Polecane przez Was jeziora na leszcza na mazurach!

/ 5 odpowiedzi
Witam. Chciałbym dowiedzieć się jakie są wasze propozycje jezior w których nie brakuje waszym zdaniem leszcza oczywiście na mazurach!!! z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam!
u?ytkownik997


Jezioro szelment wielki na suwalszczyźnie (2010/03/19 15:30)

Mateja


Jestem tak jak kolega wyżej zainteresowany tematem.

Poszperałem w internecie i wędkarze piszę że z rybą jest marnie.
Możesz coś od siebie napisać o połowie leszcza? Chodzi mi o metodę,
głębokość, przynęty,zanęty itp. (2010/03/19 18:04)

skoment


Na Szelemencie nie łowiłem leszczy od dawna, ale wiem że są wspaniałe okazy. Widziałem na własne oczy jak ganialiśmy za szczupakami jak się spławiały takie około 2kg. Jeżeli chodzi o metody to generlnie duża rosówa, albo pęczek mniejszych czerwonych robali, zawsze skutkował złapaniem czegoś konkretnego. Kładłem przynętę na dnie, lekko przegruntowany zestaw i czekałem aż coś się zacznie dziać. Oczywiście nie ma łowienia leszczy bez "hurtowego" i sysytemetycznego kilkudniowego nęcenia. Pomocna będzie łódź, dotrzesz do lepszych miejscówek. Echosonda może pomóc w namierzeniu stada, jakteż tras jego wędrówki. Nęciłem zawsze bogatą zanętą, dużo, słodko (melasa), aromat anyżowy. Kastery cięte gnojaki, pinka, to co było dostępne (ale świerze). Czasem płatki owsiane (silnie kleją). Około 1/2 zanęty stanowiła firmowa zanęta (dobrze mi się sprawdzały firmowe Dragony i Marcele). Miejsca to z reguły jakieś zatoki z płaskim blatem u podnóża podwodnego stoku, starałem się szukać na głębokości 6-9 metrów.

Ale oprócz Szelementu polecam jeziora (100% leszczowe łowiska) w kolejości zasobności w leszcze: Wigry (nie można nęcić), Pierty Wigierskie (też zakaz nęcenia), Sumowo obok Bakałerzewa, Kamenduł, Białe Filipowskie, Szurpiły.

 

(2010/03/19 20:38)

huberto


Dzięki bardzo kolego skoment za odpowiedz na moje pytanie oraz za opis swojego sposobu łapania postaram się odwiedzić chociaż cześć przez Ciebie podanych jezior!!! jeszcze raz dzięki pozdrawiam (2010/03/19 20:57)

kaugustyn13


Witam. Na poczatek chce sie przywitac poniewaz jestem nowy na forum. Co do tematu to polecam jezioro Niegocin w Gizycku. Sam tu wedkuje i nastawiam sie na leszcze z gruntu. Efekty sa niezle. Polecam. (2010/03/22 19:07)