Zaloguj się do konta

Podrywka - pozyskiwanie żywca ...

utworzono: 2012/11/04 19:01
Ptaku86

 Witam

Z 15 lat temu ostani raz jeszcze jak byłem dzieckiem łapałem żywce na podrywkę ... Już nie pamiętam dokładnie jak to wygląda ...

Jak to teraz jest?? Można łapać w ten sposób czy jest zakaz ?? I jak zachęcić ukleji ,kiełbiki zwykłą zanęta będzie dobra czy bułka ,a może płatki owsiane ?? :P Spróbuję na białego połapać pobawić sie jak nie będą chciały brać ( pora roku dość późna ,ale ciepło ) to spróbuję na podrywkę ...

Pozdrawiam
[2012-11-04 19:01]

Draq

Można używać podrywkę w celu pozyskania ryba na przynętę. Teraz to nie wiem czy coś Ci wejdzie bo drobnica odchodzi na głębszą wodę. Możesz podrzucić im jakieś drobnej zanęty.
[2012-11-04 19:10]

jakubnob

mozna

jest tylko wyznaczony dozwolony wymiar podrywki  ale w wędkarskim raczej nie dostaniesz większej niż pozwalają na to przepisy
[2012-11-04 19:26]

MASTINO

Po roku zdjęcia zakazu z podrywki pytasz czy można? Damian, rzadko czytasz nasze i inne fora wędkarskie, czasopisma wędkarskie, i rzadko bywasz na rybach, co? Z pomostów i kładek czy innych takich miejsc zapewne złowisz żywczyki. Możesz podkarmiać odrobiną zanęty ciężkiej jak jest głęboko, a lekką unoszącą jak łowisz nią na płytszej wodzie. Bułka tarta, białe robaczki, zanęta wędkarska, pinki itp. [2012-11-04 19:26]

Ptaku86

Wiem właśnie gadałem z jednym wędkarzem ,że ciężko ale da się jeszcze ...Jak to się mówi w razie W spróbuję na białego na głębszej wodzie ... U mnie 12 na plusie wiec ciepło ... Zobaczymy
jak to mówią w praktyce wszystko wyjdzie :P
[2012-11-04 19:28]

MASTINO

Wiem właśnie gadałem z jednym wędkarzem ,że ciężko ale da się jeszcze ...Jak to się mówi w razie W spróbuję na białego na głębszej wodzie ... U mnie 12 na plusie wiec ciepło ... Zobaczymy

jak to mówią w praktyce wszystko wyjdzie :P



Wczoraj widziałem jak wędkarze nad Starą Odrą trzej wędkarze mieli podrywki i w sadzykach sporo świeżych żywczyków, ze złowieniem których jak mówili, problemów nie mieli. ZŁowili na nie po kilka ładnych okoni. Siedział 50 m dalej facet, który miał żywce-karasie ze sklepu i jak z nimi pogadał, to kupne swoje karasie chlusnął do wody, pożyczył od nich podrywkę i nałowił swoich żywców. Przy nas złowił na to okonka. 






[2012-11-04 21:33]

jarekk

@Mastino, powinieneś dodać, że wywalenie ryb zakupionych w sklepie do wody na której wędkujemy, to ryzyko załapania się na dwie stówy mandatu. Niestety, ale większość wędkarzy nie ma pojęcia, że wypuszczanie, a także wędkowanie na zakupionego w sklepie żywca narusza RAPR. Lepiej złowić ryby na miejscu niż się narażać na spore koszty. [2012-11-04 21:52]

MASTINO

@Mastino, powinieneś dodać, że wywalenie ryb zakupionych w sklepie do wody na której wędkujemy, to ryzyko załapania się na dwie stówy mandatu. Niestety, ale większość wędkarzy nie ma pojęcia, że wypuszczanie, a także wędkowanie na zakupionego w sklepie żywca narusza RAPR. Lepiej złowić ryby na miejscu niż się narażać na spore koszty.



Już o tym nie wspominałem, bo to wiemy tutaj, a ten pan został upomniany i "poduczony", zresztą sam się naocznie o tym przekonał, że żywiec w wodzie jest i złowić go można za darmo i daje efekty.


[2012-11-04 22:17]

Lin1992

Więc tak według RAPR u możesz legalnie urzywać podrywki o maksymalnej wielkości 1x1m oraz siatki do podrywki z oczkami nie większymi niż 0,5cm . Na żywca możesz łowić pod warunkiem że żywiec pochodzi z tego zbiornika co na nim łowisz. Nie możesz pozyskać żywców np. w jeziorze A i łowić nimi w jeziorze B. Żywcem może być każda ryba która nie ma nadanego wymiaru ochronnego lub jej wymiar ochrony jest osiągnięty.Żywcem nie może być ryba która ma aktualnie okres ochronny lub gdy ryba jest gatunkiem chronionym. [2012-11-05 07:47]

jurek



Lin1992 Więc tak według RAPR u możesz legalnie urzywać podrywki o maksymalnej wielkości 1x1m oraz siatki do podrywki z oczkami nie większymi niż 0,5cm . Na żywca możesz łowić pod warunkiem że żywiec pochodzi z tego zbiornika co na nim łowisz. Nie możesz pozyskać żywców np. w jeziorze A i łowić nimi w jeziorze B. Żywcem może być każda ryba która nie ma nadanego wymiaru ochronnego lub jej wymiar ochrony jest osiągnięty.Żywcem nie może być ryba która ma aktualnie okres ochronny lub gdy ryba jest gatunkiem chronionym.



Wszystko dobrze poza pierwszym zdaniem .

Podrywki o maksymalnej wielkości 1x1m oraz siatki do podrywki z oczkami nie mniejszymi ,  niż 0,5cm . Także oczka moga być większe , niż 5 mm .
[2012-11-05 13:12]

Lin1992

Bardzo przepraszam za pomyłkę i dziękuję Panie Jurku za sprostowanie. [2012-11-05 14:21]

jurek

Nie ma za co , każdy może się pomylić , to rzecz normalna --- pozdrawiam .
[2012-11-05 14:58]