Połów na dwie wędki metoda gruntowa uprawnienia

/ 12 odpowiedzi
koledzy  pomóżcie mi z pewną kwestią.Syn ma ukończone 14 lat i zamierza zdać egzamin i oplacić wszystkie należyte skladki.Czy młodzież szkolna ma te same limity i ograniczenia co my?np. czy może łowić na dwie wędki metodą gruntową
u?ytkownik77866


ja mam urodziny 16 lutego i już 17 lutego jade zdawać i wydaje mi się że morzna posiadać 2 wędki (2011/12/30 21:01)

withanight88


koledzy  pomóżcie mi z pewną kwestią.Syn ma ukończone 14 lat i zamierza zdać egzamin i oplacić wszystkie należyte skladki.Czy młodzież szkolna ma te same limity i ograniczenia co my?np. czy może łowić na dwie wędki metodą gruntową

Po zdaniu egazaminu i opłaceniu składek staje się pełnoprawnym członkiem - i wmędkuje na równi z Tobą. (2011/12/30 21:10)

89krzysztof


koledzy  pomóżcie mi z pewną kwestią.Syn ma ukończone 14 lat i zamierza zdać egzamin i oplacić wszystkie należyte skladki.Czy młodzież szkolna ma te same limity i ograniczenia co my?np. czy może łowić na dwie wędki metodą gruntową

Po zdaniu egazaminu i opłaceniu składek staje się pełnoprawnym członkiem - i wmędkuje na równi z Tobą.


Na równi z Tobą, ale pod opieką osoby dorosłej, czyż nie ? Chyba, że się mylę?  (2011/12/30 21:25)

mielec


koledzy  pomóżcie mi z pewną kwestią.Syn ma ukończone 14 lat i zamierza zdać egzamin i oplacić wszystkie należyte skladki.Czy młodzież szkolna ma te same limity i ograniczenia co my?np. czy może łowić na dwie wędki metodą gruntową

Po zdaniu egazaminu i opłaceniu składek staje się pełnoprawnym członkiem - i wmędkuje na równi z Tobą.


Na równi z Tobą, ale pod opieką osoby dorosłej, czyż nie ? Chyba, że się mylę? 


Nie mylisz się, a do tego jeszcze posiadającą kartę wędkarską. (2011/12/30 21:31)

Sniper64


2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez opieki osoby pełnoletniej.
5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.
6. Młodzież niezrzeszona w wieku do lat 14 ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swego opiekuna metodą spinningową lub muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

(2011/12/30 21:48)

Radek-c57


koledzy  pomóżcie mi z pewną kwestią.Syn ma ukończone 14 lat i zamierza zdać egzamin i oplacić wszystkie należyte skladki.Czy młodzież szkolna ma te same limity i ograniczenia co my?np. czy może łowić na dwie wędki metodą gruntową

Po zdaniu egazaminu i opłaceniu składek staje się pełnoprawnym członkiem - i wmędkuje na równi z Tobą.


Na równi z Tobą, ale pod opieką osoby dorosłej, czyż nie ? Chyba, że się mylę?

Do 14 lat pod opieką po 14 latach może sam tylko w dzień a w nocy z opiekunem po 16 może sam zawsze i wszędzie
(2011/12/30 22:28)

mielec


Sniperku pozwoliłem sobie dodać małą poprawkę do punktów 5 i 6a i b  jak wiadomo po nowelizacji ustawy i zmianach w RAPR punkty te mają taki zapis od 2011r

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby pełnoletniej do posiadającej kartę wędkarską.

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do lat 14 ma prawo wędkować:

a. Wyłącznie pod opieką i w ramach i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową mają prawo wędkować dwie osoby, każdy na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna nad jedną wędkę.

b. Wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę. (2011/12/30 22:42)

withanight88


koledzy  pomóżcie mi z pewną kwestią.Syn ma ukończone 14 lat i zamierza zdać egzamin i oplacić wszystkie należyte skladki.Czy młodzież szkolna ma te same limity i ograniczenia co my?np. czy może łowić na dwie wędki metodą gruntową

Po zdaniu egazaminu i opłaceniu składek staje się pełnoprawnym członkiem - i wmędkuje na równi z Tobą.


Na równi z Tobą, ale pod opieką osoby dorosłej, czyż nie ? Chyba, że się mylę? 


Nie mylisz się, a do tego jeszcze posiadającą kartę wędkarską.



Chłopak ma skończone 14 , więc w dzień nie musi mieć opiekuna, choć w dzisiejszych czasach bylo by to wskazane. (2011/12/30 22:49)

mielec


koledzy  pomóżcie mi z pewną kwestią.Syn ma ukończone 14 lat i zamierza zdać egzamin i oplacić wszystkie należyte skladki.Czy młodzież szkolna ma te same limity i ograniczenia co my?np. czy może łowić na dwie wędki metodą gruntową

Po zdaniu egazaminu i opłaceniu składek staje się pełnoprawnym członkiem - i wmędkuje na równi z Tobą.


Na równi z Tobą, ale pod opieką osoby dorosłej, czyż nie ? Chyba, że się mylę? 


Nie mylisz się, a do tego jeszcze posiadającą kartę wędkarską.



Chłopak ma skończone 14 , więc w dzień nie musi mieć opiekuna, choć w dzisiejszych czasach bylo by to wskazane.


Nie musi ale... bądźmy dobrej myśli:):)) (2011/12/30 22:58)

u?ytkownik61878


Z całym szacunkiem dla przedmówców, dla RAPPu, ale o ile się czytałem w przytaczane teksty, to Kolega po ukończeniu 14 roku życia nie jest ograniczony nadzorem wędkarza opiekuna. (2011/12/31 10:06)

bluehornet


Wg hmmm RAPR w dzień może łowić sam ( dla mnie ryzyko) , w nocy już nie - musi być pod opieką osoby dorosłej posiadającej KW . (2011/12/31 11:29)

domini34


NIe ja też mam 14 lat i mam już swoją karte wętkarską musisz iść wyrobić mu karte i możę łowić tak jak dorosły nawet sam może jednak tylko na noc nie może iść sam a młodziesz poniżei 14 roku życia na samom legitymacje może na 1 wętke łowić z opiekunem to by było natyle a i jak masz karte to np ja to płace składki normalnie tylko niższe. (2011/12/31 15:26)