Połów belony zasady

/ 28 odpowiedzi
Witam.Napiszcie proszę jak uzyskać zezwolenie na połów w Bałtyku i czy takie zezwolenie pozwala na wędkowanie w Zatoce Puckiej? Proszę też o info czy ktoś łowi majowe belony z brzegu? Chodzi mi o Bałtyk i Pucką w okolicach Kuźnicy na Helu.Pozdrawiam wszystkich!Pluszcz
u?ytkownik57785


Znajdź tu kolegę @baloonstyle i jego pytaj.... (2011/01/17 19:00)

bobus86


@baloonstylepolecam tego kolege.ale dam cos od siebie jesli chodzi o lowienie na kutrach to oni wszystko zalatwiaja.placisz i masz ubezpieczenie,zezwolenia na polow z kutra itd.jesli chcesz lowic z plazy to nie mam zielonego pojecia.pozdrawiam (2011/01/17 22:32)

bobus86


a jesli chodzi o belone i lowienie z brzegu to z tego co wyczytalem zalecaja spining i obrotowki:)powodzenia (2011/01/17 22:33)

kasalka


Odnośnie zezwolenia http://www.oirm.gdynia.pl/index_pliki/Page568.htm
Poczytaj na stronie a w razie wątpliwości zadzwoń po informacje z pierwszej ręki. Co do połowów poszukaj. Coś było o belonie (2011/01/18 01:23)

baloonstyle


Pozwolenia hmmmmmmm na kutry nie musisz mieć żadnych pozwoleń, wszystko musi posiadać armator łącznie z ubezpieczeniem. Twoim obowiązkiem jest tylko posiadanie dowodu osobistego w celu nie otrzymania wyroku za nielegalne przekraczanie granic państwa.
Z brzegu zakupujesz w  kapitanacie pozwolenie no i heja do walki :))
Belonę  najlepiej łapać na "Małym morzu" koło pucka, mianowicie nakładasz wodery i wodą idziesz około 200 w morze zatrzymujesz się a te paskudztwa pływają Tobie pod nogami:)) System jak na okonia, wszystkie blachy okoniowe są dobre na belonę, im mniejsza tym lepiej :))
Możesz też łapać w porcie no ale do portu to lepiej na bardzo duże okonie jechać albo flądry :))
Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :)) (2011/01/18 06:15)

Pluszcz


Wielkie dzięki! A czy na wędkowanie w porcie jest ta sama opłata co na plażę?Pzdr,Pluszcz (2011/01/18 16:00)

Yubari


Nie jestem pewien czy w Puckim porcie można łowić legalnie. Sam widziałem jak cymbał z UM pływał motorówką po żyłkach dziadków łowiących przy nabrzeżach.
Pozdrawiam (2011/01/18 17:09)

Mefokiller


Pozwolenia hmmmmmmm na kutry nie musisz mieć żadnych pozwoleń, wszystko musi posiadać armator łącznie z ubezpieczeniem. Twoim obowiązkiem jest tylko posiadanie dowodu osobistego w celu nie otrzymania wyroku za nielegalne przekraczanie granic państwa.
Z brzegu zakupujesz w  kapitanacie pozwolenie no i heja do walki :))
Belonę  najlepiej łapać na "Małym morzu" koło pucka, mianowicie nakładasz wodery i wodą idziesz około 200 w morze zatrzymujesz się a te paskudztwa pływają Tobie pod nogami:)) System jak na okonia, wszystkie blachy okoniowe są dobre na belonę, im mniejsza tym lepiej :))
Możesz też łapać w porcie no ale do portu to lepiej na bardzo duże okonie jechać albo flądry :))
Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :))

czesc,lowiles kiedys belony?Ja tak.Prosta metoda,a mianowicie spinning jak na trocie,z kulka w ktora nalewasz wody zamykasz(po to aby obciazenie przy rzucie bylo)haczyk i kawalek miesa z sledzia na haczyk.100 procentowe brania.Blachy i muchy nie daja tyle rezultatu.Sezon na belony zaczyna sie wtedy gdy na polach zaczyna rzepak kwitnac taka jest zasada.Zlapalem juz 1000 sztuk i wiem o czym mowie.Kula wodna nie kosztuje duzo,najlepiej przezroczysta.Pozniej dolacze zdjecie jak toma wygladac.


(2011/01/22 08:16)

Mefokiller


Moze wszystkiego nie wyjasnilem kule napelniasz do polowy woda zeby plywala po wodzie.Po zarzucie powoli sciagasz do brzegu przez krecenie kolowrotkiem.W tymczasie gdy rzepak kwitnie belony podchodza do brzegu,i rywalizuja z trociami o pozywienie.W tym okresie trudno o trocie. 

