Zaloguj się do konta

Pogoda a rodzaj i kolorystyka przynęt

utworzono: 2010/04/07 00:04
Fransla

Chciałbym rozpocząć, mam nadzieje ciekawy i nurtujący temat, a mianowicie, jak maja się warunki pogodowe do stosowanych przynęt.Piszcie o swoich doświadczeniach, co zakładacie i w jakich kolorach w słoneczne, a co w pochmurne dni, wtedy kiedy pada i wtedy kiedy jest pogodnie, w jakich temperaturach, jakie wabiki sprawdzają się najlepiej, oraz w innych sytuacjach.Myślę, że jest to temat rzeka, dlatego mam nadzieje na wiele ciekawych wypowiedzi i opinii.Proszę także, o wypowiedzi na temat podstawowych zasad doboru przynęt i ich koloru do warunków pogodowych.Do dzieła forumowicze;)
[2010-04-07 00:04]

Temat ,,,,,,,,,,rzeka , kolego poradzę jutro , trzeba jutro do pracy , obiecuję ,napiszę ci na priv  [2010-04-07 00:07]

celkowski

Witak kolego,nie ma na to uniwersalnego środka trzeba kombinować i zakładać i próbować.
Wszytko zależy na jaką  rybę się nastawiasz ; szczupak,okoń, sandacz...

   Masz racje przynęty jakie dobieramy mają związek z pogodą,a raczej z nasłonecznieniem,ale nie tylko,ma też znaczenie kolor wody,rodzaj dna i głębokość na jakiej wędkujemy.U mnie sprawdziło się w pochmurne dni gumy,woblery o agresywnych kolorach nienaturalnych jak ; pomarańcz,różowy,biały,fluo,seldynowy.A w słoneczne dni,kiedy woda jest bardziej klarowna bardziej brały mi kolory gum ; motor oil, herbata z piprzem, białoperłowe i naturalne kolory ryb. Trzeba też wziąć pod uwagę  porę w jakiej łowimy ; czy jest to jesień,wiosna,lato.
Pozdrawiam i udanych wyborów p[rzynęt.
[2010-04-07 00:34]