Zaloguj się do konta

Podwyższenie kar

utworzono: 2012/01/05 17:23
mikser

Wczoraj w radio RM EF M usłyszałem że można zakupić wraz z gazetą Wrocławską Nowy Kodeks Ruchu drogowego i z jakimi skutkami podwyższenia Mandatów za wykroczenia możemy się teraz spodziewać !! Dlaczego nie ustanowić dla SSR taryfikatora z wyższymi mandatami wlepianymi KŁUSOLOM i niesolidnym PANOM wędkarzom.Nadmienię tylko że na moje miasto i okręg Legnicki fizycznie jest 3 ( słownie trzech ) wliczając w to komendanta strażników PSR
[2012-01-05 17:23]

u mnie też jest 3 strażników PSR na okęg- w obecnym stanie prawnym nie jest możliwe aby to strażnicy SSR mogli stosować środek w postaci mandatów karnych nie pozwalają na to przepisy dlatego nie posiadają taryfikatorów. taki taryfikator posiada PSR, która jest uprawniona do nakładania grzywien karnych. [2012-01-05 17:29]

Bo ssr nie ma prawa dać nikomu mandatu.:) Przecież to tacy sami ludzie jak my,a ja nie staje na ulicy i nikomu mandatu nie daję.:)



jako ludzie może tacy  sami , ale z inną misją.... [2012-01-05 17:30]

mikser

Przepraszam myślałem o PSR ale dałem ciała i wpisałem SSR
[2012-01-05 17:33]

Bo ssr nie ma prawa dać nikomu mandatu.:) Przecież to tacy sami ludzie jak my,a ja nie staje na ulicy i nikomu mandatu nie daję.:)



jako ludzie może tacy  sami , ale z inną misją....


Misję to już każdy sobie wybiera sam.


a Ty jaką niesiesz misję dla PZW?  [2012-01-05 17:36]

Sniper64

Przepraszam myślałem o PSR ale dałem ciała i wpisałem SSR

Witam.Wszystkich.:)

Spoko..:) a i ssr sobie radzi:)

[2012-01-05 17:39]

Bo ssr nie ma prawa dać nikomu mandatu.:) Przecież to tacy sami ludzie jak my,a ja nie staje na ulicy i nikomu mandatu nie daję.:)



jako ludzie może tacy  sami , ale z inną misją....


Misję to już każdy sobie wybiera sam.


a Ty jaką niesiesz misję dla PZW? 




Dla pzw? Przepraszam,a czy ja im jestem coś winien? Mam u nich jakiś dług?
Mam w życiu poważniejsze i ważniejsze sprawy jak pzw.

ale jesteś członkiem PZW i wędkarzem i widzę ,że bardzo nie lubisz SSR więc posłuchaj co Ci ten Pan na filmiku mówi:




[2012-01-05 17:46]

jurek



hefeed8


jako ludzie może tacy  sami , ale z inną misją....

Misję to już każdy sobie wybiera sam.


a Ty jaką niesiesz misję dla PZW? 



Dla pzw? Przepraszam,a czy ja im jestem coś winien? Mam u nich jakiś dług?
Mam w życiu poważniejsze i ważniejsze sprawy jak pzw.


Przeczytaj sobie Statut PZW , wnosisz opłaty , więc jednocześnie godzisz się z panującymi zasadami -wymogami
[2012-01-05 17:50]

dokładnie tak ....:) [2012-01-05 17:51]

jurek

Niestety jesteś w błędzie , Statut Cię obowiązuje , bo jesteś w tym Stowarzyszeniu jakim jest PZW
[2012-01-05 18:23]

jogi

Jurek . Szkoda dyskutować. Kolega ma już wyrobione zdanie na ten temat i nic go nie przekona . [2012-01-05 18:51]

kamael

Wczoraj w radio RM EF M usłyszałem że można zakupić wraz z gazetą Wrocławską Nowy Kodeks Ruchu drogowego i z jakimi skutkami podwyższenia Mandatów za wykroczenia możemy się teraz spodziewać !! Dlaczego nie ustanowić dla SSR taryfikatora z wyższymi mandatami wlepianymi KŁUSOLOM i niesolidnym PANOM wędkarzom.Nadmienię tylko że na moje miasto i okręg Legnicki fizycznie jest 3 ( słownie trzech ) wliczając w to komendanta strażników PSR

Najważniejsza jest skuteczność łapania osób popełniających wykroczenia/przestępstwa dopiero potem wysokość kary. A skuteczność jaka jest każdy wie.

