Połów karpia na kanale

/ 11 odpowiedzi
Witam.Proszę o radę.
Chciałem spróbować przygody z karpiem.Mam ładne łowisko tj kanał gdzie roi się od karpi.zanęcałem 3dni srodę czwartek i piątek.Także stanąłem w piatek po neceniu na 2gruntówki i 2 wedki na spławik.Wszystko uzbrojone w kukurydzę.IIIIIIIIII nic nawet nie pukło a karpi aż w wodzie się gotowało kupę bąbelkow i miałem wrażenie że mają ze mnie polewkę.
Karma na karpia to ziemniaki kukurydza i zanęta. Ta miejscówka (kanał 15-20metrów szerokosci 2metry głebokości) jest w Holandii ponieważ tu mieszkam i pracuję.Wiem że Holendrzy używaja kulek.

Pytanie do was???czy jak karp jest przyzwyczajony do kulek to czy na kukurydzę nie weźmie?Generalnie karpie nie zą dokarmiane bo tu nie ma takiego zwyczaju to co one jedzą?Czy jest taka możliwość że one mnie widzą na brzegu i dlatego nie biorą słyszałem że są bardzo płochliwe te ryby?Pozdrawiam
berthold


capnie na wszystko tylko może pora dnia nieodpowiednia ,może powinieneś spróbować nocą (2012/07/10 21:38)

u?ytkownik27096


Jak mówisz, że jest tam tak dużo karpi to ja bym darował sobie karmienie i proponował zastosować punktowe nęcenie np. woreczek PVA a na włosie kukurydze albo jakiegoś kulaska, bo po co karmić jak ryby dużo i zawsze coś podejdzie.  (2012/07/10 21:45)

mimek118


a jak wytłumaczyć to że włąśnie narzucałem punktowo karmy i w tym miejscu normalnie tyle bąbelków się wytworzyło że maskara jakby woda się gotowała aż kolega z którym byłem zdziwił się i tam rzuciłem i nic. A w drugim miejscu znowu rozrzuciłem na większej powierzchni i też nic na spławik łowiełem. W Sobotę rano spróbuje na kule i wam powiem jakie efekty. A do tego czasu jeszcze 2razy za karmie na wieczór. Na spławik rzucałem na odległość od brzegu 3metry czy to ma jakieś znaczenie? (2012/07/10 21:58)

u?ytkownik39933


a jak wytłumaczyć to że włąśnie narzucałem punktowo karmy i w tym miejscu normalnie tyle bąbelków się wytworzyło że maskara jakby woda się gotowała aż kolega z którym byłem zdziwił się i tam rzuciłem i nic. A w drugim miejscu znowu rozrzuciłem na większej powierzchni i też nic na spławik łowiełem. W Sobotę rano spróbuje na kule i wam powiem jakie efekty. A do tego czasu jeszcze 2razy za karmie na wieczór. Na spławik rzucałem na odległość od brzegu 3metry czy to ma jakieś znaczenie?


odpowiedz jest prosta karp tam żeruje ale omija twoje zestawy bo cos jest z nimi nie tak ,wyjada wszystko oprócz przynęty (2012/07/10 22:04)

u?ytkownik27096


Karp jest cwana rybą i potrafi wyczyścić dno z wszystkiego a zastaw zostanie nie tknięty sam już nie raz miałem taką sytuację. Może warto zamaskować zestaw. (2012/07/11 16:54)

marcin4321


pozostało spróbowac na kulki. (2012/07/11 17:20)

JKarp


Karp jest cwana rybą i potrafi wyczyścić dno z wszystkiego a zastaw zostanie nie tknięty sam już nie raz miałem taką sytuację. Może warto zamaskować zestaw.



CześćSzczególnie na noc trzeba stosować maskowanie zestawów ;-)Gdybym stawiał zestaw na jasnym piachu w słoneczny dzień może maskowałbym zestaw ale w tym wypadku błąd tkwi w czymś innym. Raczej błędem jest ( moim zdaniem ) łowienie na spławik z przynętą ustawioną nad dnem.JK (2012/07/11 17:52)

Mlodyy


spróbuj łapać na cienki zestaw ... przy zachodzie słońca
może masz za duży grunt spróbuj na mniejszy taki przy powierzchni wody ...

po kombinuj z zestawem może za daleko rzucasz spróbuj bliżej jak nie to dalej

połamania (2012/07/13 00:13)

Mlodyy


spróbuj łapać na cienki zestaw ... przy zachodzie słońca
może masz za duży grunt spróbuj na mniejszy taki przy powierzchni wody ...

po kombinuj z zestawem może za daleko rzucasz spróbuj bliżej jak nie to dalej

połamania





ewentualnie spróbuj łapać na ciasto ( jakieś słodkie truskawka może wanilia ) (2012/07/13 00:14)

mimek118


Byłem, dajeko nie rzucałęm i miałem kilka brań ale bardzo delikatnych:)zobacze co to bedzie w niedzielę.Napiszę wam (2012/07/13 21:25)

gyros


Nie wiem jakie są zwyczaje w Holandii ale wystaw 16 wędek to może coś złapiesz. 2 gruntówki i 2 spławiki czy to nie za dużo?
W naszych realiach wędkuję na jedną wędkę a jak brania są bardzo słabe wystawiam drugą i bardzo rzadko.    (2012/07/13 22:08)