Pokaż publicznie swój baniak

/ 280 odpowiedzi / 69 zdjęć
pstrag222


Bryanki rekinie to piękne ryby ale trochę się tluka ale to normalne u bryanek. Co do baniaką to masz piękny i rozmiar już nawet nawet. Ją mam skromne 112l. Zdjęcia wrzucao w niedzielę bo jest świeży po restarcie. Obsada jest w trakcie docierania napewno chce harem bojownika wspaniałego czyli 2+ 8 chyba. No i krewetki. Ale mam plany na większy baniak około 300l większy mi nie wejdzie do pokoju. A w nim drapieżniki trzciniaki ., motylowce duch amazonki. Może jakiś większy sum. I rośliny nad baniakięm (2011/09/16 19:27)

pstrag222


Niczym nie nawożę , podłoże kliniec diabazowy koloru czarnego , natleniacz 5 W , pompka 14 W , oświetlenie - jedna świetlowka od pobudki do powrotu z pracy ( ok.14/30 ) , potem do 21-szej dwie ( po 36 W ) , grzałka z termostatem 300w , w lecie praktycznie cały czas wyłączona .


Ale CO2 to chyba używasz bo roślinki są super. Chciałbym żeby u mnie tak rosły



U mnie też z tym lipa , tylko światła mam chyba za mało. - tzn napewno :)



światło ma znaczenie ale podłoże też ją miałem wcześniej ziemię w podłożu i dotego kulki gliniane. Z nawozów tylko potas. A i same rybki dają nawóz (2011/09/16 19:29)

Zielony80


A to moje 54l (fotka robiona na szybko) (2011/09/16 19:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

withanight88


A to moje 54l (fotka robiona na szybko)



Bardzo ładne . Fajnie rozplanowane.

(2011/09/16 20:21)

Zielony80


A to moje 54l (fotka robiona na szybko)



Bardzo ładne . Fajnie rozplanowane.


Dzięki:) (2011/09/16 20:26)

bluehornet


Patrząc na baniak Zielonego80 chyba jednak przerzedzę totalnie tę dżunglę w moim baniaczku !!! (2011/09/16 20:30)

withanight88


A to moje 54l (fotka robiona na szybko)



Bardzo ładne . Fajnie rozplanowane.




Czym oświetlasz ? bo wiadać ładną białą barwę?

(2011/09/16 20:41)

Zielony80


A to moje 54l (fotka robiona na szybko)



Bardzo ładne . Fajnie rozplanowane.




Czym oświetlasz ? bo wiadać ładną białą barwę?


świetlówka AQUA-GLO z tego co pamiętam. (2011/09/16 20:51)

Zielony80


Patrząc na baniak Zielonego80 chyba jednak przerzedzę totalnie tę dżunglę w moim baniaczku !!!

Tylko nie przesadź. Ne usuwaj za jednym razem dużej ilości roślin, może to grozić zakwitem glonów, a w najgorszym przypadku sinic. Wież mi przechodziłem przez to i nie jest to nic przyjemnego. Za jednym zamachem usunąłem ok 30-40% stanu roślin co zaowocowało zbyt dużą ilością "karmy dla roślin", te rośliny co pozostały nie dały rady wszystkiego przerobić i pojawiły się sinice, a później..... ehhh szkoda gadać.
Może na początek tylko lekko przytnij Twoje rośliny. Muszę Ci powiedzieć że jak bym miał takie akwa (ładnie się prezentujące) jak Ty to bym ich nie ruszał za bardzo, ew lekko starał się je podcinać. (2011/09/16 21:04)

CZzesio


heehhhhh .......piękne akwaria Panowie piękne ....chyba zaczynam Wam zazdrościć .....

