Zaloguj się do konta

Połów lina na kulki

utworzono: 2012/02/20 14:19
Helium

Witam. Mam pytanie amianowicie czy mozna łowić lina na kulki takie jakie są wykorzystywane na karpia i czy mozna jeszcze do tego dołączyć koszyk zanetowy? [2012-02-20 14:19]

marcinkarp18

witaj powiem tak najlepszym sposobem na lina jest kukurydza i czerwony robak i dużo zanęty i białych bobaków lub pinki w zanęcie na leszcza
[2012-02-20 12:27]

spokojny

Pewnie że można - tylko efektów nie będzie [2012-02-20 14:54]

drapierzca

Można łowić tylko efekty są marne.Lepiej załóż kukurydzę ,a do koszyczka trochę zanęty i po sprawie.pozdrawiam
[2012-02-20 15:44]

Złowienie lina na kulki zdarza sie ale są to raczej przypadki. Lin jest (podobnie jak jaź ,leszcz ,karaś) raczej przyłowem podczas połowu karpi i amurów.  Ja 1 raz złowiłem lina na kulki na "bałwanka" z kulek 16mm smaki scopex+truskawka/ryba. [2012-02-20 17:21]

krucyemen

Witam na lina to ja bym polecił czerwonego robaka i bardzo dużo nęcenia tak ok dzień przed wyprawą oraz łowienie go bardzo wczesną porą 3-9 rano  [2012-02-20 18:04]

Majster 81

Łowić można lecz jak poprzednicy wspomnieli marne , osobiście polecam zanęcone uprzednio miejsce ziemniakami . Z obserwacji lin jest ostrożny niesamowicie ostrożny więc na łowisku cisza cisza i jeszcze raz cisza.Jest rybą bardzo ostrożna jego branie jest bardzo "długie" potrafi spory czas bawić się z przynętą za nim ją połknie . Podstawa to dobranie , zanęcenie i przygotowanie odpowiedniego miejsca . Co do przynęt polecam : czerwone robaki , białe , kukurydzę .
[2012-02-20 18:13]

Helium

Z czego to wynika, że on tej kulki nie weźmie w pysk? Przecież on podobnie się żywi do karpia. [2012-02-21 14:55]

karpiarzpila

Jeśli ktoś się świadomie nie nastawia na połów lina na kulki proteinowe to efektów oczywiście nie będzie miał. Uwierz mi kolego że liny zjadają kulki niemniej chętnie niż kukurydze czy inny pokarm. Oczywiście pobierają owe kulki zupełnie inaczej, branie wygląda zupełnie inaczej trwa b.krotko można je wydłużyć stosując odpowiedni przypon itd,itd,itp można by było osobna książkę napisać.
[2012-02-23 13:06]

JKarp

CześćŁowiłem liny na kulki 24mm :-) Łowiłem to za dużo powiedziane - raz na zasiadce coś te liniska tak zasmakowały w kulkach z małżami ( mielone małże ), że nie mogłem się opędzić he he Ale tylko raz tak było. Było to dal mnie wkurzające bo zestawy wywoziłem ok 150m i po góra dwóch godzinach był linek z 50cm. Było ich 4 a brania były tylko nocą i tylko raz jak napisałem.Ogólnie to zły pomysł żeby liny na kuleczki łowić.JK [2012-02-23 13:18]

spokojny

To możliwe ich naturalnym przysmakiem są ślimaczki, może zapach im przypasował. Ale traktował bym to raczej jako ciekawostkę niż sposób na lina.
Jeśli chodzi o połowy lina to napisałem kiedyś taki poradnik, zapraszam do lektury.
LIN jak podejść płochliwego wąsacza
Linów rocznie łowię ok 50-60 szt.
Pozdrawiam [2012-02-23 15:34]