(2011/01/22 08:31)

baloonstyle


Heh tego z rzepakiem nie słyszałem jeszcze ciekawe....  Napisz co ma kwitnący rzepak wspólnego z beloną? (2011/01/22 09:06)

Mefokiller


Tak zawsze tu w Niemczech bylo i zgadza sie od lat,ze mozna z brzegu lowic belony.Wczesniej to chyba z kutra na ktory szkoda szmalu.

(2011/01/22 10:52)

u?ytkownik60775


Wielkie dzięki! A czy na wędkowanie w porcie jest ta sama opłata co na plażę? Pzdr, Pluszcz

Witaj kolego Sportowe zezwolenie połowowe wydane przez okręgowy inspektorat rybołówstwa morskiego uprawnia do wędkowania z plaży,główek portowych,na terenie portów także oraz urządzeń pływających dotyczy  to też wypraw na dorsza ale szyprowie tego nieprzestrzegają  bo ważniejsza dla nich kasa>ja wędkuje w Łebie a mój brat w Ustce. (2011/01/22 22:31)

baloonstyle


Tak zawsze tu w Niemczech bylo i zgadza sie od lat,ze mozna z brzegu lowic belony.Wczesniej to chyba z kutra na ktory szkoda szmalu.


No nadal nie wyjaśniłeś o co chodzi z tym rzepakiem.

(2011/01/23 08:17)

marcinfan


Cześć myślę ,że mogę ci pomóc bo jestem z Władysławowa. Po zezwolenie musisz udać się to bosmana w porcie ,,Szkuner" we Władysławowie tam załatwiasz sprawy i płacisz około 30 zł za cały rok wędkowania.Pozwala one na łowienie w Bałtyku i Zatoce Puckiej .Belonę łowie właśnie w porcie gdzie jest ich bardzo dużo już nawet od końca kwietnia do czerwca (2011/01/23 12:20)

Mefokiller


Tak zawsze tu w Niemczech bylo i zgadza sie od lat,ze mozna z brzegu lowic belony.Wczesniej to chyba z kutra na ktory szkoda szmalu.


No nadal nie wyjaśniłeś o co chodzi z tym rzepakiem.





Tak tu sie przyjelo od starych wedkarzy i rybakow.Jak,tu przyjechalem to nie wiedzialem jak te belony lapac.Rzucam blacha jak zwariowany i nic.Facet obok mnie ciagnie jedna po drugiej.W kurzylem sie i poszlem zapytac jak on to robi.Pokazal mi kule wodna i kawalek sledzia na haczyku.Zmontowalem ten zestaw i nie moglem zarzucic,dalej,znowu do faceta,Ktory mi wszystko objasnil.Kule trzeba do polowy napelnic woda,i wtedy zarzucilem pierwszy rzut i piersza belona w moim zyciu.Pozniej juz tego mialem jak sledzi w dobrej porze.Ale to powiedzenie jak rzepak zaczyna kwitnac,to wtedy belona podchodzi do brzegu zawsze sie zgadzalo.Moze chodzi tu o temperature,zegar biologiczny,czy przyslowia starych rybakow tego nie wiem. (2011/01/23 17:06)

baloonstyle


Hmmm ciekawe popytam w porcie jak będę na dorszu bo to naprawdę ciekawostka :)) (2011/01/23 19:40)

Mefokiller


Hmmm ciekawe popytam w porcie jak będę na dorszu bo to naprawdę ciekawostka :))

AW: Hornhecht Angeln im Kreis Plön Schönberg
Fautregel: Wenn der Raps blüht.

Ansonsten erfährst du hier im Forum schnell, wenn die Hornpieper da sind __________________
Viele Grüße, Alex Przetlumacz sobie te prawo piesci.Jeszcze sie dowiedzialem ze bierze na kawalek wedzonej szynki,nawet w Danii to stwierdzono,i na montaz "Sbirulino".Tez tu jeden sie pyta kiedy belona bierze z brzegu,Ta sama odpowiedz innego wedkarza,co i moja.
(2011/02/08 22:29)

