Zaloguj się do konta

Polecam Forum

utworzono: 2016/02/18 18:51
JanNowak1990

Panie i panowie polecam wszystkim wędkarzom http://splawikigrunt.pl a w szczególności jego forum. Warto zapoznać się z filmami Luka bo choć kręcone w większości na terenie UK, to jednak można dużo przenieść na nasz grunt. Jak tak oglądam ryby, z jakimi autor spotyka się na tamtych łowiskach to ogarnia mnie tylko jedno marzenie. Nie jest to wcale marzenie o łowieniu takich sztuk, jest to marzenie aby w końcu polscy wędkarze zrozumieli, że wędkarstwo to pasja, to sposób na "wytrącenie" z organizmu złej krwi. Aby jednak wypoczywać w pełni nad Naszymi wodami należy postępować z rybami etycznie i przestać traktować wędkarskie trofea jako tani substytut kupowanego jedzenia. Jedzmy ryby ale tylko te, które leżą na półkach sklepowych i przestańmy w sposób trywialny tłumaczyć się przed samym sobą - nie wypuściłem bo przecież i tak inny by zabrał.  [2016-02-18 18:51]

Artur z Ketrzyna

No z rybkami z półek sklepowych toś troszkę poleciał... Źródło? Kogo wspierasz rybaka, kłusola i pośrednio takie gospodarstwo jak PGR PZW Suwałki itp. twory.
A moża ty rybak i rybka ci  nie schodzi? ;-)

Kolega młody, to i zrozumiałe że takie hasło chwycił. ;-)


[2016-02-18 19:27]

JanNowak1990

Chodziło mi o sedno sprawy a nie poszczególne jego elementy. My Polacy mamy już w sobie niestety taki nawyk narzekania i zganiania winy na innych. A to PZW za mało zarybia, a to PGRyb za bardzo eksploatuje jeziora, a to kłusowników za dużo a PSR nie chce się ich chwytać tylko ganiają porządnych wędkarzy.I w tym upatrujemy nasze kolejne porażki wędkarskie. Ja po prostu dałem namiar na stronę i filmiki, może choć jedna osoba je oglądająca wypuści 5kg karpia, którego nie oglądając by zjadła. To będzie jeden karp w kierunku poprawy sytuacji naszych wód. Oczywiście regulamin zezwala zabierać ryby i je konsumować. Nie neguję tego, że ktoś zgodnie z literą prawa zabierze połów. Neguję natomiast wszechobecną obłudę - zganiania winy na innych. Niech każdy pomyśli ile w roku zabrał ryb i ile lat łowi. Zdamy sobie sprawę, że gdyby choć część z tych ryb wróciła do wody, rozmnożyła się to populacja byłaby nie mniejsza niż w łowiskach, które odwiedza cytowany wyżej Luk. Pozdrawiam
   [2016-02-19 00:46]

TheBill

Motasz się pan w zeznaniach. Negujesz zganianie winy na innych a winą za brak ryb obarczasz wędkarzy. Nie lubisz obłudy a stwierdzasz że karp w naszej wodzie poprawi sytuację naszych wód?  [2016-02-19 07:55]

krisbeer

Janie Nowaku, My Polacy (Ty jesteś tego przykładem) mamy też bardzo przykry żeby nie powiedzieć chamski, nawyk pouczania innych.  [2016-02-19 08:40]

JKarp

Motasz się pan w zeznaniach. Negujesz zganianie winy na innych a winą za brak ryb obarczasz wędkarzy. Nie lubisz obłudy a stwierdzasz że karp w naszej wodzie poprawi sytuację naszych wód? 





Były dyskusje o karpiach i jasno z nich wynika, że karp to niszczy chyba nie powiem co i komu. Karp niszczy tylko jak widać wody PZW bo kruca bomba dobrych łowisk komercyjnych jakoś nie niszczy.
Poza tym jak rozumiem, chodzi o zobrazowanie. Może być jedna uklejka jak karp być nie może ;-)
Nikt nikogo nie poucza - jak dla mnie bardzo rozsądny wpis.
JK [2016-02-19 09:19]

krisbeer

Kol. Januszu, a to co to jeżeli nie pouczanie?

