Zaloguj się do konta

Połów na więcej niż dwie wędki

utworzono: 2013/02/09 10:22

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

piotrun1

Witam
Mam króciutkie pytanko...otóż czy PZW dopuszcza za odpowiednią, dodatkową opłatą łowienie na więcej niż dwie wędki.
[2013-02-09 10:22]

bluehornet

Nie, nie dopuszcza ..
[2013-02-09 10:21]

MASTINO

No nie wierzę..........  [2013-02-09 10:26]

MASTINO

PSR dopuszcza, za skromną dopłatą jednorazową do 5 stów i pożyczają potem od Ciebie sprzęt.......:) [2013-02-09 10:28]

Daniello92

Ja też mam takie króciutkie pytanko.. Skąd się biorą takie durnowate pytania u ludzi???????????  [2013-02-09 11:04]

kamil11269

masz kartę wędkarską?
[2013-02-09 11:12]

marekr

Witam. Tak króciutko : nie, nie dopuszcza się .

[2013-02-09 11:49]

89krzysztof

Za dodatkowe 30zł tygodniowo możesz wykupić pozwolenie na łowienie dwoma wędkami na spinning. Ale musisz łowić dwiema jednocześnie.
[2013-02-09 12:04]

rad13

jaki sens ma łowić na trzy wędki i wzwyż  lepiej najpierw nauczyć się łowić  na jedną i na tym się skupić .łowić na trzy może można gdzieś w polsce na prywatnym (karpie) ale to dla mnie raczej taka ciekawostka.A co do spina można łowić na dwie wędki na jedną opłatę np.odstąpić małżonce(pod warunkiem że ma kartę i chyba dziecku do 14 lat ale tu już dokładnie nie pamiętam.Koledzy powiedzcie jak bym przykładowo miał żonę(ma kartę) i dziecko np. 12 lat to każda z tych osób może łowić na jedną spławikówkę na moją opłatę i według mojego limitu. Takie pytanie z ciekawości i wzbogaceniu swojej wiedzy.
[2013-02-09 12:43]

Kiler1906

Kup sobie siatkę od razu i zarzuć z 200 metrów haha
Kto daje karte ludziom którzy nie mają zielonego pojęcia o przepisach.. ?

[2013-02-09 14:17]

Mordechaj

"jaki sens ma łowić na trzy wędki i wzwyż"

To pytanie można by zadać Litwinom, ich regulamin zezwala łowić na 4 wędki.
[2013-02-09 15:26]

piotrun1

No cóż spodziewałem się takich odpowiedzi...ale na początek
Daniello92
Ja też mam takie króciutkie pytanko.. Skąd się biorą takie durnowate pytania u ludzi??????????? 
Kolego nie ma durnych pytań są natomiast durne odpowiedzi.
kamil11269
masz kartę wędkarską?
Synku kartę mam od 1981 r. no i kartę rowerową też mam
Kiler1906

Without comment

Przyznaję że pytanie to zadałem nieco prowokacyjnie. Wędkarstwo to moja pasja już od ponad 30-stu lat. Wędkuję głównie na odrze. Sam osobiście brzydzę się kłusownictwu , ale proszę mi uwierzyć, że 90% moich wypraw na rybki spotykałem wędkarzy, którzy łowili na więcej niż dwie wędki.Więc dlaczego by tego nie zalegalizować za odpowiednią opłatą np. 200 zł za jedną wędkę na cały sezon ( nie więcej niż 4 wędki). Oczywiście limit złowionych ryb zostałby na dotychczasowych warunkach. PZW miało by trochę więcej pieniążków ,bo ciągle narzeka że ma mało.
[2013-02-09 16:02]

zarowka

na prywatnych łowiskach można na 3 za dodatkową opłatą
[2013-02-09 16:30]

arto

odstąpienie wędki żonie, może mieć miejsce tylko w wypadku metody spławikowej  ,nie może być sytuacji że jedno z małżonków wędkuje na spławik a drugie na spinning,obydwoje mogą łowić na dwie spławikówki na dwa spinningi nie.Oznacza to,że gdyby małżonka chciałaby spininngować, mężowi pozostanie tylko przygłądanie się małżonce.Moja żona lubi spinningować i z tego wzgledu w tym roku opłaca składke i spiningować będziemy razem. [2013-02-09 17:58]

Daniello92

Daniello92
Ja też mam takie króciutkie pytanko.. Skąd się biorą takie durnowate pytania u ludzi??????????? 