A czemu podnoszą kary za wykroczenia drogowe? Naiwne by było myśleć że ze względu na nasze bezpieczeństwo na drodze :) Po prostu z mandatów jest bardzo solidny grosz dla budżetów więc z roku na rok politycy sobie trochę dokładają. Politycy za to wędkarstwo i przyrodę mają wiadomo gdzie.
[2012-01-05 19:01]

jurek

Jest również w tych 70 % , co nie czytali ( ani nawet nie wiedzą jak wygląda Statut PZW ) , Statutu , a zachowuje się , jakby pozjadał wszystkie rozumy ?
[2012-01-05 19:01]

szogun1



Najważniejsza jest skuteczność łapania osób popełniających wykroczenia/przestępstwa dopiero potem wysokość kary. A skuteczność jaka jest każdy wie.


oczywiscie ale jesli podniesli by kary moze predzej by sie wybilo z glowy by owy klusownik popelnil ten czyn drugi raz i mialby nauczke. A z drugiej strony jakby tak zrobili to obok ogromnej rzeszy pijanych rowerzystow w wiezieniach obcowali by z nimi klusole:)  [2012-01-05 19:13]

wiesz ,że tak nie będzie kary są za wykroczenia wędkarskie lecz mało uciążliwe, sędziowie nie traktują poważnie  spraw dotyczących wędkarzy, czasami patrzą jak na ufoludka tymi swoimi mądrymi oczkami:) [2012-01-05 19:17]

szogun1

wiesz ,że tak nie będzie kary są za wykroczenia wędkarskie lecz mało uciążliwe, sędziowie nie traktują poważnie  spraw dotyczących wędkarzy, czasami patrzą jak na ufoludka tymi swoimi mądrymi oczkami:)


Hehe niestety to smutna prawda [2012-01-05 19:20]

Roxola

Jest również w tych 70 % , co nie czytali ( ani nawet nie wiedzą jak wygląda Statut PZW ) , Statutu , a zachowuje się , jakby pozjadał wszystkie rozumy ?


I to jest przerażające...


[2012-01-05 19:25]

jurek

Niestety nie dla wszystkich , Olu
[2012-01-05 19:27]

Esox_lucius1988

każdy porządny wędkarz chce jak najlepiej dla siebie i dla przyrody. skoro tak jest to może jako takim rozwiązaniem byłoby urozmaicenie, a raczej udoskonalenie przepisów w Statucie PZW?? mam na myśli nie tyle podwyższenie kar, a odpowiednie przeszkolenie strażników SSR i nadanie im odpowiednich uprawnień. niektórzy moga sie z tym nie zgodzic z takich powodów jak przykładowe nadużywanie praw potencjalnych strażników, ale jest na to sposób. jezeli straznik jest pewien swoich racji a kłusownik karę "przyjmie", wszystko jest ok. lecz jezeli kłusownik lub wedkarz nie bedzie chciał wspołpracowac, sprawa moze trafic do wydziału PSR. wielu z was moze zadac sobie pytanie, co jesli w kwestii kary straznik sie pomyli?? co wtedy?? wg mnie rekompensate dla potencjalnego kłusownika lub wedkarza ponosi straznik SSR ktory go pozywa. po to powinny byc wlasnie przeszkolenia by nadac jako takie prawa straznikom SSR. w Polsce problem nie tkwi w wysokości kary tylko w małej ilości strazników PSR. tak jak wszyscy mowia co nam po SSR skoro nic nie moga, ale skoro sami sie do tego pchaja to dajmy im jakies prawa na ich odpowiedzialnosc. [2012-01-05 20:33]

