Pokaż publicznie swój baniak

/ 280 odpowiedzi / 69 zdjęć
bartbmp


Koledzy. A posiada ktoś akwarium z naszym pięknym biotopem ( tak się to chyba nazywało :). Miałem kiedyś baniaczki, ale musiałem okresow zrezygnować.Teraz od dłuższego czasu nachodzi mnie myśl, żeby zalozyć na nowo. Z tym, ze już nie egzotyczne gatunki. Kiełbik pieknie zastąpi kiryska, mała płoć, mały okoń, może linek napewno pięknie potrafią zapełnić zbiornik. A i myślę, że w takich warunkach trochę skarłowacieją. Ma ktoś jakieś doświadzczenie w tej kwestii? (2011/09/22 09:54)

bluehornet


Owszem , był czas , że posiadałem akwarium z rybkami z naszych wód - kiełbie , karaśki , a przede wszystkim słonecznice i cierniki ( zanim ktoś " mądry " z ZG PZW nie umieścił ww ryb w wykazie ryb prawnie chroniowych ) - odpadał problem z ogrzewaniem wody , roślinki były z pobliskiego stawu , z " papu " dla rybek też nie było problemu , bo wsuwały zarówno zanętę , jak i krojone czerwone robaczki . A widok był pięęękny !!!
(2011/09/22 10:21)

bodzinski


okoń bardzo ładnie prezentuje się w akwarium jest nawet ładniejszy od nie jednych akwarystycznych rybek, chce sobie wpuścić pare okoni lecz tam gdzie mam duże akwarium mam małe rybki w w małym akwarium nie ma co męczyć ryby. (2011/09/22 11:13)

bartbmp


Jakie wielkości polecacie do takiego baniaczka? Grzałki nie dawaliście wogóle? Jakieś specjalne warunki trzeba było stworzyć dla prawidłowego działania, czy tylko wpuścić rybki od odstanej, przygotowanej wody i heja?

(2011/09/23 07:19)

bluehornet


Na pewno przyda się filtr i nieduży natleniacz . (2011/09/23 10:43)

u?ytkownik47420


Na pewno przyda się filtr i nieduży natleniacz .

i pokrywa bo rybki będziesz zbierał po podłodze

(2011/09/23 13:27)

bluehornet


Oj , sorry , o deklu na baniak zapomniłem !!! Nieodzowny !!! (2011/09/23 14:01)

u?ytkownik47420


Jakie wielkości polecacie do takiego baniaczka? Grzałki nie dawaliście wogóle? Jakieś specjalne warunki trzeba było stworzyć dla prawidłowego działania, czy tylko wpuścić rybki od odstanej, przygotowanej wody i heja?


baniaczek im większy tym lepszy i mniej przy nim roboty proponowałbym akwarium na zamówienie dostosowane do możliwości finansowych i mieszkaniowych wydaje mi się że 40cm wysokośći i 40cm szerokości wystarczy a długość to już sprawa inna jak masz miejsce to 150 cm albo i więcej

Jeżeli nie masz pomysłu na aranżacje wnętrza polecam odtworzenie naturalnego fragmentu jeziora taki biotop prezentuje się wspaniale i daje konfort rybciom,grzałki nie potrzebujesz wcale tylko wydajny filtr pokrywe z oświetleniem najlepiej i najtaniej z firmy "zrób to sam"roślinność zorganizujesz z sobie z akwenu w którym łowisz ryby tak samo i podłoże jako tło na tylnią ściane zbiornika proponuje wykorzystać trzcine odrobinę czasu i troche sprytu majserkowicza a osiągniesz w domu cudowny fragment łowiska  aha i na dno oczywiscie pucha po browarze i stara opona będzie bardziej naturalnie i realistycznie niestety(żart)



(2011/09/23 17:44)

pstrag222


tak to prawda baniak im wiekszy tym lepszy i mniej przy nim roboty, ja bym polecał ci zakup dwoch filtrow w wiekszym akwa oszywiscie biologiczny z gabka, bio ceramika i wata np. no i mechani z sama wata,
taka podwojna filtracja poprawia jakosc wody ja mam to w swojej 112 (2011/09/23 19:30)

u?ytkownik47420


jeżeli zdecydujesz sie na akwa ponad 150 cm dlugości zamiast drugiego filra lepiej wstawić pompe to poprawi przepływ wody ale to już inny temat na dłuższą pogadanke (2011/09/23 22:02)

bluehornet


Zgadza się ,ja oprócz dwóch natleniaczy mam zainstalowana pompę w filtrze o wydajności 1100l/h + dołożoną do niej deszczownię  . Rozmiar akwarium 1,5mx0.5mx0.5m. .
(2011/09/23 22:27)

pstrag222


jaka pompa? chodzi wam o filtr wewnetrzny ? tak zwana głowa, to jest mowa o tym samym poprostu mowi sie na to mechanik,
przy takich rozmiarach akwa , najlepszy rozwiazaniem jest sump albo hydroponika jako uzupełnienie,
 a co do natleniaczy sa one zbedne, akwarium to nie respirtor dla ryb,
sam ruch tafli wody np. od deszczowni natleni ja (2011/09/24 07:42)