,,Aby jednak wypoczywać w pełni nad Naszymi wodami należy postępować z rybami etycznie i przestać traktować wędkarskie trofea jako tani substytut kupowanego jedzenia. Jedzmy ryby ale tylko te, które leżą na półkach sklepowych i przestańmy w sposób trywialny tłumaczyć się przed samym sobą - nie wypuściłem bo przecież i tak inny by zabrał.''


pozdrawiam [2016-02-19 10:16]

pawelz

Jak napisze, ze do kija w klasie #5 AFTMA nalezy dobrac linke tez w 5 klasie  to puczam czy staram sie radzic ?.
K..a strach zaproponowac jakies zachowanie nad woda na tym forum, bo zaraz ktos napisze ze go do czegos zmuszam albo pouczam.
[2016-02-19 11:41]

JKarp

"należy postępować z rybami etycznie i przestać traktować wędkarskie trofea jako tani substytut kupowanego jedzenia."
Czyż nie należy postępować z rybami etycznie ?Wędkarskie trofea ja rozumiem, że to nie kilka płotek, leszcz czy choćby nawet lin 30 cm. Trofea to jak dla mnie okazy.

" Jedzmy ryby ale tylko te, które leżą na półkach sklepowych i przestańmy w sposób trywialny tłumaczyć się przed samym sobą - nie wypuściłem bo przecież i tak inny by zabrał."
Ile razy słyszałem takie zdania nad wodą :-( Ile razy ktoś usiłował tak tłumaczyć się bo chował małego szczupaka czy suma do torby :-( Może nie koniecznie podzielam opinię o tym żeby ryby jeść ze sklepu ale na pewno nie jest to pouczanie.
JK [2016-02-19 11:43]

krisbeer

Jak napisze, ze do kija w klasie #5 AFTMA nalezy dobrac linke tez w 5 klasie  to puczam czy staram sie radzic ?.
K..a strach zaproponowac jakies zachowanie nad woda na tym forum, bo zaraz ktos napisze ze go do czegos zmuszam albo pouczam.





To jest porada, nie widzidzi kolega różnicy ?

[2016-02-19 15:13]

luxxxis

A ja widzę to tak-wszystkie filmy miszczów,ich porady i złote myśli wzięte znad zagranicznych łowisk-o kant dupy potłuc...Dlaczego? bo to inny świat i minimum trzeba aby rybę wytarmosić.Ktoś kto łowi w takich warunkach połowę życia u nas ,czytaj w polszy,jest bezradny jak dziecko.
Siedzi sobie taki szary kowalski,ogląda fajne ryby na filmie,jakaś znana facjata radzi mu to i tamto,kowalski naładowany leci w swoim kraju nad wodę i czar prysł...To nie ta bajka panowie.
Częściowo można z takich epickich poczynań wynieść jakieś drobne ciekawostki,głównie sprzętowe,podejście do wędkarstwa i takie tam...resztę tylko w śmieci.
[2016-02-19 15:31]

JKarp

A ja znam takich co w Anglii złowili cały guzik choć ryb ponoć w bród.
Pojedź pokaż jakie to proste szczególnie w listopadzie czy styczniu, lutym .
Tak jak na komercji - jedni łowią a drudzy patrzą i klną na czym świat stoi.
JK [2016-02-19 16:38]

Wszystko zniosę ale jednego na pewno NIE. Nie lubię kiedy się robi ze mnie dętego frajera najlepiej w myśl szeroko pojmowanej etyki i ekologi. Brałem zawsze te ryby które miałem zamiar spałaszować dajmy na to na kolację z przyjaciółmi. 10 -cio krotnie złapanego jazgarza wypuszczam do wody a niech se bestia żyje ku uciesze okoni i szczupaków. Nie wyobrażam sobie żeby na ,,wyspach " ktoś tolerował ,,wyczyny "  Naszego kochanego PZW + wszelkiej maści samorządów , spółek wodnych etc.Wszyscy doskonale znamy podatek Belki do rzeczy. Wracając z wyprawy podczas której ryby nie chciały współpracować  zachciało nam się lina w śmietanie.
Nie napiszę w jakim miejscu ( Ci którzy mnie znają wiedzą o co chodzi )  i w jakiej restauracji pod jakim patronatem.W czasie degustacji ( nie powiem że nie zakrapianej) kolega wyjął rejestr połowów ze słowami wpiszę gościa z talerza ( lin) żebym nie uchodził za kłusownika.Wywołało to wprost atak szału pewnej niewiasty - resztę przemilcze. Dlatego też o przysłowiową d....ę  potłuc te wszystkie dywagacje o etyce i ochronie ryb skoro instytucje do tego powołane ( m.inn za nasze pieniądze) są największym kłusownikiem.
I to by było na tyle. [2016-02-19 17:20]