Esox_lucius1988

każdy porządny wędkarz chce jak najlepiej dla siebie i dla przyrody. skoro tak jest to może jako takim rozwiązaniem byłoby urozmaicenie, a raczej udoskonalenie przepisów w Statucie PZW?? mam na myśli nie tyle podwyższenie kar, a odpowiednie przeszkolenie strażników SSR i nadanie im odpowiednich uprawnień. niektórzy moga sie z tym nie zgodzic z takich powodów jak przykładowe nadużywanie praw potencjalnych strażników, ale jest na to sposób. jezeli straznik jest pewien swoich racji a kłusownik karę "przyjmie", wszystko jest ok. lecz jezeli kłusownik lub wedkarz nie bedzie chciał wspołpracowac, sprawa moze trafic do wydziału PSR. wielu z was moze zadac sobie pytanie, co jesli w kwestii kary straznik sie pomyli?? co wtedy?? wg mnie rekompensate dla potencjalnego kłusownika lub wedkarza ponosi straznik SSR ktory go pozywa. po to powinny byc wlasnie przeszkolenia by nadac jako takie prawa straznikom SSR. w Polsce problem nie tkwi w wysokości kary tylko w małej ilości strazników PSR. tak jak wszyscy mowia co nam po SSR skoro nic nie moga, ale skoro sami sie do tego pchaja to dajmy im jakies prawa na ich odpowiedzialnosc. [2012-01-05 20:33]

Roxola

strażnik nie decyduje o wysokości kary, tym zajmuje się sąd.


[2012-01-05 20:45]

Esox_lucius1988

strażnik nie decyduje o wysokości kary, tym zajmuje się sąd.



wierze ci na słowo, ale mimo wszystko przydałyby sie prawa chocby do zatrzymania kłusownika [2012-01-05 21:02]

zależy o jakie zatrzymanie Ci chodzi? [2012-01-05 21:06]

Roxola

Tak, jak najbardziej się zgadzam.
Jasny regulamin co wolno, a czego nie i zdecydowanie więcej kontroli.
[2012-01-05 21:06]

Esox_lucius1988

zależy o jakie zatrzymanie Ci chodzi?


zatrzymanie do czasu przyjazdu PSR, w razie ucieczki uzycie siły. takie prawa powinny byc nadane straznikom SSR oczywiscie z w miare jak najmniejszym skutkiem uszczerbku na zdrowiu dla klusownika lub wedkarza. nie chodzi mi tutaj o to by zaraz bic, ale obezwładnic iii.. to moze wydawac sie smieszne, ale proste rozwiazania sa najlepsze. zakuc w kajdany;) niepoprawni wedkarze swoja droga ale kłusole?? dla mnie klusownicy to zwykli bandyci nie majacy godnosci.
i jeszcze jedna bardzo wazna rzecz. moje posty moga wydawac sie bardzo prostolinijne, lecz przypominam ze sa to tylko spostrzezenia majace na celu przyblizyc nieco sprawe. no problem jest zacytowac 1000 artykułow z kodeksu, tylko kto to zrozumie;) [2012-01-05 21:19]

zależy o jakie zatrzymanie Ci chodzi?


zatrzymanie do czasu przyjazdu PSR, w razie ucieczki uzycie siły. takie prawa powinny byc nadane straznikom SSR oczywiscie z w miare jak najmniejszym skutkiem uszczerbku na zdrowiu dla klusownika lub wedkarza. nie chodzi mi tutaj o to by zaraz bic, ale obezwładnic iii.. to moze wydawac sie smieszne, ale proste rozwiazania sa najlepsze. zakuc w kajdany;) niepoprawni wedkarze swoja droga ale kłusole?? dla mnie klusownicy to zwykli bandyci nie majacy godnosci.

Istnieje coś takiego jak obywatelskie ujęcie, które stosują niektóre SSR lecz jest to delikatna materia wymagająca spełnienia szeregu przesłanek , a nie spełnieniem jednej z nich może skutkować spotkaniem z prokuratorem . Piszesz, ze kłusownicy to bandyci ... masz w pewnym sensie rację:) [2012-01-05 21:24]