Pokrowiec na wędki

/ 6 odpowiedzi

  • konto usunięte

Cześć

Użytkujecie może pokrowce na wędki? Warto takie coś mieć? Na co zwracać przy wyborze pokrowca na swoją wędkę (wędki)? Może są jakieś inne rozwiązania pozwalające na ochronę wędek w domu czy podczas transportu?

Dziękuję i pozdrawiam
u?ytkownik26223


Pewnie że używam .warto takie coś posiadać bo nie trzeba nosić wędzisk w rękach tylko możesz pokrowiec zawiesić na ramię a nawet nosić na plecach jak plecak.
A w zależności od ilości komór pokrowca i ilości kieszeni mieści się w tym na prawdę wiele rzeczy .
Ja do pokrowca 3 komorowego spokojnie mieszczę:
-2 wędki wraz z kołowrotkami
-sztyce do podbieraka
-sztyce do siatki
-4 podpórki
-trójnóg
-buzzbar+głowice do feedera
-dodatkowe przypony,
-jakaś folia na plecak od deszczu
i jeszcze jest sporo miejsca np na termos ,kanapki itp
Wybierając pokrowiec zwróć uwagę na zamki , oraz materiał z jakiego jest wykonany . najlepiej jakby był z grubego solidnego materiału z warstwą wodoodporną.
Jeśli zależy ci na ochronie wędek to pokrowiec powinien być usztywniany z wszytą pianką ochronną. (2018/10/07 11:32)

hakon


ogolnie zwroc uwaga na ilosc komor glownych ewentualnie dodatkowe kieszenie i najwazniejsze na dlugosc... pozdrawiam (2018/10/08 14:26)

u?ytkownik230838


Dziękuję za informacje. Widzę, że pokrowce na wędziska są 1, 2, 3 - komorowe. W jaki sposób przekłada się ilość komór pokrowca na ilość wędek, które można w niego schować? Jedna wędka idzie do jednej komory? Na dwie wędki trzeba 2 komory w pokrowcu? Narazie mam jedną wędkę, ale za jakiś czas planuje nabyć drugą, Mam dwie podpórki, ale pewnie trzeba będzie dokupić dwie kolejne. W planach jest podbierak ze sztycą. Ile na to wszystko przydałoby się komór w pokrowcu? (2018/10/08 18:58)

erykom


Ja też kiedyś miałem dylemat ilu komorowy pokrowiec kupić i zdecydowałem sie na 3 komorowy i to był strzał w10-tkę! Do dwóch komór wkładam 2 kije a 3 komora jest na resztę sprzętu czyli stojak pod wędki,sygnalizatory,pudełko z akcesoriami,zanęta,przynęty,parasol,polar itp i o dziwo to wszystko sie mieści i wolę mieć wszystko w pokrowcu niż nieść kilka rzeczy w rękach.Jest jeszcze jedna dodatkowa komora na podbierak i podpórki czyli 3+1.Kiedyś na pewno będziesz miał więcej sprzętu i mając przykładowo pokrowiec 2 komorowy może brakować Ci miejsca na resztę sprzętu :) Jakbyś chciał dobry i mocny pokrowiec to napisz na priv.Nie zawsze to co markowe jest super o czym już niejednokrotnie sie przekonałem (2018/10/08 19:12)

Sith


Często bardzo ciekawe, solidnepokrowce można kupić na Allegro. Wcale nie musi być "markowy", od dwóch lat używam pokrowca no name, ceny nie pamiętam dokładnie, ale nie przekraczała 70 złi jestem zadowolony. Ważne żeby był z grubego brezentu, najlepiej z wewnętrzną, miękkąwyściółką i żeby miał solidne, grube zamki. (2018/10/09 06:40)