Zaloguj się do konta

Połów nad zalewiskami czy można łowić bez opłacone

utworzono: 2011/07/17 11:12
jarkid1982

WITAM MAM PROBLEM,PONIEWAŻ NIE MAM OPŁACONEJ KARTY WĘDKARSKIEJ,A BYŁEM DZIŚ NA ZAPADLISKU GDZIE WĘDKOWAŁEM OD LAT, ZALEWISKO W POŁOMII,I POWIEDZIANO MI ŻE NIE WOLNO JUŻ WĘDKOWAC NA TAKICH ŁOWISKACH BEZ ZEZWOLENIA I OPŁATY KARTY???????
ILE W TYM PRAWDY?????
JARKI
[2011-07-17 11:12]

Cała prawda. [2011-07-17 11:14]

Romuald55

Niezupełnie cała prawda. Na wyrobisku po żwirowym,w Rakowicach Małych,w gminie Lwówek Śl,Burmistrz Ludwik Kaziów zezwolił na połów ryb na wędkę dla posiadaczy Karty Wędkarskiej,bez względu na o czy są członkami PZW czy innych towarzystw wędkarskich i czy mają opłaty.Gmina jest właścicielem wody i Burmistrz ma takie prawo.Chwała mu za to!Dlatego też powinieneś się dowiedzieć w Kole PZW lub w gminie jaki jest status tej wody.Przypuszczam,że jest wiele zbiorników wodnych gdzie władze lokalne udostępniają je dla niezrzeszonych. [2011-07-17 13:42]

Niezupełnie cała prawda. Na wyrobisku po żwirowym,w Rakowicach Małych,w gminie Lwówek Śl,Burmistrz Ludwik Kaziów zezwolił na połów ryb na wędkę dla posiadaczy Karty Wędkarskiej,bez względu na o czy są członkami PZW czy innych towarzystw wędkarskich i czy mają opłaty.Gmina jest właścicielem wody i Burmistrz ma takie prawo.Chwała mu za to!Dlatego też powinieneś się dowiedzieć w Kole PZW lub w gminie jaki jest status tej wody.Przypuszczam,że jest wiele zbiorników wodnych gdzie władze lokalne udostępniają je dla niezrzeszonych.





Wyjątek potwierdza regułę. Na moim terenie nie ma ani jednego takiego zbiornika.


[2011-07-17 13:44]

jarkid1982

JAK JUŻ WSPOMNIAŁEM,WĘDKOWAŁEM NA TEJ WODZIE DOBRYCH PARE LATEK,I NIE TRZEBA BYŁO MIEĆ OPŁACONEJ KARTY,A NIBY TO WESZŁO OD TEGO ROKU ŻE WSZYSTKIE WODY NIE ZRZESZONE NALEŻĄ POD NUMER 669,PODOBNO LUDZIE BYLI W GMINIE PO ZEZWOLENIA TO ICH TAM WYŚMIALI,A ORGANY STRAŻY RYBACKIEJ WPADAJĄ TAM I ŚCIGAJĄ TYCH CO NIE MAJĄ WNIESIONYCH OPŁAT. MASAKRA......TO BEZ OPŁAT ANI RUSZ.....
POZDRAWIAM JARKI....
[2011-07-17 17:11]

cierpliwy1

Kolego jarkid1982,przepraszam ale troszkę dziwnie opisałeś sytuację .Jakie 669 o co chodzi ,pierwsze słyszę o jakiś dziwnych rozwiązaniach z przynależnością wody.Ustawa mówi wyraźnie ,że wszystkie wody będące poza linią brzegową nie wchodzą w obwód, czyli na tych wodach nie obowiązuje zezwolenie (bez opłat) ale karta wędkarska musi być .
[2011-07-17 17:36]

jarkid1982

Kolego jarkid1982,przepraszam ale troszkę dziwnie opisałeś sytuację .Jakie 669 o co chodzi ,pierwsze słyszę o jakiś dziwnych rozwiązaniach z przynależnością wody.Ustawa mówi wyraźnie ,że wszystkie wody będące poza linią brzegową nie wchodzą w obwód, czyli na tych wodach nie obowiązuje zezwolenie (bez opłat) ale karta wędkarska musi być .