u?ytkownik47420


mi chodziło o dodatkowy "pobudzacz"ruchu wody przy dnie i czy to będzie mechanik czy coś jeszcze innego nieważne przy długości zbiornika 150 cm i deszczowni musisz mieć wspomaganie do ruchu wody byle niezbyt mocne bo z akwa zrobi sie pralka

ja u siebie w zbirniku 120 cm mam kubełek o wydajności 1500l/h jako główny i wspomagacz aquaela turbo 650 na samej gąbce jako pompe do wymuszonego przepływu przy dnie,deszczowni nie używam i dodatkowy filtr robi zarazem jako napowietrzacz

(2011/09/24 08:11)

pstrag222


u mnie ruch ody wymusza filtr wewnetrzny jais chinczyk,
a biologikiem jest kaskada, i na moje 112 starczy spokojnie
ale prxy wiekszym akwa zastanawiam sie nad kubełkiem lub sumpem,
sump napewno bedzie przy baniaku marzen czyli co najmniej 200cm długosci
ale to dopiero za pare lat
kaskady nie czysciłem juz rok co da tygodnie przeczyszczam tylko rure co zasysa wode,
wate w mechaniku wymieniam tak co tydzien przy podmiance wody,
tylko jakos po restarcie zbiornik jeszcze nie wyglada na to co ma wygladac (2011/09/24 12:57)

u?ytkownik47420


sump zabierze Ci więcej powierzchni a kubełek to wygoda i mniej plastiku w akwa ja jbl-a cristal 1500 nie czyscilem już od pól roku i pomimo tego ze stoi metr poniżej dna akwa filtruje jak szalony jako wklad jest gąbka i na samym dole zeolit wymieszany z ceramiką wystarcza w zupełności.

kiedy pokażesz foty swojego baniaczka?

(2011/09/24 13:14)

u?ytkownik47420


fotka na szybko robiona telefonem zaraz po zmianie aranżacji ryby jak sie oswoją to bardziej przyłoże sie i dodam fote z aparatu,zmętnienie powinno zniknąć do jutra troche poprzekładałem w baniaku i dlatego jest taka mgiełka (2011/09/24 13:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pstrag222


zaden kubełek nieda sobie rady przy baniaku okoła 1000 litrow.
a sump nie zabiera powierzchni jesli jest ona juz przygotowana do niego.
narazie mam swoja 112 ktora zmienie moze z pocztkiem roku na cos około 300 l z drapieznikami no i wtedy bedzie kubełek plus wewnetrzny chinczyk ktory mam,
jednak jak skoncze budowe domu to odrazu zbieram sie za kolosa
zdjecia pokaze jak aranzacja po restarcie sie ustoi choc chyba dzis dowale jeszcze kamieni bo wegorze sie chowaja a nie maja gdzie a moja tajemnicza rybka gdzies sie zapodziała ze strachu (2011/09/24 14:45)

u?ytkownik47420


zaden kubełek nieda sobie rady przy baniaku okoła 1000 litrow.
a sump nie zabiera powierzchni jesli jest ona juz przygotowana do niego.
narazie mam swoja 112 ktora zmienie moze z pocztkiem roku na cos około 300 l z drapieznikami no i wtedy bedzie kubełek plus wewnetrzny chinczyk ktory mam,
jednak jak skoncze budowe domu to odrazu zbieram sie za kolosa

zdjecia pokaze jak aranzacja po restarcie sie ustoi choc chyba dzis dowale jeszcze kamieni bo wegorze sie chowaja a nie maja gdzie a moja tajemnicza rybka gdzies sie zapodziała ze strachu


jest kilka kubełków do takiego litrażu np.tetra tec ex2400 albo eheim-a ,ale faktycznie sump jak masz miejsce na niego bedzie ok.

przy budowie domu uwzględniłeś akwa jak lałeś fundamenty?

(2011/09/24 15:27)

pstrag222


he he bez tego ani rusz wogule to mam plan doprowadzenia wody w poblizu akwa w tedy podmiank beda duzo łatiejsze no i akwa bedzie bez pokrywy to tez duzo bedzie parowac (2011/09/24 19:05)

bluehornet


Nie, no ja też nie łowiłem (jak byłem mały to raz łowiłem:))))) ) tylko wrzucałem robaki na dno i liczyłem czas. 

mam na myśli łowienie ochotki , która ulokowała się w podłożu , a nie moczenie kija w akwarium - chyba podlodówki - kiwoka ???!! (2011/09/30 16:51)

pstrag222


a o to mój swiezy baniak 112 litrow.
obsada 1 plus 2 bojownik wspaniały bedzie 2 plus 8
6 kiryskow pstrych
1 plus 1 zbrojnik niebieski odmiana gold (2011/10/02 11:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.