Zaloguj się do konta

Połów feederem kilka słów

utworzono: 2011/08/22 21:35
Marek Tczew

Ostatnio polawialem na Wisle na dwa federki metota gruntowa, sobota ostatni taki cieply lykend. Bylo przyjemnie ryby braly srednio ale mialem pare , bray plocie leszczyki i klenie. Lowilem na groch z puszki i kukurydzez z puszki. Brania dosc energiczne bardzo dobrze widoczne na miekkim federku drobnica niedawala rady tak wiekszej przynecie. Bylo milo. Pozdrawiam.
[2011-09-07 20:25]

miecz-gaz

Bardzo fajne i delikatne krytyki opisujecie panowie po kiju.I bardzo dobrze.Jest pewna grupa osób-bez urazy,co mają we krwi krytykę na każdy temat w tym portalu.Ja też używam różnych  zestawów nawet do cięższych Feederów.Do 150g. potrafię zmontować zestaw o przetoce do 18 i mniej, głównej 20 że co niektórym gały wypadają-co no na tym wyciągnie,kij po byku a zestaw na płoteczki ?.Jak wyląduje leszcza tak 2-3 kg.to cisza ,bez słów.Pozdrawiam i cieszy mnie to że są w śród nas tacy co takim troszkę potrafią do kopać""". [2011-09-08 13:24]

Przeczytałem wszystkie Wasze opinie, więc i ja coś od siebie dodam, a ponieważ feedery robię od 1981 roku (kiedy jeszcze tak te kije nie nazywaliśmy), oraz jest to moja główna metoda połowu (w różnych konfiguracjach), to moi Koledzy uważają, że trochę się na tym znam.

Łowiłem klenie i złote leszcze na żyłkę 0,10 po około 2 kg (w tym dniu tylko ja łowiłem), ale te same klenie łowiłem na żyłkę 0,40. Czyli jak ktoś tutaj słusznie powiedział, musimy my dostosować się do łowiska i warunków, a nie przyroda do nas.

Dzisiaj na moich Feederach jako typowe linki główne mam od żyłki 0,22 do plecionki 30 kg.

Właśnie schnie mi kij wykonany na blankach wędki morskiej do surfkastingu o wstępnych parametrach c.w co najmniej 350 g długości 4,5 m (bez szpica). Zrobiłem ją dlatego, że w tym roku znalazłem 2 miejsca na Odrze (razem kilka na odcinku Wrocław – Szczecin), które nikt nie obławia. Właśnie na te miejsca przygotowałem ten kij. Co „śmieszne”, zamierzam zwiększyć moc plecionki z nawojem 300 m. Czemu tak? Ponieważ holując rybę – dużą rybę – na tych łowiskach nie mogę skorzystać z łodzi, nie mogę biegać po brzegu, a hol będzie się odbywać w prądzie i na przestrzeni małego kąta holu. Łowiska niesamowicie trudne… ale ja się tym nie zrażam. Nie raz przegrałem z rybą… i żyję.

Drugi taki kij o podobnych parametrach, ale długości nie więcej jak 2,3 m zrobię na dniach.

Jak widzicie Koledzy, sprzeczanie się o to, jaki zestaw należy stosować do feedera (bez wiedzy o warunkach połowu i wielkości ryb) nie ma sensu.

[2011-09-16 10:07]

Kolego nikt tu się nie sprzecza, koledzy tylko wymieniają się bardzo ciekawymi inforamacjami na temat połowu feederem, to że robisz sam wędziska nieoznacza że jesteś wszystkowiedzący i zapewniam cię ,ci którzy tu się wypowiadają bardzo ciekawie piszą i dużo można się dowiedziec , a to że ktoś chwali się że  robi sam wędziska myślę że na nikim nie wywiera szczególnego wrażenia. [2011-09-16 12:25]

bednar14

Zgadzam się z kolegą lin 66
[2011-09-16 17:51]

Marek Tczew

Witam polawiam na Wisle mam dwa Federki firmy Mikado o dl. 3m. z trzema wymiennymi koncowkami o roznej akcji.Polawiam metoda gruntowa z koszykiem zanetowym z dodatkowym obciarzeniem do 40 gram. Lowie w nurcie jak i wzatoczkach , powiem szczerze sprawuja sie niezle cagnolem juz suma troche wiekszego od kturego zlowilem wczesniej bylo przyjemnie. Co najfajniejsze drgajace koncowki spelniaja swoja role nawet przy delikatnych braniach bialej ryby , typu leszcz czy tez ploc. Sa doskonale widoczne i przyprawiaja o dreszyk emocji podczas brania.Mysle ze dalsze polowy same w sobie beda pewnego rodzaju dochodzeniem do pewnej wprawy i doswiadczenia .Uczymy sie cale zycie. Pozdrawiam.    
[2011-09-16 23:16]

Marek Tczew

Witam polawiam na Wisle mam dwa Federki firmy Mikado o dl. 3m. z trzema wymiennymi koncowkami o roznej akcji.Polawiam metoda gruntowa z koszykiem zanetowym z dodatkowym obciarzeniem do 40 gram. Lowie w nurcie jak i wzatoczkach , powiem szczerze sprawuja sie niezle cagnolem juz suma troche wiekszego od kturego zlowilem wczesniej bylo przyjemnie. Co najfajniejsze drgajace koncowki spelniaja swoja role nawet przy delikatnych braniach bialej ryby , typu leszcz czy tez ploc. Sa doskonale widoczne i przyprawiaja o dreszyk emocji podczas brania.Mysle ze dalsze polowy same w sobie beda pewnego rodzaju dochodzeniem do pewnej wprawy i doswiadczenia .Uczymy sie cale zycie. Pozdrawiam.    

