Zaloguj się do konta

Połów karpia - jaka technika wędkarska?

utworzono: 2011/03/17 22:16
patrykwedkarz

w tym roku jest mój pierwszy sezon w którym zaczynam "karpiować" sprzęt już mam pozostała jeszcze technika łowienia , przynęta i niezbędnych akcesorie mam dopiero 13 lat i mój budżet nie jest duży bardzo prosze o rady i życze połamania kija nie ma kolanie :)
[2011-03-17 22:16]

patrykwedkarz

jeszcze zapomniałem dodać bardzo proszę o podanie nazwy i grubości dobrej żyłki
[2011-03-17 22:19]

Lukaszspin

Nie pisz w temacie pomocy bo wątpię że, dostaniesz odpowiedź?
Sorki ale ja się na KARPIOWANIU nie znam.
[2011-03-17 22:27]

Kolego o karpiowaniu jest napisane setki książek a to i tak kropla w morzu. Musisz sprecyzować jakie karpie chcesz łowić w jakiej wodzie, jaką metodą bo to wszystko jest istotne aby Ci pomóc w doborze żyłki czy sposobu łowienia itp. Także podaj kilka informacji co Cię interesuje a ja postaram się odpowiedzieć.
[2011-03-17 22:35]

Norbert Stolarczyk

Ma tylko 13 lat trzeba wybaczyć koledze ten całkowicie nie precyzyjny tytuł, poprawię mu to i nie będzie kuło w oczy.


[2011-03-17 22:38]

Ciekawe tylko czy teraz odnajdzie swój post? Wszak nie tak go tytułował.
[2011-03-17 22:44]

spines21

poprzedni tytuł był bardzo orginalny?

jeden taki,a więc łatwy w odnalezieniu?:)                           

            

                                                    

[2011-03-17 22:54]

ola86

Witam ....
Ma pytanie  jakie masz akcesorie karpiowe.????
Zobaczymy czego ci brakuje.....
[2011-03-17 22:55]

Norbert Stolarczyk

Tak poprzedni tytuł był bardzo oryginalny ;)
Zainteresowany tematem łowienia karpi odnajdzie go szybko. Ostatecznie zrobi to poprzez "aktywność forum" swojego profilu, lecz napiszę mu maila w tej sprawie.

[2011-03-17 22:58]

spines21

http://www.wedkuje.pl/jak,wedkarstwo-karpiowe,8767

pod tym linkiem jest trochę porad,możesz przejrzeć i pytać o szczegóły.

                                                

           

[2011-03-17 22:58]

patrykwedkarz

mój sprzęt to tylko wędzisko Jakson 3,90m i 3.00lb pojemność szpuli to 0.40mm-340m 11 łożysk przełożenie 4,9:1, karpiowy podbierak 2m , wiadro 5l oraz sito do zanęty

a więc co jeszcze potrzebuję ??
[2011-03-17 23:20]

Masz już bardzo dużo. Widzę po sprzęcie, że będziemy łowić z gruntu. Tak więc dokup haczyki o rozmiarze 6 - 8, żyłkę ok 0.25 maksymalnie 0.28mm ołów denny albo koszyczki zanętowe na zanętę o wadze ok 50 - 80 gram do tego jakąś rurkę antysplątaniową i przystępuj do montażu zestawu. Możesz jeszcze dokupić sygnalizator brań.
[2011-03-17 23:38]

patrykwedkarz

bardzo dziękuję za rady na 100 % się przydadzą ale chciałbym tez spróbować połowić na kulki proteinowe kupiłem już nawet haczyk z włosiem i wiertło o których zapomniałem dodać,czy mógłby mi pan polecić jakieś kulki na wiosnę?
[2011-03-18 00:04]

Wiesz co kolego? Na wiosnę z reguły nie łowi się na kulki proteinowe a raczej na robaki czerwone lub białe. Kulki to świetna przynęta ale sprawdza się raczej późną wiosną i w ciągu lata. Wiosną karp lepiej bierze na wszelkiego rodzaju robaki. Jeśli jednak koniecznie chcesz zastosować kulki to polecam smaki raczej słodkie takie jak truskawka czy wanilia.
[2011-03-18 00:08]

Norbert Stolarczyk

Co wędkarz to teoria
Do ego też się z czasem przyzwyczaisz młody kolego ;)
Na łowisku na którym nigdy na kuki nie łowiono to jak powiedział kolega powyżej zastosuj inną przynętę co nie oznacza, że masz podarować sobie kulki o ile chcesz w przyszłości na nie łowić. 
Jak najbardziej możesz zanęcić kilkoma sztukami powtarzając ten zabieg chociaż kilka razy.
w łowiskach w których karpie znają zjawisko kulki możesz spokojnie na nie poławiać, proponuję skupić się na kulkach typu śmierdziuchy.
[2011-03-18 07:12]

