Zaloguj się do konta

Podsumowania i statystyki sezonu'14

utworzono: 2015/01/07 21:06
pmizera87

Z ciekawości: Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów prowadził na swoje potrzeby ewidencję ilości ryb z poszczególnych gatunków, które udało się złowić w minionym roku (w odniesieniu do ilości dni/godzin spędzonych z wędką nad wodą)? [2015-01-07 21:06]

zbynio5o

Paweł, tak z ciekawości, ile rejestrów oddałeś w kole ?  :)) [2015-01-07 21:37]

Jędrula

Paweł, tak z ciekawości, ile rejestrów oddałeś w kole ?  :))

Strzelam ! Trzy sztuki ?

[2015-01-07 21:40]

pmizera87

W moim okręgu PZW (Poznań) nie prowadzi się rejestrów połowu. Rejestruję sam dla siebie w komputerze. [2015-01-07 21:44]

zbynio5o

Ja se też strzele : Paweł był ok. 280 dni na rybach i złowił 3200 ryb. Moje 24 dni i kikadziesiąt rybek blado wypada :)
Ps. Paweł o ile sie machnąłem ? [2015-01-07 21:45]

Diablo

Kiedyś jak bylem młodziutki to każdego karasia w kajet pisałem a teraz majt do wody i idzie w zapomnienie.
[2015-01-07 21:51]

pstrag222

Ja sobie zapisuje w moim notatniku kiedy zaczęły w danym roku brać systematycznie dane gatunki ryb.

Co je najlepiej kusiło w danej porze roku.
Pora dnia
[2015-01-07 21:55]

pmizera87

No chciałem najpierw zobaczyć Wasze wyniki, ale jak chcecie:

2910 ryb wymiarowych łącznie , w tym z ryby "gatunkowej":

• płoć - 1029 szt. (honorowo >15 cm),
  • leszcz - 76 szt. (honorowo >25 cm),
  • karp - 25 szt.,
  • lin - 22 szt.,
  • karaś - 247 szt.,
  • jaź - 43 szt.,
  • kleń 129 szt.,
  • okoń - 394 szt.,
  • szczupak - 5 szt.

Znacznie poniżej oczekiwań liny, powyżej oczekiwań jazie i klenie.

Ryb medalowych 2 szt.: karasie 47 cm 2,2 kg (największa ryba sezonu) i 42 cm 1,4 kg.

Godzin "czystego" wędkowania (zredukowane np. o czas przygotowania zanęty, przejścia między stanowiskami itp.) 631.

Ocena własna sezonu: dobry.

Koledzy, ja naprawdę nie łowię dużo ryb. Moi koledzy z nad wody mają często (a nawet mogę powiedzieć zazwyczaj) znacznie lepsze wyniki ilościowo-jakościowe, a i czasem wykazują się większą aktywnością i zaangażowaniem.

Ja jestem szczególnie aktywny zimą i wiosną. Latem jak jest gorąco wymiękam :-)

Żeby było jasne - celem wątku nie jest chwalenie się ale chęć zdobycia obiektywnej wiedzy do porównań. 

[2015-01-07 22:00]

pstrag222

chce Cie liczyć tak ryby?
Po jednej wyprawie na leszcze by mi się znudziło.
Bo przewala się ich setki
[2015-01-07 22:09]

pmizera87

Tak sobie postanowiłem i już. Z leszczem jest na moich łowiskach problem i/lub ja za mało się staram w tym kierunku... [2015-01-07 22:11]

pstrag222

No w sumie każdy ma jakieś swoje hobby.
gratuluje samozaparcia:)
[2015-01-07 22:14]

Diablo

Chyba przy oporządzaniu ryb w Szwecji robisz jak setki leszczy przewalasz.
[2015-01-07 22:15]

pstrag222

To mało jeszcze w życiu widziałeś

[2015-01-07 22:17]

pstrag222

Zapraszam do Nielisza...
łowienie leszczy to nie problem . problem jest łowienie leszczy 50 +
[2015-01-07 22:20]

Diablo

To mało jeszcze w życiu widziałeś

Wystarczy że widziałem Twoj ostatni wpis podsumowujący rok 2014. Szczycisz się truchłami ryb na trawie. Jednym karpikiem i dwoma ledwo wymiarowymi szczupakami. To mi wystarczy aby Twoje historie o setkach leszczy na jednej wyprawie potraktować jako bajke na dobranoc :)
[2015-01-07 22:22]

pstrag222

:)dobranoc:)
Widze , żę stare zasady forum się nie zmieniły. Przed monitorami komputera co drugi kozak.
Wylewający swoje żale na forach internetowych.
Poczytaj trochę o zbiornikach to sie czegoś dowiesz .
w ciągu doby wedkarze osiagaja wyniki rzędu 40-50kg ryby.
Więc ile koło setki rybek <25 jest.

