Podsumowanie Roku 2012r.

/ 40 odpowiedzi / 10 zdjęć
Koledzy po Fachu Jak Podsumujecie 2012 rok Czy Był Dla Was Szczęśliwy i Udany.?
Jak Dla Mnie To Oceniam Średnio. Dla Mnie Dopiero Dopisała Późna Jesień Choć Nic Szczególnego Do pochwalania Dużym Okazem :(.  Mam Nadzieję ze Rok 2013r. Przyniesie Nam Więcej radości.

Życzę Wszystkim Połamania W Nadchodzącym Nowym Roku.!!!

Tomek.


jaraw


ja raczej szczupakami ledwo lapiacymi wymiar tez nie mam co sie chwalic

(2012/12/13 17:03)

patrykwaclawek021089


Witam no u mnie też rok 2012 nie obfitował w okazy.Ogólnie było bardzo średnio największy okaz jaki złowiłem to szczupak około 55 cm a tak to ogólnie leszcze liny i płocie no i wszech obecne karasie:) Również życzę wszystkiego najlepszego wszystkim wędkującym:)  (2012/12/13 17:05)

u?ytkownik126613


Niema szie czym chwalić małe okonki rzadnego szczupaka a z gruntu to co? leszczyki i dużo świniek,i jakieś certki (2012/12/13 17:12)

egzekutor


już chyba mogę zakończyć rok , więc powiem, że zakladalem w styczniu złapanie dużego suma, szczupaka wiekszego od rekordowego czyli gdzieś 110-120 cm oraz złapanie czegoś dziwnego. Suma 150 cm zlapalem , coś dziwnego tez w Chorwacji rekina ale szczupaka dużego nie. Ogólnie na wodach PZW 98 szczupaków z czego 83 wypuszczone(własnie wysylam do gazety oko 55 filmików z wypuszczonymi szczupakami) na komercyjnych ok 60. Ale wymiary bez zachwytu dużo 60-70 cm , żadnego 80-100 cm a to porażka. do tego kilkanaście okoni dwa powyzej 40 cm , kilkadziesiąt dorszy, kilka okoni adriatyckich i to wszystko. 2/3 zrealizowalem ze swoich założeń. (2012/12/13 18:27)

Zionbel


już chyba mogę zakończyć rok , więc powiem, że zakladalem w styczniu złapanie dużego suma, szczupaka wiekszego od rekordowego czyli gdzieś 110-120 cm oraz złapanie czegoś dziwnego. Suma 150 cm zlapalem , coś dziwnego tez w Chorwacji rekina ale szczupaka dużego nie. Ogólnie na wodach PZW 98 szczupaków z czego 83 wypuszczone(własnie wysylam do gazety oko 55 filmików z wypuszczonymi szczupakami) na komercyjnych ok 60. Ale wymiary bez zachwytu dużo 60-70 cm , żadnego 80-100 cm a to porażka. do tego kilkanaście okoni dwa powyzej 40 cm , kilkadziesiąt dorszy, kilka okoni adriatyckich i to wszystko. 2/3 zrealizowalem ze swoich założeń.



Krzysztof nie dołuj nas proszę:)mój sezon umiarkowany bez szału ale ciekawy :) (2012/12/13 18:50)

Profesor


Bardzo marny jeśli chodzi o wędkowanie :(( (2012/12/13 19:13)

egzekutor


już chyba mogę zakończyć rok , więc powiem, że zakladalem w styczniu złapanie dużego suma, szczupaka wiekszego od rekordowego czyli gdzieś 110-120 cm oraz złapanie czegoś dziwnego. Suma 150 cm zlapalem , coś dziwnego tez w Chorwacji rekina ale szczupaka dużego nie. Ogólnie na wodach PZW 98 szczupaków z czego 83 wypuszczone(własnie wysylam do gazety oko 55 filmików z wypuszczonymi szczupakami) na komercyjnych ok 60. Ale wymiary bez zachwytu dużo 60-70 cm , żadnego 80-100 cm a to porażka. do tego kilkanaście okoni dwa powyzej 40 cm , kilkadziesiąt dorszy, kilka okoni adriatyckich i to wszystko. 2/3 zrealizowalem ze swoich założeń.



Krzysztof nie dołuj nas proszę:)mój sezon umiarkowany bez szału ale ciekawy :)

 

ok ale osobiscie uważam, że nie byl najlepszy.ani jednego sandacza czy brzany i lipienia a zapomniałem o pstragach muszę dodać kilkanaście



(2012/12/13 19:20)

z@mela


moj sezon  byl średni  raczej w kierunku słabego

 rybom przeznaczylem dosłownie  caly czas od maja do listopada   po za krotkimi wypadami za granie  to  praktycznie  kazdego dnia bylem  nad wodą  a czesto  2x  lub  nocki i z planowanych ryb  nie  złowilem   duzego okonia z 5 z przodu  nawet  tych  czterdziestaków bylo  malo bodajże  4 sztuki.

Liczylem na duzego suma 100+ a  co z tego wyszlo    kilka takich maluchów po  30cm  a troche nocek nad wodą przesiedzialem  i w sumie bez  brania .