czarjan21


Witam Panów, jestem nowym forumowiczem, miłośnikiem tej pięknej dyscypliny jak Wy koledzy i chciałbym się Was o coś zapytać. Mianowicie jestem mieszkańcem Łeby i chciałbym się dowiedzieć co nie co o wędkowaniu z plaży właśnie tych niesamowicie walczących belon. Otóż, gdzie je można spotkać, chodzi mi o charakterystyczne miejsca, po której stronie kanału (plaża wschodnia czy zachodnia) najczęściej występują? Czy ktoś z Was próbował właśnie Łebie? Jak sprzęt jest najlepszy w tym wypadku i jakie metody. Doszły mnie słuchy ze u mnie w mieście są wyniki jedne z lepszych w kraju i chciałbym spróbować zwłaszcza że wiem iż ta ryba genialnie zachowuje się na kiju. Jeżeli nie jest to dla Was problem to prosiłbym o kilka wskazówek. Pozdrawiam :) (2013/02/01 02:45)

Tomek moczykij


Cześć.Nie wiem jak sie łowi w Łebie, ale wiem jak się łowi w Darłowie i okolicach.Przedstawie Ci najpopularniejsze metody w skrócie.1. Spinning - kij trociowy, żyłka 0,22-0,25mm kołowtrotek 3500-4500. przynęty to blachy wachadłowe (takie wąskie, wyglądające jak śledź czy tubis), obrotówki, woblery do 10cm, najlepiej srebrne2. Ciężki spławik - sprzęt jak wyżej, z tym że zestaw końcowy wygląda tak: spławik 15-25g dociążony, przypon wolframowy, hak węgorzowy, a na haku kawałek śledzia (najlepiej sprawdza się ogon) i rzucasz tym jak najdalej w morze i czekasz :)

jako ciekawostkę dodam że zamiast haczyków mozna używać takich specjalnych związanych ze sobą cieńkich nitek - 100% ataków kończy na brzegu, zęby belony zaplątują się w te nitki i nie ma opcji żeby się sama wyplątała :)
Pozdrawiam (2013/02/01 11:08)

czarjan21


Dzięki Wielkie za odpowiedź, na pewno wykorzystam Twoje rady w tym roku i aż nie mogę się doczekać owego momentu. Bardzo podoba mi się opcja tych nitek, zwłaszcza że nie ranisz przy tym ryby. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję również za link, który przesłałeś :) (2013/02/02 08:33)

Zenmach


W Grecji w wędkarskich też sprzedają taką niby włóczke właśnie na belony, ale nigdy tego nie używałem, łowiłem tylko na surfcasting... (2013/02/02 09:03)

Frisk


Włóczki szukałem długo, w końcu trafiłem na sklep i kupiłem kilka metrów w trzech kolorach od gościa, kóry obszywał krawędzie ciętych wykładzin dywanowych. Ani na pomarańczową, białą i niebieską nic nie złapałem, choć muszę przyznać że na pomarańczową było kilka odprowadzeń.
Od tego czasu nic poza ostrą małą kotwiczką oddaloną o parę centymetrów od błystki wahadłowej nie sprawdza mi się lepiej na belony. W tym roku atakuję w drugiej połowie maja na Mierzei Wiślanej, mam nadzieję że belony będą już wytarte. Chętnych na wspólne łowienie zapraszam do kontaktu. (2017/04/21 17:34)

Askan


wędkowałem za beloną w Sarbinowie a po zezwolenie musiałem jechać do Kołobrzega do kapitanatu po drugiej stronie rzeki.Łowiłem w mieś.MAJU w piękna pogodę ale nie miałem ze sobą spodniobutów ani woderów ale w tej zimnej wodzie wchodziłem do morza w krótkich majtkach i tenisówkach.Żona siedziała na brzegu z kocami a ja za każdą wyjętą ryba grzałem się na fotelu.Miałem jeden kij teleskopowy i koławrotek zakupiony od ukraińców w Kołobrzegu na targowisku oraz żyłkę 0,22 a blachy wahadłówki kupiłem w wędkarskim.Było tak jak doradzali mi miejscowi z Gąsek,rzuć jak najdalej poza stado i ściągaj dosyć szybko a wszystkie przytrzymania zacinaj.Były efekty,czasami wyjąłem 7 szt a czasami tyko 4 szt ale było bardzo fajnie bo zawsze coś się działo.Trzeba było tylko iść za stadem i obserwować wodę.Pozdrawiam i życzę dużo kontaktów z rybą. (2017/04/22 12:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Czesław, w maju do Bałtyku w majtkach i tenisowkach?! Przecież to można sobie jajka zahibernować! Jesteś bohater!
Ogromnie żałuję, że ze względów finansowych nie mogę się w tym roku wybrać na belony. Chyba się połaczę... ;-( (2017/04/22 15:33)