( bo moja złota rybcia w kuli zasuwa tylko na monitorze :(   ) (2011/09/16 21:14)

pstrag222


Zielony ta świetlowka to t5 czy t8 (2011/09/16 21:28)

Zielony80


Zielony ta świetlowka to t5 czy t8

Świetlówka to T8 mam standardową obudowę Juvela, którą wykleiłem folią odblaskową. Standartowy odbłyśnik to trochę za mało. (2011/09/17 19:19)

bluehornet


No , dzisiaj było  " koszenie " w baniaku , szczególnie mchów , bo to cholerstwo rozrosło mi sie niemożebnie i zaczynało już tłumić możliwość wzrostu innych roślin !!! Przy okazji polerowanie szyby od wewnątrz - allle teraz mam widok - panorama 3D !!!! (2011/09/17 19:25)

JOPEK1971


heehhhhh .......piękne akwaria Panowie piękne ....chyba zaczynam Wam zazdrościć .....

( bo moja złota rybcia w kuli zasuwa tylko na monitorze :(   )

Jak masz możliwośc to potrzymaj w akwarium trawianki,piękne rybki ale potrafią zmobilizowac człeka do zdobywania pokarmu dla nich,nie chcą żrec pokarmu który się nie rusza,z początku troszkę pieniążków straciłem karmiąc je danio pręgowanymi bo zetę kosztowały za sztukę,robale też żarły ale żywa rybka była o wiele lepsza,w nocy tak waliły że usnąc nie mogłem,ale warto ;-) (2011/09/17 19:51)

Zielony80


No , dzisiaj było  " koszenie " w baniaku , szczególnie mchów , bo to cholerstwo rozrosło mi sie niemożebnie i zaczynało już tłumić możliwość wzrostu innych roślin !!! Przy okazji polerowanie szyby od wewnątrz - allle teraz mam widok - panorama 3D !!!!

Dodaj jakieś fotki jak teraz wygląda. U mnie jutro podmiana wody i czyszczenie. (2011/09/17 21:08)

bluehornet


Piotruś , spoko , totalnej demolki nie zrobiłem ,teraz wygląda tak . (2011/09/17 21:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zielony80


heehhhhh .......piękne akwaria Panowie piękne ....chyba zaczynam Wam zazdrościć .....

( bo moja złota rybcia w kuli zasuwa tylko na monitorze :(   )

Czesiu,

Myślałeś kiedyś o krewetkarium?
Skoro poprzednie akwa zjadało Ci prądu za 150 zeta to małe krewetkarium ok. 20l nie powinno by dużym obciążeniem. W takim zbiorniku oprócz krewetek możesz śmiało trzymac małe odmiany rasborek  np. galaxy (2011/09/17 21:13)

Zielony80


Piotruś , spoko , totalnej demolki nie zrobiłem ,teraz wygląda tak .

Przy takiej ilości litrów masz pole do popisu :)
Kiedyś Grzesiu też postaram się o coś większego. (2011/09/17 21:16)

CZzesio




Myślałeś kiedyś o krewetkarium?
Skoro poprzednie akwa zjadało Ci prądu za 150 zeta to małe krewetkarium ok. 20l nie powinno by dużym obciążeniem. W takim zbiorniku oprócz krewetek możesz śmiało trzymac małe odmiany rasborek  np. galaxy




Ojojoooojjjjjjj.........kręci mnie kręci ...chyba coś z tego będzie ....










(2011/09/17 23:35)

bluehornet


Tak mało osób na forum ma akwaria , czy się wstydzą je publicznie zademonstrować ? (2011/09/19 18:24)

withanight88


Tak mało osób na forum ma akwaria , czy się wstydzą je publicznie zademonstrować ?



 Nie mam co pokazac bo u mnie bieda panuje , szczegolnie z zielskiem - nawet glony nie rosną :) (2011/09/19 18:37)

CZzesio


Witam :)   Bez roślin też może być ciekawie . Kurde kręci mnie coraz bardziej ... już przeglądałem stare zbiorniki ...ale nie mam miejsca gdzie mógłbym ustawić "baniaczek" ...chyba żebym sobie sprawił akwarium typu LCD :p 20cm szerokie ... (2011/09/19 19:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

krisal


Taką kompozycję mam w pracy. Kolega zajmuje się tym profesjonalnie. Zwierzątka które tam pływają to krewetki. (2011/09/20 09:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MaN90


jeszcze nie taki duży ale pracuje nad nim :)) (2011/09/20 22:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.