Zaloguj się do konta

Pogoda na ryby-Wasze doświadczenia.

utworzono: 2011/05/29 15:48
diakon88

nie wiem czy to dobry watek ale mam pytanie
1. jakie cisnienie najlepsze na ryby?
2. jaki wiatr (procz wschodniego ) :)
3. czy w jakims stopniu sprawdza sie kalendarz brań ?

dziekuje
[2011-05-29 15:48]

ceptronik1

kalendarz brań mi się często sprawdza ale są wyjątki
pozdrawiam
[2011-05-29 16:00]

laskaa1990

1 przed deszczem w sloncu nie ma idealnego cisnienia poprostu ryba musi miec swoj dzien i musisz miec dobre miejsce2wiatr szczerze zalezy od lowiska morze rzeka jezioro staw
3 nigdy sie nie spr... :) tak samo jak horoskop .
[2011-05-30 17:55]

laskaa1990

1 przed deszczem w sloncu nie ma idealnego cisnienia poprostu ryba musi miec swoj dzien i musisz miec dobre miejsce2wiatr szczerze zalezy od lowiska morze rzeka jezioro staw
3 nigdy sie nie spr... :) tak samo jak horoskop .
[2011-05-30 17:55]

nie wiem czy to dobry watek ale mam pytanie
1. jakie cisnienie najlepsze na ryby?
2. jaki wiatr (procz wschodniego ) :)
3. czy w jakims stopniu sprawdza sie kalendarz brań ?

dziekuje

Jeżeli chodzi o kalendarz brań!? To nie rozumiem tego,jak ktoś może wiedzieć co będzie się działo z pogodą za rok ? Jaki będzie wiatr, ciśnienie itp. Bo na pewno taki kalendarz jest przygotowywany rok wcześniej. Wędkuje już prawie (w lipcu b.r) będzie 43 lata. Nigdy ten kalendarz mnie nie interesował. Na ryby jeździłem wtedy kiedy miałem czas lub ochotę. Czytając portal 'wędkuje' po lewej stronie monitora pokazany jest właśnie kalendarz brań, który mnie zainteresował. Postanowiłem go sprawdzić. Wybrałem sobie środę 30 marca (narysowane cztery rybki) tzn bardzo dobre brania, a poprzednie dni 28 i 29 jedna rybka, to sobie pomyślałem przez dwa dni ryba zgłodnieje więc na trzeci dzień będzie brała jak głupia! bo głodna! Byłem nastawiony sceptycznie, ale aby pomóc 'kalendarzowi' przygotowałem się prawie jak na zawody. Zresztą żona też miała smaki na wędzone rybki. Miałem białe, pinkę, ochotkę, makaron gwiazdki, puszkę kukurydzy i zanętę na karpie i na płoć ze sklepu bez żadnej domieszki. Na jednym zbiorniku (byłem już o 3.30, aby maksymalnie wykorzystać niby dobre brania) nęciłem tylko karpiówką,(na jesieni staw był zarybiony karpiem) na spławik no i parę rzutów (bez przynęty) koszykiem daleko. Nadmieniam, że zbiornik jest mi znany i zanęta też wypróbowana. Owszem było parę brań, ale takie anemiczne, delikatne.Bombka rusza się, stoi, sygnalizator troszeczkę popiskuje,znowu delikatnie bombka idzie w górę,że nie wiadomo ciąć, czekać.W końcu bez cięcia ściągam zestaw i okazuje się ,że wisi leszczyk 23cm.Druga wędka na spławik, też nic ciekawego.Spławik delikatnie się rusza ,zacinam, taki sam leszczyk jak z gruntu.Wyciągnąłem jeszcze trzy i o 8.30 zwijam się. W domu trochę "popracowałem", zjadłem obiad i jadę na drugi zbiornik, na którym zawsze są brania płoci (no prawie zawsze).O 13.30 rozwijam tylko dwa baty 8m , i siódemkę, która czeka w pogotowiu.Do zanęty płociowej dodaje pinkę i ochotkę.Trzy kule do wody i czekam.Po 20 minutach jest jedna płotka. O fajnie myślę sobie ,może ten kalendarz nie kłamie? Wyciągam jeszcze trzy i KONIEC, po braniach. Do godziny 18 złowiłem jeszcze jednego krąpika (na dołączonym zdjęciu) i do domu. Chciałbym zapytać się kolegów, czy ten kalendarz brań u Was się sprawdza? Czy tylko autorzy biorą za to kasę, sami nie wierząc w to co piszą? A może to tylko dla mnie ten dzień był nie udany? Chociasz może nie całkowicie bo pięć rybek do domu przywiozłem.

szczupak195 (Bogdan Pietrzak)

[2011-05-30 18:42]

michal0210

Wydaje mi się że nie ma jakiś reguł czy ryba będzie dobrze brała czy nie. To wszystko zależy od ryb jak ryba żeruje to będzie brała nawet w 30 stopniowym upale.  Nie wierze w jakieś kalendarze brań czy ciśnienia czy z której strony wiatr wieje. 
[2011-05-30 19:20]

mathew24

nigdy nie sprawdzil mi sie kalendarz bran a swo najlepszy polow odnotowalem przy silnych opadach deszczu po prostu lało ak z cebra aż na wodzie pojawiły się bąble, a ryby oszalały, na przemian brały karpie liny i jazie, jak w amoku, na koniec połowu nie moigłem wyciagnac siatki z wody taka byla ciezka i wszystkie ryby po kolei wypuszczalem do wody :)
[2011-05-30 20:47]

perwer

czy z pogodą ,czy bez pogody zawsze ciągnie mnie do wody.Gdy jest ciepło,woda stała,pewnie będzie ryba brała
Gdy jest zimno i deszcz leje ,wtedy humor nam marnieje.
[2011-05-30 21:11]

bartoszix2002

kup ww i zobacz na kalendarz bran
[2011-05-30 21:16]

diakon88

hmmm no ciekawe odpowiedzi :")
mnie nigdy w sumie nie zawiod moj staw karasie na zywca zawsze biora:D
[2011-06-01 20:34]