Połów na trzy wędki

/ 20 odpowiedzi
Fajnie gdyby regulamin wędkarski uległ zmianie i pojawił zapis umożliwiający połów na trzy wędki, pod warunkiem, że minimum jedna wędka to metoda spławikowa.Wtedy dwie wędki mogą się moczyć, a my możemy np. na bata łowić świeżego żywca.
Regulamin tworzą ludzie, może jest ktoś z doświadczeniem, kto wie co zrobić.Zebrać podpisy, zrobić coś w rodzaju referendum - zakładam, że każdemu wędkarzowi taka zmiana w regulaminie byłaby na rękę.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

89krzysztof

A tak możesz moczyć jedną wędkę, a na bata łowić świeżego żywca. Mnie obecny regulamin w żaden sposób nie przeszkadza. Nastawiając się na białą rybę łowię i tak tylko batem, drugiej wędki najczęściej nie rozkładam w ogóle. Ale niektórzy w swojej zachłanności i chęci zdobycia pożywienia chcieliby jeszcze jedną wędkę, a nóż uda się złowić więcej ryb... (2012/08/14 22:03)

CZzesio

Hehehe ...no i nie zapominajmy o spinningu , też pasowało by rzucić kilka razy w między czasie .... acha  i podrywka ,żeby mogła byc większa ..taka 3x3 m   ....albo dozwolony TRAWLER....PRZETWÓRNIA
(2012/08/14 22:13)

rybnikpiaski

To proponuje zmienić regulamin na 4 wedki :) 2 z gruntu, spławik no i spining :) (2012/08/14 22:18)

89krzysztof

To proponuje zmienić regulamin na 4 wedki :) 2 z gruntu, spławik no i spining :)

Ewentualnie jeśli ryba nie bierze to jeszcze jedna na spławik, żeby zwiększyć swoje szanse :)  (2012/08/14 22:20)

przemo1980

I na każdej wędce po dwa haczyki... (2012/08/14 22:22)

u?ytkownik116962

Ja jednak proponuję tyle ile tylko się uda wnieść na łowisko i ustawić obok siebie, zachowując oczywiście regulaminowe odstępy między stanowiskami. Z łodzi dokładnie tak samo. (2012/08/14 22:24)

ryukon1975

Dla mnie dwie wędki to zupełnie wystarczająca ilość.Jako młody często chodziłem z jedną i nie narzekałem na wyniki (może po prostu nie oczekiwałem zbyt wiele?)..
Jeśli zaś chodzi o referendum to czy ktoś pytał kiedyś wędkarzy o zdanie?Nie przypominam sobie.:)
(2012/08/14 22:27)

zbynio5o

Dajcie takim jak Romek po trzy wędki a Pzw pójdzie z torbami :)))))))

http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,ryba,90544

(2012/08/14 22:28)

Diablo

tak i może jeszcze zalegalizować niewolnictwo żeby miał kto te setki wędek nosić... Co ludzie nie wymyślą dla kawałka rybiego mięsa. (2012/08/14 22:36)

niutek40

A to,to na trzy wędki łowić nie wolno? Ze 30-ci lat łowie i nikt mi o tym nie powiedział. Co za ludzie wiedzą, a nie powiedzą!   (2012/08/14 22:48)

mr Artur

skoro nie wolno łowić na żywca z poza łowiska to może ta trzecia wędka tylko do pozyskania żywca --- czasem mam ochotę  na przywiezienie żywca ze sobą lub na rozłożenie 3 wędki

obecny regulamin pozbawia mnie trochę zabawy (2012/08/14 23:08)

Diablo

skoro nie wolno łowić na żywca z poza łowiska to może ta trzecia wędka tylko do pozyskania żywca --- czasem mam ochotę  na przywiezienie żywca ze sobą lub na rozłożenie 3 wędki

obecny regulamin pozbawia mnie trochę zabawy

chyba do pozyskania trupków (2012/08/15 11:50)

withanight88

Fajnie gdyby regulamin wędkarski uległ zmianie i pojawił zapis umożliwiający połów na trzy wędki, pod warunkiem, że minimum jedna wędka to metoda spławikowa.Wtedy dwie wędki mogą się moczyć, a my możemy np. na bata łowić świeżego żywca.
Regulamin tworzą ludzie, może jest ktoś z doświadczeniem, kto wie co zrobić.Zebrać podpisy, zrobić coś w rodzaju referendum - zakładam, że każdemu wędkarzowi taka zmiana w regulaminie byłaby na rękę.

Brednie jakich mało. (2012/08/15 12:38)

xeio

ale dlaczego byłbyś zwolennikiem wprowadzenia 3-ciej wędki, argumentowanie że 2 się moczą a batem łowimy żywca do mnie nie dociera, bo równie dobrze "moczyć" się możę tylko jedna wędka lub 5. a na kolejną łowić żywca. więc może podsuń jeszcze jakiś argument 
chodzi Ci o to aby złowić więcej ryb czy zwiększyć szanse bo nie bardzo rozumiem po co kolejna wędka, osobiście jeżeli nastawiam się na białą rybę, to preferuję odległościówkę ze spławikiem + własnie bata a i tak oczy mi się rozjeżdzają od spławików ;) więc gdybym miał jeszcze pilnować 3 wędkę to chyba w komplecie z drugą parą oczu ;) (2012/08/15 13:10)

u?ytkownik26223

Do pozyskiwania żywców jest podrywka wędkarska.Natomiast wędkować można maxsymalnie na dwie wędki.możesz albo pozyskać rybki podrywką i wędkować na dwie "żywcówki" albo łowić na jedną "żywcówke" a na drugą wędkę łowić drobnice na "żywca" .Innej opcji nie masz . (2012/08/15 13:27)

Romuald55

A może by tak zmienić regulamin i łowić jedną wędką. (2012/08/15 13:34)

josi18

Za chwile może dojdziemy do tego by zamiast wędek można sieci ciągnąć czego to ludzie nie wymyśla. Kolego jeśli chcesz łowić na 3 wędki to nie daleko mnie jest takie prywatne łowisko płacisz 500 złoty i możesz cały rok łowić na 3 wędki (2012/08/15 13:53)

withanight88

A może by tak zmienić regulamin i łowić jedną wędką.

+ druga którą masz możliwość udostępnić cioci, wujkowi, sąsiadowi w ramach swojej miejscówki, limitu i uprawnień.:) (2012/08/15 14:58)

u?ytkownik107209

+ druga którą masz możliwość udostępnić cioci, wujkowi, sąsiadowi w ramach swojej miejscówki, limitu i uprawnień.:)

Pod warunkiem ,że mają kartę wędkarską . (2012/08/15 15:30)

withanight88

+ druga którą masz możliwość udostępnić cioci, wujkowi, sąsiadowi w ramach swojej miejscówki, limitu i uprawnień.:)

Pod warunkiem ,że mają kartę wędkarską .

Mogą, ale nie koniecznie (ja mam i wiem co mogą robić a czego im nie wolno) (2012/08/15 15:58)