Odpowiedź jest uzależniona od pytania.. Durne pytanie = durna odpowiedź, lub jej brak.  Skoro łowisz od ponad 30-stu lat, to stać Cię na inne sformułowanie pytania.. Nieprawdaż?  [2013-02-09 18:18]

withanight88

Daniello92

Odpowiedź jest uzależniona od pytania.. Durne pytanie = durna odpowiedź, lub jej brak.  Skoro łowisz od ponad 30-stu lat, to stać Cię na inne sformułowanie pytania.. Nieprawdaż? 

No to spróbuj to pytanie inaczej sformułować  :)?
[2013-02-09 19:34]

Diablo

Daniello92
kamil11269
masz kartę wędkarską?
Synku kartę mam od 1981 r. no i kartę rowerową też mam
Kiler1906

Without comment

Przyznaję że pytanie to zadałem nieco prowokacyjnie. Wędkarstwo to moja pasja już od ponad 30-stu lat. Wędkuję głównie na odrze. Sam osobiście brzydzę się kłusownictwu , ale proszę mi uwierzyć, że 90% moich wypraw na rybki spotykałem wędkarzy, którzy łowili na więcej niż dwie wędki.Więc dlaczego by tego nie zalegalizować za odpowiednią opłatą np. 200 zł za jedną wędkę na cały sezon ( nie więcej niż 4 wędki). Oczywiście limit złowionych ryb zostałby na dotychczasowych warunkach. PZW miało by trochę więcej pieniążków ,bo ciągle narzeka że ma mało.

Skoro i tak na 90% Twoich wypraw spotykani ludzie łowią na więcej niż 2 wędki. Nie boją się to dlaczego teraz mieli by za to płacić? Nikt ich nie sprawdza. Więcej kasy byłoby z kontroli tych ludzi.
[2013-02-09 19:35]

MASTINO

Nieco? Ja bym to nazwał- "mocno prowokacyjnie". Zabrzmiało to tak, jakbyś absolunie nie miał pojęcia o prawie, RAPR, ustawach itp, a wędkujesz od niby 30 lat. Skupienie się na pełnej "obsłudze" jednej wędki jest dosyć zajmujące i skupiające uwagę, dwie to już często bieganie od kija do kija, zepsute brania, zerwane ryby czy zestawy, a trzy wędki to już chyba dla wędkarza z ADHD, hurtownika-kłusownika, albo pierdoły, któremu nic nigdy na jedną czy dwie nie bierze, bo popełnia jakieś błędy w łowieniu, a już o czterech nawet nie wspomnę, bo zaklnę. Wątpię, żeby któremuś wędkarzowi by zależało na tym, żeby PZW miało więcej pieniążków (i tak na pensje dla działaczy), a tym bardziej za hurtowe wędkowanie na 3 albo nawet 4 wędki dla zamożniejszych, bo dla przeciętnego wędkarza dzisiejsze składki są i tak kosztowne. To, że 90% Twoich wypraw to widok osób łowiących na więcej niż dwie wędki, to świadczy o tym, że to nie wędkarze ale zachłanni i bezmyślni mięsiarze z naszą pasją wędkowania nie mający wiele wspólnego. Oni przyjeżdżają tylko po to żeby złowić mięso, a nie wędkować sensu stricte i powinieneś spowodować (telefony są ogólnodostępne) żeby Straż w te miejsca częściej zaglądała i zabierała hurtownikom sprzęt. W kolejnym poście wspominasz o wędkującej żonie i że nie może ona spinningować z Tobą jednocześnie. Jak to nie może? Może. Ma Kartę, więc jeśli optujesz za dopłatą 200 zł do trzeciej i czwartej wędki dla siebie, to te dwie stówy zapłać za członkowstwo żony w PZW i już może i łowicie razem na cztery wędki, albo na dwa spiny. Masz wtedy i swoje ponad dwa kije i swoje dwa spinningi jednocześnie. Jaki problem? Masz wolne dwie paki, to zainwestuj je w opłaty dla żony!! Wilk syty i owca cała. 30 lat wędkowania (mam nadzieję, że zgodnego z prawem i etycznego) a takie pomysły...........

[2013-02-09 19:50]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia