jak wygląda przy tym łapanie żyłką czy plecionką??? tak się zastanawiam ile kosztuje taki zestaw "na pstąga" bo raczej nie opłaca mi się zakup zestawu żeby pojechać raz w roku!! oczywiście moje zapytanie kieruje przede wszystkim do tych którzy łapią w "dzikim" nurcie a nie na chodowlanym akwenie!!! pozdrawiam i dzięki z góry za wszystkie porady!!!
baksik


witam serdecznie Kolege. jeśli chodzi o pstrągi to co do przynęt niema aż takiego znaczenia jak sposób podania przynęty.... wygodny bedzie krutki i mocny kij... z grubą żyłką, nie przeszkadza to aż tak tym rybom. z mojego doświadczenia polecałbym niewielką obrotówkę. cierpliwość i umieijętność przebywania nad dzikimi pstragowymi rzekami w końcu napewno wynagrodzi wysiłek włozony w takie wyprawy. Pozdrawiam (2009/04/13 14:53)

smok322


Co do grubej żyłki to się nie zgodzę , co do kija to tak , ale jeśli zastosujesz cieńszą żyłkę będziesz miał więcej brań . (2009/04/13 17:46)

jakubu18


dzięki!!!! pozdrawiam (2009/04/13 21:22)