Pokrowiec karpiowy vs lufy karpiowe

/ 14 odpowiedzi / 4 zdjęć
Cześć, mimo napraw mój stary pokrowiec karpiowy już dłużej nie pożyje. Rozglądam się właśnie za czymś nowym i zainteresoawały mnie tzw. lufy.
Głównie podoba mi się, że nawet dwie lufy mają mniejsze gabaryty, wygladają na delikatniejsze niż wielki pokrowiec. Wadą jest natomiast, że nie będę miał już gdzie schować podbieraka i podpórek. Dlatego chciałem się poradzic i zapytać co byście polecili wybrać: lufy czy pokrowiec i dlaczego. Mile widziane też jakieś konkretne propozycje, modele. Przyznam się, że jestem mile nastawiony do firmy TB, gdyż wszystkie torby mam z tej firmy i nie ma z nimi problemu.
P.S. Pokrowiec na 2 wędki 12 ft.
Dziękuję
Fishing is my drug


Cześć jakiś czas temu dostałem na urodziny lufe jak to nazwałeś, nawet nie wiedziałem że tak sie na nie mówi :) .
Lufa na 2 wędki 12 ft. i powiem ci szczerze że sam bym sobie tego nie kupił, nie wygodnie jest pakować wędki nie ma żadnych przypięć w środku, wędki latają luzem w lufie. Nad kabłąkiem brakuje miejsca jest wręcz ciasno a poniżej kołowrotka miejsca aż nad to (nie każda lufa musi tak samo mieć rozplanowane miejsce na młynki ale moja akurat ma i jest do du...). Jest miejsce na parasol z boku ale tak jak by go i nie było. 

Kiedyś oglądałem fajny pokrowieć w sklepie i zamierzałem sobie go kupić ale dostałem nieszczęsną lufę. To nic jeszcze sobie kupie fajny pokrowiec. To co oglądałem miało miejsce na 3 wędki, szeroki pokrowiec z przegrodami, rzepami, komorami na młynki może i duży ale co z tego jak wpakujesz do niego wszystko co musisz. Także ja lufy nie polecam. 
wrzucam zdjęcia tego co mam jako pierwsze i drugie coś podobnego co oglądałem.
Pozdro (2016/07/31 19:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

konger11


Dzięki za odpowiedź. Myślę, że problem jest to że masz lufę na dwie wędki - czego ja nie biorę w ogóle pod uwagę. Gdybyś miał lufę na jedną wędkę, to z pewnością byłoby ci ją lepiej włożyć i sama wędka pewniej mieściła by się w lufie :) Co do pokrowca to też taki właśnie rozważam, konkretnie Anaconda Eco Double. Kieszeń naa kołowrotki jest chyba usztywniona i łatwiej idzie zapakować wędkę....tak myślę... (2016/08/01 07:49)

Fishing is my drug


Może i masz rację ale problem z miejscem w pojedyńczej lufie dalej pozostaje.
Fajna ta anaconda. (2016/08/10 18:58)

u?ytkownik26223


W lufie jest dość miejsca nawet na "bigpity" ,ja mam lufy ze star baitsa . Dodatkowo zakupiłem quiver do którego można podpiąć 4 lufy.
Do takiego quivera spokojnie wejdą podpórki, podbierak.parasol lub brolly i jeszcze zostanie sporo miejsca.
Link podglondowy http://tempoliberoshop.it/shop/carp-fishing/foderi-per-canne/starbaits-quiver/
W PL trudny do zdobycia. Ja kupiłem w skl Crazy Carp  polecam ten sklep
Tu masz lufy
http://makarfish.pl/pl/p/Lufa-Star-Baits-z-grubej-pianki-10FT-170-cm-24654/11314 (2016/08/11 12:51)

u?ytkownik26223


Ciecier to pierwsze to mi raczej na pokrowiec na spinningi wygląda ,od razu widać że miejsca na dolnik jest mało.,
  (2016/08/11 13:46)

konger11


Też biore pod uwagę opcję luf z quiver'em, ale prawdopodobnie mnie to przedroży niż pokrowiec. Wydaje mi się też że tak przymocowane lufy do pokrowca nie są czymś stabilnym, pokrowiec stanowi jakby bardziej "jedną całość". Najlepiej to chyba pasowała by mi lufa zwykła lufa, ale z mała kieszonką na podbierak / podpórki, tylko że nie znalazłem żeby jakaś firma miała to w ofercie... (2016/08/12 07:32)

u?ytkownik26223


Quiver i lufy na pewno drożej wyjdą ,z teko co pamiętamza zestaw 2+1 SB płaciłem ok 450 zł kilka lat temu.

Lufe do quivera tylko wkładasz dolnikiem w kieszeń,góre wpinasz zatrzaskiem a więc lata to troche.
 Z lufą z miejscem na podpórki i podbieraknie spodkałem się. (2016/08/12 10:27)

tripod


Porządny pokrowiec Mega Baits, trudno o równie dobry na rynku. Usztywniony rurką, którą można wyjąć i złożyć. Bardzo pojemny i solidnie uszyty, wyłożony pianką. Do bocznej kieszeni bez problemu wchodzi duży podbierak karpiowy profesjonalny. http://www.firmadragon.pl/oferta/sprzt-karpiowy/mega-baitsimg/pokrowce-mb   - tutaj można o nim poczytać.
Pokrowiec posiadam i z zadowoleniem używam. (2016/08/12 11:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

konger11


Dzięki za odpowiedzi. Pokrowiec dragona mi się podoba z tym, że jego ceny są od 300zł, a anaconda eco duoble funkcjonalnie jest taka sama jak dragon, tylko, że kosztuje ok. 200zł. 
Lufa Dragona też jest ok, z tym, że czytałem, że na wędki 12ft lepiej kupić lufe dedykowaną na wędki 13ft bo zostaje pewien zakres luzu umożliwiający łatwiejszy zapakunek. Nie wiem, ale skoro mam wędki Draogna 12 ft i kupie z tej samej serii lufe 12ft to chyba jest to spasowane dobrze? (2016/08/12 12:13)

Fishing is my drug


Pokrowiec lufa zwał jak zwał ale to nie jest żaden pokrowiec na spiningi a na wedki karpiowe 12ft. Poza tym ta firma specjalizuje się w karpiarstwie. (2016/08/17 21:05)

u?ytkownik26223


Oki niech ci będzie karpiowy .
Nie będe się sprzeczał. (2016/08/18 22:54)

mateuszgorcyn


Ja kupiłem pokrowiec 12 ft na grupie karpiowisko na facebooku w bardzo dobrych pieniądzach :)  (2016/11/13 17:17)