Oto Moje Federki.
[2011-09-16 23:19]

Banisher10

Dzisiaj niestety nic nie brało :( Ale pogoda piękna i warto było iść nawet po nią :))
[2011-09-17 13:21]

ryukon1975

Fakt pogoda jest świetna,wspaniałe perspektywy bo ja właśnie piję kawę i zaraz startuję.Miejscówkę mam zanęconą liczę na kolosalne ryby.:)
[2011-09-17 13:32]

jarek30

u mnie  na odrze trochę połapałem 5 leszczyków po 40 cm 6 50 cm woda niska jest taki odcinek odry ze nie da się łapać    [2011-09-17 13:43]

Banisher10

Fakt pogoda jest świetna,wspaniałe perspektywy bo ja właśnie piję kawę i zaraz startuję.Miejscówkę mam zanęconą liczę na kolosalne ryby.:)

Życzę powodzenia !! :))
[2011-09-17 14:01]

Banisher10

u mnie  na odrze trochę połapałem 5 leszczyków po 40 cm 6 50 cm woda niska jest taki odcinek odry ze nie da się łapać   


No to ładnie :)) Gratulacje :)
[2011-09-17 14:05]

ryukon1975

Fakt pogoda jest świetna,wspaniałe perspektywy bo ja właśnie piję kawę i zaraz startuję.Miejscówkę mam zanęconą liczę na kolosalne ryby.:)

Życzę powodzenia !! :))

Dziękuję po fakcie bo nie byłem pewny czy jest za co.:) Jest jaź na brąz
[2011-09-17 20:25]

Banisher10

Piękny , pozazdrościć :)) Że tak spytam na groch ? :))
[2011-09-17 20:48]

Gratuluję połowu piękna ryba. [2011-09-17 20:49]

ryukon1975

Piękny , pozazdrościć :)) Że tak spytam na groch ? :))

Tak na groch dokładnie na dwa ziarna na haku nr.8.:)
[2011-09-17 21:06]

rolo81

witam i jak tam połowy feederkami dzisiaj na odrze klenie skubały na kuku mało feeder nie spadł z widełek :)))) woda malutka i pomału spada dalej
[2011-09-18 19:05]

ryukon1975

Moja nowa miejscówka,wczoraj darzyła okazami dziś same średniaki.Miałem czas ją dopracować bo liczę że tam się zadomowię  na dłuższą chwilę chwilę.
[2011-09-18 19:25]

Byłem dzisiaj na rzece , ale tylko jeden mały krąpik się uwiesił szczytówki stały jak zaczarowane. [2011-09-18 19:27]

ryukon1975

Rzut oka na wodę.Tam są ryby,duże ryby.Morda sama się śmieje na ten widok, przynajmniej moja.:)
[2011-09-18 19:31]

rolo81

na odrze drobnica
[2011-09-18 19:37]

Banisher10

Jak łowicie na bardzo zamulonych łowiskach feederem ? Czy to ma sens ? Byłem tam raz i złapałem małego okonia ,podajnik to sprężyna 10 gr przynęta kuku i czerwony, zanęta nie była mocno sklejana taka aby po chwili wpadnięcia podajnika do wody uwalniała się . Wiem ze są tam duże liny i podobnież jazie (tak mówią wędkarze,ja tam w życiu nie widziałem ani jednego:))Czy są jakieś zestawy na muliste dna ? Czym nęcić ? Gotowana kuku sklejona z maka tortową i kukurydzianą?(w grę wchodzi tylko wyrzut ręką) Czy na hak zakładać tą kuku czy z puszki czy wql co innego ?

Pozdrawiam:))
[2011-09-18 19:42]

ryukon1975

Nie wiem bo nie łowię na takich łowiskach u mnie więcej kamieni i żwiru jak piasku a zamulenie to nieznana rzecz.:) Nie chcę tworzyć domysłów,może wypowie się ktoś kto w takowych łowi.

[2011-09-18 19:52]

rolo81

Jak łowicie na bardzo zamulonych łowiskach feederem ? Czy to ma sens ? Byłem tam raz i złapałem małego okonia ,podajnik to sprężyna 10 gr przynęta kuku i czerwony, zanęta nie była mocno sklejana taka aby po chwili wpadnięcia podajnika do wody uwalniała się . Wiem ze są tam duże liny i podobnież jazie (tak mówią wędkarze,ja tam w życiu nie widziałem ani jednego:))Czy są jakieś zestawy na muliste dna ? Czym nęcić ? Gotowana kuku sklejona z maka tortową i kukurydzianą?(w grę wchodzi tylko wyrzut ręką) Czy na hak zakładać tą kuku czy z puszki czy wql co innego ?

Pozdrawiam:))

łowiłem kiedyś na takim stawie i powiem ci że miałem też taki problem ale sprawdził się koszyk musiałem go zdeformować i był troszkę płaski nie całkiem ale jego płaszczyzna nie pozwalała zapaść mu się w mule oczywiście był to kosz 15 gr a co do ryb to jak masz zamiar połowić lina to zakładaj rosówki do nęcenia używaj procy a kuku możesz śmiało nęcić bo nie zapadnie się w mule tylko nie rób kul tylko nęcisz procą
[2011-09-18 20:05]

rolo81

tak wygląda odra i nadal woda spada :((
[2011-09-18 20:07]