zbynio 33

Ja rozumiem, że wprowadzanie wędkarzom obostrzeń wszędzie tam gdzie "legalni kłusole" i nielegalni ciągną światami ile wlezie jest nie na miejscu. Z drugiej strony patrząc na to, ja nie muszę przyczyniać się do niszczenia tego co pozostało. Wracając do łowienia za granicą to oglądałem kilka filmów Luka i bardzo mi się podobały. Widać, że ma wiedzę. Jak wspomniał Janusz łowienie na komercji, czy na zbiorniku prywatnym z dużą ilością ryb nieraz niejednego zawodowca rozczarowało. Ileś tam lat temu pojechałem na lowisko prywatne z synem. Myślałem sobie jak ryby w h... to nie ma co się specjalnie przygotowywać i jakoś tam specjalnie zbroić. Nie uważam się za jakiegoś wielkiego eksperta, ale łowiłem leszcze, karasie, płocie, liny... na dzikich zbiornikach i myślałem, że nie może być nic trudnego w takim stawku. Niestety po pierwszej wizycie bardzo się rozczarowałem. Wtedy zafascynowało mnie wedkarstwo karpiowe i zacząłem uczyć się łowić karpie i tak pojawiłem się na forum... Jeśli ktoś twierdzi, że wszystko wie i wszędzie sobie poradzi to moim skromnym zdaniem nieraz się zawiedzie. Chociaż są omnibusy szczególnie na forach :).
Julian: z tym wpisaniem do rejestru to dobre... :) [2016-02-19 17:56]

pstrag222

z wami na forum nie mozna się nudzić [2016-02-19 18:01]

zbynio 33

z wami na forum nie mozna się nudzić



Jo :) [2016-02-19 18:32]

JKarp

z wami na forum nie mozna się nudzić





Cierpliwości - jeszcze dwa miechy i w weekend mnie nikt nie znajdzie ;-)
JK [2016-02-20 08:26]

Stan prawny Nas wędkarzy zafundowany Nam przez PZW oraz inne ,,społeczne " i ,,ekologiczne " organizacje możemy porownać do sytuacji w której skradzino Nam samochód a na drugi dzień dzwoni złodziej z pretensją czemuś tapicerki nie odkurzył bo pobrudził sobie dres.
Ps.Janusz za dwa miesiące Wisła,Narew,Bug a przede wszystkim Mazury,Mazury czy słońce czy chmury .
Pozdrawiam
Julek [2016-02-20 10:21]

Jakub Woś

Panie i panowie polecam wszystkim wędkarzom http://splawikigrunt.pl a w szczególności jego forum. Warto zapoznać się z filmami Luka bo choć kręcone w większości na terenie UK, to jednak można dużo przenieść na nasz grunt. Jak tak oglądam ryby, z jakimi autor spotyka się na tamtych łowiskach to ogarnia mnie tylko jedno marzenie. Nie jest to wcale marzenie o łowieniu takich sztuk, jest to marzenie aby w końcu polscy wędkarze zrozumieli, że wędkarstwo to pasja, to sposób na "wytrącenie" z organizmu złej krwi. Aby jednak wypoczywać w pełni nad Naszymi wodami należy postępować z rybami etycznie i przestać traktować wędkarskie trofea jako tani substytut kupowanego jedzenia. Jedzmy ryby ale tylko te, które leżą na półkach sklepowych i przestańmy w sposób trywialny tłumaczyć się przed samym sobą - nie wypuściłem bo przecież i tak inny by zabrał. 



Jestem zarejestrowany na tamtym portalu. Moim zdaniem jest jednym z lepszych. Jednak na forum trochę wieje nudą. Luk moim zdaniem to bardzo dobry wędkarz jednak nie interesuje mnie to co się dzieje na wodach Wlk Brytanii. Nie wybieram się tam a tu mamy inne realia.
[2016-02-20 13:24]