WITAJ PODOBNO WESZŁO TO OD TEGO ROKU ŻE JAK WPŁYWA DO TAKIEJ WODY JAKAŚ RZECZKA(SZOTKÓWKA) I WYPŁYWA A NIEMA NUMERU TO JEST ZALICZANA WŁAŚNIE TAKA WODA POD NUMER 669.ILE W TYM PRAWDY BO NIEWIEM...
JAREK

[2011-07-17 17:58]

cierpliwy1

Przepisy  są dość jasne tam gdzie ustanowiony jest obwód rybacki jest też uprawniony do rybactwa i trzeba dokonać opłat,aby otrzymać zezwolenie.Jeżeli nie ma obwodu a woda jest skarbu państwa to wystarczy mieć białą kartę wędkarską .Jaka jest sytuacja u Ciebie ,to nie wiem,musisz pytać w gminie.Pozdrawiam
[2011-07-17 18:49]

berthold

nie przejmuj się tak bardzo bo pewnie za rok lub dwa to hałdą zasypią ,,,łowić nie wolno ale hałdą zasypać wolno ot taka polityka przynajmniej na Śląsku to norma
[2011-07-17 19:45]

jarkid1982

nie przejmuj się tak bardzo bo pewnie za rok lub dwa to hałdą zasypią ,,,łowić nie wolno ale hałdą zasypać wolno ot taka polityka przynajmniej na Śląsku to norma

witaj no masz racje bo ten zbiornik akurat chcą zasypać tylko gmina sie na to nie zgadza,bo kopalnia chce za darmo wcisnąć gdzieś kamień,i znów mają okazje

pozdrawiam
jarki...
[2011-07-17 21:57]

jarkid1982

WITAJCIE...
Doszedłem już do sedna sprawy,sprawa wygląda następująco,weszło to od stycznia tego roku że chcąc wędkować na łowiskach oznaczonych,czy też nie tzw,(zapadliska kopalniane),trzeba mieć wniesione opłatę roczną na wędkowanie,do tego dostaje się książeczkę pozwalającą wędkować na kałużach czy innych wodach.Masakra co oni porobili,a i to jest bzdeta że nie ma możliwości opłacenia karty za pół sezonu,np.od stycznia do czerwca lub od czerwca do grudnia,a nie całość.

Pozdrawiam
JARKI...
[2011-07-18 17:38]

berthold

WITAJCIE...
Doszedłem już do sedna sprawy,sprawa wygląda następująco,weszło to od stycznia tego roku że chcąc wędkować na łowiskach oznaczonych,czy też nie tzw,(zapadliska kopalniane),trzeba mieć wniesione opłatę roczną na wędkowanie,do tego dostaje się książeczkę pozwalającą wędkować na kałużach czy innych wodach.Masakra co oni porobili,a i to jest bzdeta że nie ma możliwości opłacenia karty za pół sezonu,np.od stycznia do czerwca lub od czerwca do grudnia,a nie całość.

Pozdrawiam
JARKI...

no to przecież typowo polskie czyli typowe i normalne z ich punktu widzenia ,dzieciaki czy tam kto chce nie może tych rybek łowić czasem zarybić inny stawek ale nie nie wolno ale zasypać jak najbardziej wolno i to  z zbiornikiem pełnym ryb

w zeszłym roku po tej powodzi w Pszyszowicach na polach było tony karasi i dosłownie się dusiły bo woda miała 5 cm głębokości to z kumplami podbieraliśmy je podbierakami czym tam kto miał i wrzucaliśmy je do stawu nagle jakiś żłób z PZW naskoczył na nas z mordą że to kłusownictwo bo podrywa to narzędzie kłusownicze ,to mu wiązankę puściliśmy że niby co że ryby mają się podusić a on to niech się duszą a podrywy nie wolno używać i zaczął gdzieś wydzwaniać ...to jest ten polski debilizm
[2011-07-18 18:08]

pajo

kolego te zalewisko na polomi ma numer odkad sie polaczylo z ta rzeczka ktora tam przeplywa i trzeba miec oplaty by tam wedkowac.pozdrawiam.
[2011-07-21 12:01]