[2015-01-07 22:23]

pmizera87

Ale Panowie - nie kłóćmy się, proszę! Wierzę, że są zbiorniki typowo leszczowe, gdzie leszcz stanowi główną masę połowów wędkarskich. Tym bardziej, że jest to ryba stadna. [2015-01-07 22:25]

pstrag222

Ale Panowie - nie kłóćmy się, proszę! Wierzę, że są zbiorniki typowo leszczowe, gdzie leszcz stanowi główną masę połowów wędkarskich. Tym bardziej, że jest to ryba stadna.

Nie którzy mają tyle z życia , że po kozaczą przed monitorem
[2015-01-07 22:33]

Diablo

Ale Panowie - nie kłóćmy się, proszę! Wierzę, że są zbiorniki typowo leszczowe, gdzie leszcz stanowi główną masę połowów wędkarskich. Tym bardziej, że jest to ryba stadna.

Nie którzy mają tyle z życia , że po kozaczą przed monitorem

Dokładnie a ich największym dzisiejszym sukcesem jest wciskanie kitu o setkach leszczy na jednej wyprawie.

Czysto matematycznie. Setki leszczy na jednej wyprawie. Setki czyli ile? 500? 600? policzymy najmniej niech bedzie 200. Zarzucenie wędki, oczekiwanie na branie, hol wyhaczenie ryby, założenie robaka. Niech bedzie minimalne konieczne 3 min. Minimalne 3 min X minimalna ilość setek czyli 2 daje nam 600 minut a to jest 10 godzin łowienia non stop bez jedzenia picia odpoczynku, sikania. Ale może Ty łowisz 600 leszczy na jednej wyprawie. To bedzie 30godzin łowienia na wyprawie. Sam policz geniuszu. Jak fantazjujesz to rób to chociaż z głową.
[2015-01-07 22:42]

pstrag222

Wiecej praktyki mniej gadania.
powodzenia
[2015-01-07 22:55]

Diablo

powodzenia

tak jeszcze dla śmiechu. Cytat z Twojego wpisu o połowach leszcza:

" Sprawnym ruchem Andrzej podbiera leszcza i to jakiego jeszcze nigdy takiego nie złowiłem eh za rzadko je łowie może dlatego."

A tu przykład niewymiarowego szczupaka z odpadającym łbem
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo-zdjecia,moje-podsumowanie-roku-2014,389545

[2015-01-07 23:02]

Artur z Ketrzyna

Są nawet przeleszczone...
Ostatnio o takim jeziorze czytałem na stronie ZO PZW Olsztyn.
Chciałem nawet wkleić link, ale teraz tego komunikatu naleźć nie mogę.

Chodziło o jezioro Pasłęk.
[2015-01-07 23:21]

SVT

Nie dziwie się Artek że nie możesz tego jeziorka znaleźć, bo to jest już komercha. ;) Na stadionie lub w sklepie wędkarskim wykupujesz pozwolenie od żony lub córki właściciela.

Są nawet przeleszczone...
Ostatnio o takim jeziorze czytałem na stronie ZO PZW Olsztyn.
Chciałem nawet wkleić link, ale teraz tego komunikatu naleźć nie mogę.

[2015-01-08 06:20]

powodzenia

tak jeszcze dla śmiechu. Cytat z Twojego wpisu o połowach leszcza:

" Sprawnym ruchem Andrzej podbiera leszcza i to jakiego jeszcze nigdy takiego nie złowiłem eh za rzadko je łowie może dlatego."

A tu przykład niewymiarowego szczupaka z odpadającym łbem
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo-zdjecia,moje-podsumowanie-roku-2014,389545

[2015-01-08 07:34]

Artur z Ketrzyna

Nie dziwie się Artek że nie możesz tego jeziorka znaleźć, bo to jest już komercha. ;) Na stadionie lub w sklepie wędkarskim wykupujesz pozwolenie od żony lub córki właściciela.

Sory SVT. Ale j. Pasłęk dalej należy do PZW. W Każdym razie jeszcze widnieje w wykazie wód PZW Olsztyn z 2014r.
poz 61.
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/37/cms/szablony/12918/pliki/wody2014.pdf
 Ao tym co wspominałem mówiła uchwała ZO, z tamtego roku...
[2015-01-08 08:45]

pstrag222

Eh Diablo przytaczasz cytat z wpisu z przed dwóch lat. Super:)
Po drugie ile razy byłeś nad Nieliszem ?
Obstawiam , że nigdy więc po co zabierasz głos o zbiornik który możesz zobaczyć najwyżej na zdjęciach???
Wiem , ze potrafisz tylko pisać , przed monitorem jak zwykły troll , kozaczyć bo jesteś anonimowy:)
Jednak tak dla praktyki w Twoim rozumowaniu poczytaj troche o tym zbiorniku to może zrozumiesz , że złowienie w ciągu doby 100 leszczy to nie jest wyczyn.

Aha i jeszcze jedno dzięki za 1 po wpisami.
Skoro taka uważana osoba na portalu zniża sie do takiego poziomu to gratuluje:)

[2015-01-08 13:58]