Jesli chodzi o szczupaka  to liczylem  na pobicie zyciówki  czyli coś wiekszego jak 75  i   trafila sie metrówka  :) co mnie bardzo cieszy  ale  to byla jedyna godna uwagi ryba w tym sezonie  bo reszta szczupaków nie przekroczyla  65cm   aby jeden taki sie trafil a tak  z 20 sztuk z przedziału 50-60  i   okolo 40 niewymiarków  w calym sezonie  więc  PORAŻKA  z szczupakiem

Bardzo chciałem złowić  wymiarowego sandacza i pomimo wielu prób  nie udalo się  ale za to  dosyć często trafialem  krótkie   średnio na  5 wyjazdów  2 sztuki  więc  bardzo dobry wynik jak na pustynie :)

Innych gatunków  raczej nie łowie  ale  trafilem na spinning klenia  pod 40cm i  na wątrobkę    troche ponad 50cm  pare boleni    pięćdziesiątaków .


W przyszlym roku pewnie nie bede mogł  przeznaczyć  tyle czasu na lowienie  to pewnie  przelozy sie na wyniki. (2012/12/13 20:10)

u?ytkownik128179


Witam 10 grudnia zakończyłem sezon,ogólnie jestem zadowolony złowiłem kilkadziesiąt szczupaków dwa największe to 60 nie waźony cm i 78 cm 4.55 kg(mój rekord źyciowy:-)okoni badzo duźó większość do 30 cm i jeden 34 cm (teź życiówka)kilka małych boleni,natomist ciężko było z wymiarowym sandaczem 90% w przedziale 40-48 tylko jeden 52 cm.najlepsze wyniki miałem w listopadzie praktycznie nie wracałem o kiju:-).w następnym roku szykuję się na białoryb bo ten rok 100%spining. Pozdrawiam (2012/12/13 20:33)

irex


Nie wdając się w szczegóły dla mnie lepiej żeby tego roku nie było wcale. (2012/12/13 20:55)

turu82


ogólnie  średnio licząc ilość wyjazdów ale po dziesiecoletniej przerwie pierwszy rok to i tak w miare , trzy rybki, narazie moje największe to szczupak 72cm sumek84cm i sandacz 92cm mam nadzieję że następny będzie lepszy  pozdrawiam (2012/12/13 21:24)

u?ytkownik65213


A ja liczyłem że gorszy sezon niż poprzedni szybko się nie trafi.Niestety myliłem się. (2012/12/13 21:51)

z@mela


i pamietaj ze taka jest juz tendencja ze kazdy kolejny będzie gorszy  :/ (2012/12/13 22:06)

tomeqbrzez


Ja uważam rok za średnio udany. Powróciłem do wędkarstwa po 13-15 latach przerwy! Byłem na rybach ok. 30 razy i złowiłem 104 rybki:) Niestety gros z tego to drobnica... Jednak mimo wszystko udało mi się złowić 7 karpików, 1 lina 35 cm(życiówka) i ładnego dorsza. Rok zakończyłem z 9 gatunkami na koncie (krąp, leszcz, wzdręga, płoć, okoń, lin, karp, ukleja, dorsz).
Jak na niemalże totalnego amatora bez sprzętu całkiem nieźle;)

Plan na 2012 to 150 szt. i 12 gatunków. (2012/12/13 23:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

NKWD997


Ja tez Się zgadzam z wami ze co roku jest coraz gorzej martwi mnie co będzie za jakieś 10 lat tragedia. Nawet Nie Chcę o Tym Myśleć... (2012/12/13 23:46)

adrian1616


Poza kilkoma karpikami (jeden 5,2 mój rekord), spod lodu kilka ładnych pstrągów(łowisko), sporo małych płoci, kilka szczupali, próbowałem połowić sandacza(nigdy go nie łowiłem) i wynik 0. Poza tym że mało było czasu na wędkowanie sezon słabo. Ale 2013 już blisko i na pewno będzie lepszy? (2012/12/13 23:51)

baloonstyle


Nigdy nie podsumowuje sezonu bo dla mnie sezon trwa cały czas. Jak rzeki są oblodzone to łapie na plaży, i pływam na dorsza więc cały rok mam co łowić.
Dla mnie rok bardzo ciekawy. Sporo dużych ryb, głównie boleni. Skupiłem się na jednym odcinku Wisły i chyba go rozgryzłem. Wypady na Jeziorka których nie znałem zawsze kończyły się nędzą.
Po tym sezonie widzę że recepta na dobre wyniki to uskutecznianie cały czas tych samych miejsc i wyciąganie wniosków.
Teraz jeszcze sandacz na Wiśle a styczeń to troć :)
W skali od 0-10 rok 2012 śmiało ma u mnie 9 :) (2012/12/14 07:14)

Iras1975


U mnie jeden z lepszych sezonów okoniowych, sztuk na dobry medal ze 6 chyba, a takich między 30-40cm dość sporo. Z sandaczami nie najlepiej, miarowe właśnie zliczyłem z kartki i wyszło 57szt  bez żadnych okazów, w porónaniu do ubiegłego sezonu nawet nie 1/3, do tego trochę esoxów jako przyłów. Okrasą był sum z Warty 140cm(5 minut fajnej zabawy).:)

Biała ryba tylko bacikowanie w tym roku -płotka/uklejka.

(2012/12/14 07:44)