Z tego własnie oto powodu przestałem oglądać niektóre programy wędkarskie jak i niektóre filmy na tym forum. Bo tak na prawdę to g......o  mnie obchodzi jakie ryby Rysio lub Krzysio złapali dajmy na to na Ebro lub w fiordach Norwegii. Coś takiego to mogą sobie wyświetlać na działkowym grilu albo u cioci na imieninach . Pytania o trollig na Biskajach traktuje równie egzotycznie. Mogę obejżeć jeden film o takiej treści przez zwyczajną ciekawość i zainteresowanie ,ale nie na litość Boską do wyrzygu. Co innego gdy chodzi o Nasze krajowe łowiska a nóż widelec może tam trafię albo tam byłem lecz nie znalem dokładnie miejsca a rozważanie o połowach arapaimy w dorzeczu Amazonki lub Orinoko jest dla mnie równie ciekawe i egzotyczne jak łapanie pcheł na wielbłądzie w sercu Sachary.Odpisałem Ci Jakub abyś nie myślał że jesteś samotny w swoich poglądach.
Julian


[2016-02-20 17:08]

Jędrula

Mnie natomiast bardzo interesują relacje z UK , Niemiec , Norwegii , Szwecji czy Holandii . W naszym kraju , na wodach PZW ciężko nakręcić takie filmy jak robi Luk . Tam są ryby i można je łowić . W Polsce , aby tak połowić należy wybrać się na dobra komercje lub bardzo dobrze znać wodę i mieć dużo wiedzy  . Do końca mi tu nie chodzi o łowienie wielu ryb ,  bardziej o technikę i sposoby prezentowane przez obcokrajowców i min Lucjana-Luka . Takie produkcje to kopalnia wiedzy , wielu wędkarzy nie przywiązuje do tego uwagi i tkwi przy grochu i tradycyjnym koszyku od wielu lat . Mało tego , śmieją się i pokładają w wątpliwość proponowane metody , jednocześnie płacząc , że ryba nie bierze . Nie ma nic gorszego , niż konserwatywny i zamknięty na nowinki umysł wędkarza. [2016-02-20 17:49]

pstrag222

z wami na forum nie mozna się nudzić





Cierpliwości - jeszcze dwa miechy i w weekend mnie nikt nie znajdzie ;-)
JK



He he ja już zaczynam wyjazdy , chociaż trzeba troszke wiecej ciepła na wekendowe zasiadki:)))))

Jedrula ma racje , wielu się zamyka w swoim widzimisie i robią duży błąd
[2016-02-20 17:58]

luxxxis

z wami na forum nie mozna się nudzić





Cierpliwości - jeszcze dwa miechy i w weekend mnie nikt nie znajdzie ;-)
JK





I mnie...zacznie się czas kłów i cętków,ośmio-dziesięciogodzinnych młóceń i powrotów zajechanego jak siodło Lucky Lucka Danielka....
Teraz zima,popołudnia długie,nudząc się jak mops wertuję neta...Dobrze że na AzK zawsze mozna liczyć i iskierkę radości podrzuci....:)
[2016-02-20 18:34]

pstrag222

Aby do maja:)))0 esoxy,liny,nie prze spane noce , dopiero człowiek czuje ze zyje [2016-02-20 23:17]

zbynio 33

Aby do maja:)))0 esoxy,liny,nie prze spane noce , dopiero człowiek czuje ze zyje

Nio :)
[2016-02-21 07:44]

zbynio 33

Mnie natomiast bardzo interesują relacje z UK , Niemiec , Norwegii , Szwecji czy Holandii . W naszym kraju , na wodach PZW ciężko nakręcić takie filmy jak robi Luk . Tam są ryby i można je łowić . W Polsce , aby tak połowić należy wybrać się na dobra komercje lub bardzo dobrze znać wodę i mieć dużo wiedzy  . Do końca mi tu nie chodzi o łowienie wielu ryb ,  bardziej o technikę i sposoby prezentowane przez obcokrajowców i min Lucjana-Luka . Takie produkcje to kopalnia wiedzy , wielu wędkarzy nie przywiązuje do tego uwagi i tkwi przy grochu i tradycyjnym koszyku od wielu lat . Mało tego , śmieją się i pokładają w wątpliwość proponowane metody , jednocześnie płacząc , że ryba nie bierze . Nie ma nic gorszego , niż konserwatywny i zamknięty na nowinki umysł wędkarza.



Bardzo mądrze Jędruś napisane. Później płaczą, że ryb nie ma, że karpia wina zamiast podnosić swoje umiejętności. Dobrze, że nie wszyscy są ograniczeni w tym naszym pięknym kraju, bo wędkarze dalej by łowili na leszczynke, a rolnicy orali w kunia :). [2016-02-21 07:49]