JKarp

Wiesz co kolego? Na wiosnę z reguły nie łowi się na kulki proteinowe a raczej na robaki czerwone lub białe. Kulki to świetna przynęta ale sprawdza się raczej późną wiosną i w ciągu lata. Wiosną karp lepiej bierze na wszelkiego rodzaju robaki. Jeśli jednak koniecznie chcesz zastosować kulki to polecam smaki raczej słodkie takie jak truskawka czy wanilia.
Cześć
Nie no Thunder nie do końca jest tak jak napisałeś :-)
Owszem łowi się na kulki i jest to regułą, która ma wyjątki. Można łowić na Magot Clipa zakładając białe lub czerwone robaki i to jest ten wyjątek według mnie.
Jeśli chodzi o wiosenne kulki to raczej małe 14 do 16mm. Zapach naturalny bez jakiś dipów i boosterów. Nęcenie punktowe z worka PVA. Im cieplej tym można kulkom nadawać jakiś wyraźny smak ale bez szaleństw. Smaki na wiosnę to ryba, skorpiaki-ochotki, jakieś małże. To wszystko można przełamać delikatnie owocem.
Janusz JKarp

[2011-03-18 08:04]

JKarp

I jeszcze jedno mi się przypomniało.
Norbiko chyba już nie ma takiej wody, która nie widziała kulek proteinowych. A jeśli nawet z zapewniam Cię, że naprawdę dobre kulki z dobrych, świeżych składników mogą zdziałać cuda :-)
Janusz JKarp
[2011-03-18 08:08]

mój sprzęt to tylko wędzisko Jakson 3,90m i 3.00lb pojemność szpuli to 0.40mm-340m 11 łożysk przełożenie 4,9:1, karpiowy podbierak 2m , wiadro 5l oraz sito do zanęty

a więc co jeszcze potrzebuję ??




po pierwsze mata aby ryba sie nie poobijała o kamienie czy coś
Na pewno będziesz potrzebował żyłki -polecam 0.30 raczej nie cieńsza firmy sufix,daiwa,tandem baits
podpórki 4 szt+ sgnalizatory elektroniczne 2 szt +sygnalizatory mechaniczne 2 szt
Z akcesoriów to ciężarki 80-100gram
Haki nr 6 ,4 , 2
no i jakiś stołek czy coś

Wiadra zanętowe ,sita ,koszyki zostaw do łowienia płotek,w karpiowaniu nie zabardzo jest sens używania zwykłej sypkiej zanęty bo ta sprowadza drobnicę.
Zanęte sypką stosuje się w zasadzie tylko w metodzie "the metod" lub w formie "kiełbasek" w materiale rozpuszczalnym czyli PVA (nawilżonej boosterem bo woda rozpuszcza materiał PVA)
Do nęcena stosuje sie najczęściej granylaty ,pellety ,kulki i ziarna
(kukurydza ,konopie,łubin,groch,fasola)
[2011-03-18 11:47]

Technika, technika.....tam zaraz technika. Polewasz i pijesz. [2011-03-18 12:23]

Technika, technika.....tam zaraz technika. Polewasz i pijesz.




widzę że kolega w temacie i praktyk
[2011-03-18 12:33]

Technika, technika.....tam zaraz technika. Polewasz i pijesz.




widzę że kolega w temacie i praktyk




To ironiczne stwierdzenie? Czy poprostu wrodzony brak poczucia humoru?



[2011-03-18 13:00]

smmk

i uważaj na sprzęt bo ta franca potrafi wędkę porwać zwłaszcza ze zwykłych podpórek:)  powodzenia [2011-03-18 13:13]

ironia mastiff skoro ty sie możesz napierdzielać to pozwól to samo robić i innym
nie musisz wszędzie zgrywać "guru" co nie może ścierpieć odrobiny żartów

[2011-03-18 13:38]

patrykwedkarz

bardzo wszystkim dziękuje za te rady lecz pozostała jeszcze sprawa kulek lepiej kupić czy zrobić? co sie bardziej opłaca
[2011-03-18 13:55]

ironia mastiff skoro ty sie możesz napierdzielać to pozwól to samo robić i innym

nie musisz wszędzie zgrywać "guru" co nie może ścierpieć odrobiny żartów




Normalny ty jesteś????????????? Jakos w twoim kulawym poscie nie było żadnego choćby znaku interpunkcyjnego swiadczącego o twoim humorystycznym podtekście. Co się tak ciskasz? Do ciebie coś pisałem? To i ty milcz do mnie! "Praktyk" w temacie alkoholu, to mnie miało okreslić jako alkoholika, rozbawić MNIE, czy jak? Żebym ja ciebie nie musiał określić "FACHOWCU" od karpi, w czym ty jesteś PRAKTYK, bo ci w pięty pójdzie.... Piszesz, to pisz, ale nie do mnie, nie o mnie i nie obok mnie.




[2011-03-18 14:11]

Ja sie czepiam???to ty czegoś sie do mnie doczepiasz! czy w twoim poście o piciu  był jakiś znak???

Zresztą nie spinaj sie tak boi zawału dostaniesz.
Ty nikomu nie będziesz dyktował kto do kogo ma prawo na forum pisać.
Zresztą....nie chce mi sie z tobą kłócić.
[2011-03-18 14:43]